Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Edyciak

Jak zrobić kruszonkę do ciasta drożdżowego?

Polecane posty

Witam, otóż zrobiłam wczoraj ciasto drożdżowe i kruszonka mi nie wyszła.. :( napiszcie mi, jak ją się robi, może coś źle zrobiłam.. Krok po kroku, proszę..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kkkeee
a co z nią nie tak ? ja konkretnego przepisu niestety nie mam, może ktoś inny napisze. zawsze robię "na oko". mąka, cukier, margaryna(masło) i ugniatam na kruszonkę, jak widzę,że za mało tłuszczu to dokładam, zawsze wychodzi :) no prawie zawsze, bo raz niestety nie wyszła i nie wiem dlaczego.. zrobiło się jakieś gumowe ciasto z tego i nie nadawało się na kruszonkę :o pierwszy raz coś takiego mi się zrobiło, ale miałam wtedy jakąś dziwną margarynę i zastanawiam się czy czasem to się nie przyczyniło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja robie tylko z masła i cukru
mąki nie daję. mieszam to wszystko palcami, wyrabiam - aż robi się kruszonka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kkkeee
tylko z masła i cukru? ale czy to czasem się nie rozpuści? moja mama czasem robi jakąś kruszonkę, która jest strasznie słodka i taka jakaś rozpuszczona, ale nie wiem jak ona ją robi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kkkbbb
15 dag mąki 10 dag masła 5 dag cukru kilka kropel olejku śmietankowego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja robię tylko z masła i cukru
nie rozpuszcza się :-) a z mąką nie lubię - bo ma taki mączny smak. U mnie w domu się właśnie tak robiło - bez mąki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1szkl.mąki pszennej 1/2 kostki masła(margaryny) 1/2 szkl.cukru cukier waniliowy wszystkie składniki szybko wymieszać Jak kruszonka jest za sucha dodać jeszcze trochę masła jak za tłusta dodać trochę mąki musi się łatwo kruszyc pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To jak wymieszam te składniki to one mają się kruszyć, tak? Kurde, bo u mnie masa wyszła taka gładka... i myslałam, że taka ma być.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kkkeee
ja robię tylko z masła i cukru - jak się nie rozpuszcza to ok :) , to może mama przesadza z cukrem i przez to czasem jej się tak robi. Edyciak - dokładnie tak, powinny się zrobić takie okruszki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×