Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Starsza siostra 25

Mój prawie 19 letni brat się zakochał i chce żenić.

Polecane posty

Gość Starsza siostra 25

To jego pierwsza miłość (dziewczyna ledwo ma 18) i postanowił rzucić dla niej wszystko. Mieszka i pracuje obecnie za granicą i może pozwolić sobie na dostanie życie. W Polsce może o tym zapomnieć, ponieważ nie ukończył szkoły, nie ma zawodu. W naszym mieście jest krucho z pracą. Wpadli na genialny pomysł, aby wziąć ślub po kryjomu. Nie mówić rodzicom, rodzinie. Zresztą ja oficjalnie też nic nie wiem.. Ręce mi opadają, że przez jakąś głupiutką dziewczynę (widzę ze zdjęć na fb, nk, fotka pl, słit opisy, dziubki itp) mój brat może zniszczyć sobie życie. Jeżeli zrezygnuje z obecnej pracy, nie ma już po co w ogóle wracać. W Polsce nic dobrego Go nie czeka. Jestem zła i smutna. Tak tylko chciałam się wyżalić...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Starsza siostra 25
Nasz tata poważnie chorujący na serce, jak dowie się po fakcie o ślubie, to chyba nie przeżyje takiej informacji. A najgorsze w tym wszystkim jest to, że nawet nie mogę pogadać z bratem o całej tej sytuacji, bo oficjalnie nie jestem wtajemniczona. I wiecie, wcale nie miałabym zamiaru odciągać Go od tej decyzji, bo jest dorosły i ma prawo decydować o swoim życiu. Ale po co od razu ślub? Mogliby ze sobą zamieszkać i zobaczyć jak im się ułoży... a nie tak od razu, do ołtarza :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 10010..
Musi mieć skończone 21 lat,Chcieć ,to on może...................

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Starsza siostra 25
Nie. Musi mieć skończone 18 Kiedyś trzeba było mieć ukończone 21, ale to już nie obowiązuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dsfsdfsdf
musi mieć 21?? ale gdzie w usa? na ślub? ale tam można brać od 16d

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Starsza siostra 25
Ten wiek został zrównany. Aby zawrzeć związek małżeński trzeba mieć 18 lat. Więc jak widać nie ma żadnych przeszkód prawnych, aby zawrzeć związek małżeński,a to chyba jest już tylko kwestią czasu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Starsza siostra 25
Ludzie podajecie stare informacje. KIEDYŚ facet musiał mieć 21 lat. TERAZ wystarczy 18

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Musi byc pełnoletni, nie piszcie bzdur :O Starsza siostra, trudno , nic nie poradzisz. Moze akurat bedzie szcześliwy, jakos ułozy sobie zycie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość siostra ma rację
18 przez konkordaty to zniesli

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość siostra ma rację
szybki slub szybki rozwód , hormony mu walą na dekiel

