Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

aa.

salatka z ryzem

Polecane posty

witajcie :) moze mi ktos podac przepis na ciekawa i sprawdzona salatke z ryzem? dodam ze wolalabym by byla ona z prostych skladnikow :) wiem ze moge poszukac w google ale chcialabym jednak jakis sprawdzony przepis zamiast eksperymentowac. chyba ze macie moze jakies inne pomysly na salatke imieninowa? z gory wam bardzo dziekuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja to już chyba jestem nudna z tą sałatką,ale ją bardzo lubię i polecam! - możesz zrobić z połowy składników,bo to jest przepis na dość dużą porcję. Sałatka: 10 jaj ugotowanych na twardo i pokrojonych w kostkę 60 dkg pieczarek pokrojonych w kostkę i ugotowanych 2 pory pokrojone w pół plasterki(biała część) i sparzone! 2 czerwone papryki (surowe) pokrojone w kostkę 2 puszki kukurydzy (odcedzić z zalewy) 2 duże wędzone udka kurczaka(mięso pokrojone w kostkę) Wszystko razem wymieszać z małym słoikiem majonezu,2 łyżkami musztardy sarepskiej.Doprawić solą i pieprzem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość moja ulubiona z ryżem
Sałatka idealna na wszelkie imprezy "składkowe": ryż (najlepiej wczorajszy), czerwona papryka w kostkę, ser żółty w kostkę, mnóstwo koperku, czosnek i majonez. Prosta i tania, a przede wszystkim smaczna. Można też dodać szynkę pokrojoną w kostkę, ale ja wolę bez.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość moja ulubiona z ryżem
Składników powinno być mniej więcej po tyle samo - ryż:papryka:ser mniej więcej 1:1:1.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość żonazonaaaa
margolka a ten przepis to na ile porcji wychodzi? (około)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość moja ulubiona z ryżem
Ja bym powiedziała, patrząc na ilość składników (10 jajek!!!), że raczej wiadro wychodzi :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dziuniatrunia
dam ci rewelacyjny przepis: Ryż puszka kukurydzy (odsączyć) pokrojony por (2-3 szt., zielona część) na mniejsze części niż półksiężyce ugotowana marchewka w kostce (byle nie za miękko) cała torebka, około pół słoika majonezu Leciutko posolić, dodać dużo cuury(najlepsza kamisa)około 3-4 łyżki i taka sama ilość oregano. Przeżre się za ok 1 godz. więc dopiero wtedy doprawić ewentualnie. szybko i smacznie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No i czemu jesteś złośliwa?Przecież na wstępie napisałam ,że jest to przepis na dużą porcję,a autorka prosiła o przepis na sałatkę imieninową!Więc na pewno będzie ją robić dla większej ilości osób.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość moja ulubiona z ryżem
Nie jestem złośliwa :o A przynajmniej nie zamierzałam być. Coś taka przewrażliwiona? Jak dla mnie ilość składników jest gigantyczna, zażartowałam sobie, ale widzę, że tu poczucia humoru nie uświadczę :o A na imieniny można zaprosić i 5 osób i 30.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość moja ulubiona z ryżem
Nie skrytykowałam samych składników, tylko wyraziłam się o ich ogromnej ilości w podstawowym przepisie :o Autorka pytała o przepisy na sałatki z ryżem między innymi i taki jej podałam. Zaręczam, że ta sałatka znika ze stołu jako jedna z pierwszych na imprezach, no ale jak ma wam pasować skoro w niczym nie przypomina ubóstwianej na tym forum sałatki gyros czy pseudo-greckiej z rozmiękłą sałatą liściastą i "fetą" z mlekovity.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość meksykanska
z ryzem, papryka konserwowana badz swieza , fasola z puszki badz kukurydza, tunczykiem, majonezem, sola, pieprzem, curry, papryka w proszku, pietruszka i voila :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rembrant i inni
za to ty podłaś precyzyjne ilości składników,co do grama:o.Jak się bierzesz za krytykowanie,popatrz lepiej na siebie.Ja też robię inną sałatkę w skład której wchodzi 10 jaj i inne składniki i na pewno wiadro nie wychodzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość moja ulubiona z ryżem
Po pierwsze - JA NIC NIE SKRYTYKOWAŁAM, napisałam tylko, że bardzo dużo składników. Po drugie - podałam proporcje w swojej sałatce, uważam, ze jak ktoś jest choć trochę rozgarnięty to znając proporcje poradzi sobie i będzie umiał dostosować ten przepis do swoich potrzeb. Po trzecie kończę tę bezsensowną dyskusję 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rembrant i inni
co do twego rozgarnięcia to duży znak zapytania bym postawił! 1:1:1 - przeciez to może być kilo ryżu,kilo papryki kilo czosnku:o smacznego!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rembrant i inni
z głupimi babami nie dyskutuję,a ty nie dość że głupia to jeszcze arogancka jesteś i goń się ty i twój przepis.Rzygnąć można!I nie pień sie tak bo ci sztuczna szczęka staruszko wyleci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dobra sałatka z ryżem
z dodatkiem pieczarek,ogórka konserwowego lub kiszonego,papryką marynowaną i porem,można też dodać trochę dobrej,miękkiej szynki.Czosnek w połączeniu z ryżem nie pasuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja uwielbiam salatke z ryzem
tunczykiem, kukurydza, ogorkiem konserwowym, papryka, majonezem i przyprawami (sol,pieprz) :) Prosta, szybka i bardzo smaczna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czy w większości wątków muszą się znaleźć takie czepialskie osoby? :/ ja nie odniosłam wrażenia,że 'moja ulubiona z ryżem' skrytykowała złośliwie, raczej zażartowała... ale niektórzy nie potrafią tego zrozumieć, chociaż kilka razy się tłumaczyła.. i sami wrednie krytykują przez kilka postów :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ryz (szklanka) + kukurydza (puszka) + ogorek kiszony + szczypior (garsc) + sos z oliwy, cytryny i czosnku :) posolic, popieprzyc do smaku. ps. do ryzu wszystko pasuje, podobnie jak do makaronu, bo sa neutralne w smaku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×