Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

wierna

Jakie badanie trzeba zrobic

Polecane posty

przed zajsciem w ciaze? nie mam jeszcze dzieci ale pomalu juz z mezem rozwazamy powiekszenie rodziny :) Poprosze o Wasze rady :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oj jest tego troche napewno na toxoplazmozę i cytomegalię można morfologię, na tarczycę, hiv, wr, różyczkę, grupa krwi (jeśli nie znasz), można też czas krzepnięcia (jest ważny, bo zwiększony powoduje poronienia, czego wiele dziewczyn nie wie) i na co sobie tylko życzysz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość podstawowa morfologie
warto toxoplazmoze, cytomegalie, rozyczke, HIV, WR. ALE - przed ciaza sa nierefundowane :/ W ciazy zrobisz za darmo tak samo jak grupe krwi itp. Na pewno warto przed zrobic badania tarczycy! (TSH, FT3, FT4), albo od razu na poczatku ciazy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość podstawowa morfologie
nierefundowana PRZED jest w zasadzie tylko podstawowa morfologia z tego co mi lekarz mowil :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mozesz poprosić rodzinnego, to na kilka z nich skierowanie wypisze, ale większość ja przynajmniej robiłam odpłatnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość podstawowa morfologie
tfu, mialo byc , refundowana jest podstawowa( jak ci da skierowanie lekarz internista).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
na wr dostałąm skierowanie i zrobiłam nieodplatnie, wiec to chyba od lekarza zależy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jak juz zrobie takie badania to z nimi to internisty czy do ginekologa powinnam isc? Moze polecicei jakiegos dobrego ginekologa we Wrocławiu ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość podstawowa morfologie
Zalezy co Ci wyjdzie :) Bedziesz przeciez miala normy, wiec jak wszystko ok. to czas sie starac o dzidziusia. Jak z morfologia cos nie tak, to bym do internisty szla, jak - tfu tfu - WR to ginekolog, a jak z tarczyca cos nie tak to koniecznie do endokrynologa (chociaz nie wiem czy mozna bezposrednio).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ogolnie to dobrze sie czuje , badania robie czesto bo w sluzbie zdrowia pracuje , tarczycy nigdny nie robilam wiec zrobie napewno ... a tak wogole to zastanawiam czy nie jestem stara jak na pierwsze dziecko :/ ehhh

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość podstawowa morfologie
jesli jestes rocznik 85 to mnie nie dobijaj ;) Ja 84 i pierwszy maluch pojawi sie dopiero za pare miesiecy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość podstawowa morfologie
A, i jeszcze a propos Twojej stopki - jesli jestes dentystka i masz kontakt z krwia, to na wszelki wypadek zrobilabym aktualny test na HIV.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie dobijam tylko tak glosno mysle hehe zanim zajde w ciaze to moze jeszcze z rok potrwac czyli 2 lata musze dodac to w najlepszym przypadku urodze jak bede miec 28-29 lat :/ wiec zbyt kolorowo to nie wyglada :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no kochana, ja zaszłam w ciążę i urodziłam w wieku 34 lat to ja to już staruszka jestem, ale ja i synio mamy sie dobrze, więc nic sie nie martw, jak jest wsio ok to i dziecko będzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziekuje za mile slowo zycze Tobie i dziecku duzo zdrowka, poprostu martwie sie czy wszytko ok bedzie i u mnie :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no, to, że się martwimy to jest naturalna sytuacja powodzenia w staraniach, ale o badaniach, które Ci napisałam też nie zapomnij, bo to bardzo ważne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
badania napewno zrobie tylko rozeznam sie co i jak u mnie w miescie :) pozdrawiam i dziekuje za rady :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×