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Starsza siostra 25
Boję się, że to szczęście może krótko potrwać. Bez zawodu, pracy i perspektyw... To czeka Go po powrocie do Polski. On wie o tym, bo już nie raz i nie dwa rozmawialiśmy na temat jego przyszłości. Ma tu fajną pracę, dobrze płatną. Przyzwyczaił się do życia z kasą i wypłatą co tydzień. Ale pojawiła się ona... i chce to wszystko rzucić w cholerę. A powrotu już nie będzie. Jest młody, bardzo...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hmm wiek uprawniający go do zawarcia małżeństwa - sie zmienil... kiedy ? ja bralam slub w lutym i w USC czytalam wytyczne ze facet musi miec 21 ... pamietam bo sie smialam ze moj maz ma niewiele wiecej niz 21 :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Starsza siostra 25
Otóż to. Szybki ślub i jeszcze szybszy rozwód...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ale oki.. wracając do tematu - siostro ja cie w pelni rozumiem - mialam podobna sytuację ale moja siostra ma 30lat i wyszla za maz w czerwcu ... za kogos kto wg mnie szybko zrobi jej krzywde... mowilam prosilam... ona powiedziala ze to jej zycie... i juz.. ze go kocha itd. wiec... z mojego dosw. powiem ci ze nic nie poradzisz na to :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Starsza siostra 25
Ja świadkowałam swojej kuzynce w zeszłym miesiącu. Ślub z wpadki - oboje po 18 lat. Wszystko zgodnie z prawem. Nikt żadnej zgody rodziców nie potrzebował. Zresztą zobacz na necie, pisze wszędzie, że dolna granica to 18 lat (w sytuacjach wyjątkowych 16).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Starsza siostra 25
żona - > i jak im się układa? No ale dajcie spokój, co 19 latek ma w głowie? Siedzi tam za granicą, kasę rozpiernicza, nie potrafi oszczędzać, kupuje jakieś gadżety/ Nie, to stanowczo jest za wcześnie na małżeństwo. I boże broń jeszcze jakąś przypadkową ciążę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość siostra ma rację
żona sprawdziłam kr , znieśli to , na forum prawniczym to samo, też się zdziwiłam. Ale meritum , raczej nie przetłumaczysz , mój brat 2 lata łaził jak naćpany wszystko rzucał szkołe , dom , bo miłość mu tak namieszała.Musiałaby coś odwalić ,żeby przejrzał.Ale sama wiesz że zakochani wszystko widzą przez różowe okulary.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Starsza siostra 25-> siostra nie chce sie przyznac ze jest jej ciezko ale wszyscy to widzimy w rodzinie - oni maja male dziecko a on jak wczesniej nic nie robi tak i teraz nic nie robi a obowiazkow coraz wiecej... poza tym mam kilka "akcji" ktore ewidentnie wskazują na to ze ona ma inna :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dokładanie. Tłumaczenie ,namawianie i tak nic nie da. A raczej da skutek odrotny - jeszcze bardziej i na przekór zechce ja poslubic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Starsza siostra 25
Ojj tak, zakochanie to fajny stan, ale żeby tak jeszcze czasem rozum się włączał. Na prawdę jest mi przykro i smutno... Wiem, że nie mogę nic zrobić. Wiem też, że gdybym Go próbowała nakłaniać do zmiany decyzji, to na złość by pewnie zrobił jakąś głupotę. No nic, pozostaje mieć nadzieję, że mój mąż trochę mu przemówi do rozsądku...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość siostra ma rację
nie ja to wymyśliłam więc,,Rzadko który 18 jest w stanie utrzymać rodzinę, pozorna dojrzałość.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jak ja mowilam mojej siostrze to co widzialam i co moj "szwagier" mi np. mowil jak jej nie bylo w pokoju... to ona mi wlasnej siostrze nie wierzyla... majac dowody czarno na bialym eh ... wiec powiedzialam wprost siostrze że jak wreszcie zacierpi i zobacz to co jej mowilam to wtedy nie moze juz liczyc na moja pomoc... wiec radze zrob to samo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Starsza siostra 25
No ja właśnie nie mogę nawet słowa pisnąć, bo oficjalnie nie jestem wtajemniczona w tą sprawę. Wie tylko mój mąż i w nim nadzieja, że młodemu trochę przemówi... No a z Twoją siostrą, to przykra sytuacja, bardzo. Ale ludzie na różne głupie rzeczy się godzą z miłości. Może też kiedyś przemyśli swoje życie... i zmieni je na lepsze!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość art. 10 par. 1 KRO
"Nie może zawrzeć małżeństwa osoba nie mająca ukończonych lat osiemnastu. Jednakże z ważnych powodów sąd opiekuńczy może zezwolić na zawarcie małżeństwa kobiecie, która ukończyła lat szesnaście, a z okoliczności wynika, że zawarcie małżeństwa będzie zgodne z dobrem założonej rodziny". Brzmienie od 1998 r.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×