Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość fankaczosnku

Co się stało? Czosnek

Polecane posty

Gość fankaczosnku

rozdrobniłam sobie czosnek wyciskarką, włożyłam do słoiczka i zalałam oliwą (robiętak od lat z ząbkami czosnku i nic się nie dzieje), wstawiłam do lodówki i po 2 dniach mój czosnek zzieleniał :-O czy ktoś wie moze co się stało i czy można tak przechowywać czosnek? jest to dla mnie idealne wyjście, bo uwielbiam czosnek i lubię dodawać do potraw, ale zniechęca mnie brudzenie wyciskarki i zapach palców który ciężko schodzi za każdym razem, a taki gotowy czosnek wydaje się czymś idealnym, tylko dlaczego zielenieje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fankaczosnku
no właśnie nie, był to czosnek kupowany od babuleńki na targu. miała tylko czosnek i ogórki oraz koper. Kurcze! i co mam teraz wywalić cały słoiczek czosnku? :-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość o rzeszty
splesnial chyba :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość o rzeszty
inna rzecz, ze to swietny pomysl. nie trzeba sie za kazdym razem chrzanic z wyciskarka i ja potem myc...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fankaczosnku
nie spleśniał :-) coś ty przez dzień-dwa? nie... wyczytałam w necie i już wiem o co chodzi :-) czosnek jest ok i można go jeść, a zzieleniał dlatego, ze wszedł w reakcję z moją wyciskarką, która nie była ze styali szlachetnej tylko taka zwykła, a pomsł doskonały i idealny dla mnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Dzial uczuciowy
no właśnie nie, był to czosnek kupowany od babuleńki na targu." I uważasz, że te babuleńki na targu nie robią przekrętów? błąd- one na swoją starą skruszałą twarz nabierają każdego i potem ręce zacierają. Oczywiście nie mówię, że to dotyczy wszystkich. Osobiście sama trafiałam na taki czosnek, który robił się w słojach zielony lub niebieski, i nie miał on styczności z żadną wyciskarką :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fankaczosnku
z wyciskarką moze nie, ale pewnie tak zareagował na jakiś kwas ;-) moze octu dodałaś/eś

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fankaczosnku
a co taka babuleńka moze przekręcić? chińskie można kupić w supermarketach, alr to był czosnek z taką łodygą nie takie same główki jakie sa w supermarketach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Dzial uczuciowy
mówię tobie, że czosnek był czymś "goniony" to był :D nie dodawałam żadnego octu. A takie cuda z czosnkiem nigdy nie przytrafiły sie dla mnie gdy brałam go z własnego ogrodu :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość talantulka
moja mama kisiła ogórki i tez zauwazylam ze czosnek jest niebieski!:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hgfhfhfh
Czosnek importowany z Chin może być nie zdrowy. Gdzieś tam za granicą zbadali i stwierdzili, że szkodzi. Na pewno też jest chemicznie wybielany oraz promieniuje się go, aby nie kiełkował. Polski czosnek jest wyraźnie mniejszy, ciemniejszy i bardziej aromatyczny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Paweł Ilnicki
W Chinach nawet jajka robią. To i z czosnkiem sobie poradzą. rodzimy czosnek nigdy nie będzie tak biały jak ten z Chin.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lgolob
Tylko weź pod uwagę że czosnek pochodzi z Azji. Co do koloru niebieskiego jest to reakcja enzymów zawartych w czosnku i miedzi (z narzędzi kuchennych jaki soli itp.). By ustrzec się tego koloru trzeba używać czosnku dojrzałego który ma dużo mniej enzymów, soli konserwowanej o niskiej zawartości miedzi, blanszowania we wrzątku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie wiem czy to mozliwe i czy w ogole mozna cos z tym zrobic no nie wiem juz 222 www.youtube.com/watch?v=hKlbr5Ip8nY

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dzwoneczek33
Czytam Wasze wpisy i wciąż nie znajduję jednoznacznej odpowiedzi. Pierwszy raz po porostu posypałam CAŁE ząbki polskiego czosnku solą himalajską i odstawiłam do lodówki na kilka (3-6)miesięcy... Wyszedł rewelacyjny!!! biały, chrupiący, bardzo słony, ale nie tak ostry jak surowy. Idealny dodatek do potraw, przegryzka i lekarstwo przy przeziębieniu. Postanowiłam powtórzyć eksperyment z tym, że chciałam upchnąć więcej czosnku w słoiku i pocięłam go na kawałki. Już po 2 dniach stał się zielono/niebieski. Czosnek+sol...nic więcej. Zdarzały mi się takie historie przy zakwaszaniu czosnku cytryną na pieczonej rybie, ale nie przy marynowaniu! Chciałam zamarynować czosnek w ramach prezentu gwiazdkowego i nie chcę takich niespodzianek. Czytałam też o marynacie w miodzie i cytrynie. Czy ktoś ma doświadczenie? Skórka cytryny jest gorzka, czy nie zepsuje smaku miodu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Stało mi się dokładnie to samo. Czosnek jest zielony! Otrzymałam go wczoraj od mojej mamy z ogródka i zaraz przecisnęłam przez praskę, dodałam cebulę, by zrobić syrop dla pociechy. Patrzę rano,,,a tu zielono... Myślę, że nadal jest jadalny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ten czosnek to juz taki jest, ze niby zabija bakterie zdrowy w chvj itd itp, ale jak sie raz przypadkiem kupi chinski czosnek to ten juz noe ma takich wlasciwosci, sam sie unicestwia popadajac w niebieski stan... da ba dee da ba die

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
przed chwila czytalem inny artykul, i napisali ze to naturalna reakcja siarki z occtem powietrzem czy alkoholem, wiec nie ma sie czego obawiac, mozna smialo jesc !! moj czosnek (pokrojony) do kiszenia tez zmienil kolor ;) ten ktorego nie kroilem ma kolor normalny,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kiszek

Zielono-niebieskie wybarwienie czosnku, jest skutkiem powstawania barwników pirolowych.

A te występują głównie w młodym czosnku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×