Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość chce zakisic ogorki........

Ogórki kiszone w słoikach, prośba o pomoc!

Polecane posty

Gość chce zakisic ogorki........

Mam sól gruboziarnistą ale jodowaną, nigdzie nie znalazłam niejodowanej a gdzies czytalam ze musi być wlasnie niejodowana... Czy z jodowanej też wyjdą? I drugie pytanie czy ta sol mam rozpuścic w zalewie i tym zalać ogórki czy nasypać normalnie łyzke soli do słoika i zalać wodą?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ktototakiktototaki
ja niestety również nigdy nie mogę trafić na sól niejodowaną.Od lat sypię do wrzątku sól gruba jodowaną, mieszam do rozpuszczenia i wrzątkiem zalewam słoiki. Jak do tej pory nic niepokojącego z ogórkami sie nie dzieje, są zawsze twarde i przechowują się bardzo długo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jestem a co ?
zawsze wyjdą to nie ma znaczenia czy jodowana czy nie ;) kamienna lepiej się nadaje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość chce zakisic ogorki........
tak zrobiłam, zmieszałam ta sol z woda i zalalam tym ogorki, mam nadzieję że wyjdą :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kalafiorow@
raczej to kwestia ogórkow..czy nie sa za bardzo przenawozone i dodatków-kazdy odpowiadoa za coś innego,chrzan.czosnek,jakis lisc-ja daje lisc wisni,no i koper..trzymamy kciuki za te ogóreczki;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość chce zakisic ogorki........
dziękuję ;) ogórki kupowałam na targu u takiego starszego Pana, wyglądał jak ze wsi i nie miał zbyt dużo warzyw więc może to swojskie :) taką mam nadzieję, bo nie znam sie na ogórkach ale dodałam koper, liść wiśni i liść porzeczki, polski czosnek, korzeń chrzani i zalewa z wodą i solą + szczypta pieprzu. Zakręciłam mocno tylko własnie sie zastanawiam czy je odwrócić wieczkiem do dołu czy nie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kalafiorow@
kazdy ma swoje sposoby,ja daje baldachim kopru,2 ząbki czosnku obrane,upycham ogorki bardzo ciasnolisc wisni-to przyspiesza procesy gnilne-kiszenie,czosnek na bakterie;) a chrzan na kruchosc ogórkow potem,moje sa chrupkie,daje do tak jakby 3 zapałki(do kupy złozone) i to na 1 słoik a wode gotuje i na 1 litr 2,5 łyzeczki soli,wrzątkiem zalewam,i zamykam i tyle i nie ruszam 2 dni potem znosze do piwnicy moje sa kruche ostre ale np moja babcia soli daje 2 x tyle i mi wmawia ze to lepiej konserwuje ale moje sie nie psuja a mojej mamie nie wychodza w ogole..kiszone zawsze kłapcie;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ktototakiktototaki
Zakręciłam mocno tylko własnie sie zastanawiam czy je odwrócić wieczkiem do dołu czy nie?" o nie nie, nie odwracaj słoi.Mają stać normalnie, zakrętkami do góry :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość chce zakisic ogorki........
Ja zalałam ciepłą wodą kranówą (tak było w przepisie) ale wode mam dobrą ze studni :p dałam na litr wody 2 łyżki soli. Dobrze, nie odwracam :) Jak nie zgubie gdzieś tematu to za jakiś tydzień dwa napiszę jak wyszły :p Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ktory to pisze????????
o rety to bedziesz miala ty ogorki !!!!!! moga wyjsc kapcie i do tego slone jak cholera :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×