Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość Wzrokowiec0012

dziwny problem ze wzrokiem

Polecane posty

Gość Wzrokowiec0012

HEjka Mam taki problem : Jak rano wstaje i nie zakładam okularów to patrzac na jakis przedmiot w odledłości ok 85 cm widze z tej odległosci ostro ( tekst na komputerze równiez ) gdy założe okulary i nosze je cały dzień lub tylko 3 godzinki to juz z tej ogledłosci 85cm widze nie ostro zarowno przedmioty jak i tekst na komputerze , dopiero zakladajac okulary widac wszystko w miare ok. Okulary mam minusy 1 dioptrie na kazdym oku z czego jeden cylinder. Skad az taka roznica w widzeniu ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Oczy przyzwyczajają się do wspomagania okularami, dlatego po ich zdjęciu widzisz gorzej.Z tego powodu okuliści przy małej wadzie wzroku zalecają sporadyczne noszenie okularów (np.w dni,gdy oczy są zmęczone lub narażone na duży wysiłek) - jeśli oko "pracuje samo" jesteś przyzwyczajona do danej ostrości (a okulary ją poprawiają, czego oko nie zrobi).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
czy ktoś z was robil moze badania wzroku tutaj www.nemezis.net.pl? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
problemy ze wzrokiem to powazna sprawa, nie wolno ich lekcewazyc. jesli widzisz ze dziejw sie cos niepokojacego od razu sie przebadaj. mozesz to zrobic u mojego okulisty http://kosinski.tarnobrzeg.pl/ - tam od razu jest tez optyk.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
przyczyn problemów ze wzrokiem może być bardzo dużo i nie ma co gdybać wg własnego uznania tylko lepiej iść od razu do lekarza, ja chodze do Dzięgielewska Instytut Oka i od razu okazało się, ze musze miec okulary, pozniej poszłam jeszcze z moja mama i sie okazalo że ma wstępny etap jaskry i trzeba zaczac juz leczyc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość randikk
Sporo informacji na temat wzroku wyczytałem na stronie http://lutezan.pl/ i polecam sobie zajrzeć jeżeli wzrok jest dla Was ważny. Generalnie ten suplement przyjmuję od dłuższego czasu profilaktycznie i ja żadnych problemów z widzeniem nie mam. Wychodzi na to, że jest bardzo skuteczny :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MirkaJaki
Bardzo specyficzne objawy. Jak najszybciej zgłosiłabym się do okulisty. To może być coś niegroźnego ale lepiej się upewnić. Ja nawet jak mam problem z “suchością oka” (od pracy przy komputerze) to nie działam na własną rękę. Od roku korzystam z usług Centre de la Vision, nawet kropli do oczu nie kupię bez konsultacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wiki8009
Dobry, zaufany okulista to podstawa! Ja od trzech lat korzystam z opieki Centre de la Vision. Jestem zadowolona. Obecnie rozważam laserową korekcję wzroku. Praktycznie od roku moja wada stoi w miejscu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jeżeli mieszkacie w województwie dolnośląskim i poszukujecie tutaj sprawdzonych salonów optycznych, w których przebadają wasz wzrok to skontaktujcie się z www.droko.pl Jest to sieć salonów optycznych, która znajduje się w tym województwie. Zatrudniają świetnych specjalistów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kaura

Bez dobrego okulisty się nie obędzie! Ja chodzę do  Centre de la Vision w Krakowie. Konsultuje z nimi nawet zmianę kropli do oczu. Generalnie profilaktyka jest dla mnie bardzo ważna. W całej całej mojej rodzinie - mama, tata, ciotki- są ogromne problemy ze wzrokiem. Ja chcę tego uniknąć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Natalia

Jak mnie problem ze skórą to idę do dermatologa. Tak samo jest z wszystkimi dolegliwościami związanymi ze wzrokiem. Nie ma innej opcji. Ja co pół roku chodzę do Centre de la Vision. Nie kupię nawet zwykłych kropli do oczu bez konsultacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosia

Problemów ze wzrokiem nie wolno lekceważyć - nawet jeśli wydają się błahe.  No i podejście typu “samo przejdzie” bywa bardzo zgubne. Niestety sama miałam okazję się o tym przekonać. Od dłuższego czasu źle się czułam, miałam problemy z widzeniem (ale nie takie, które uniemożliwiałaby mi funkcjonowanie) - wszystko bagatelizowałam. Mąż namówił mnie na zrobienie wszystkich badań. Podczas badania dna oka w Centre de la Vision, okazało się, że mam bardzo wysokie ciśnienie wewnątrz gałki ocznej:( Jestem w trakcie dalszej diagnostyki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja źle widziałam w okularach, rozmywało mi się wszystko, do tego doszedł ból głowy, potem łzawienie i pieczenie oczu. Poszłam do okulisty, do dr Nowosielskiej, stwierdziła astygmatyzm i zalecić okulary z filtrami światła niebieskiego, bo dużo pracuję przed kompem. No i po zmianie okularów i przyzwyczajeniu się – jak ręką odjął. Żadnego bólu, widzę dobrze, oczy mnie nie pieką i nie łzawią. Rewelacja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×