Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość franczeska niebieska

Czy któraś z Was badała u dziecka poziom wapnia albo żelaza i dlaczego ?

Polecane posty

Gość franczeska niebieska

Czy za radą lekarza czy też z własnej inicjatywy i jakie wyniki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość znam jedna taka
dala dziecku wbic igle w glowe by sprawdzic poziom mineralow:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość franczeska niebieska
pomińmy skrajne przypadki ;) igłę w głowę - więc to musiał być niemowlaczek, ja mam już większe dziecko, to byłoby pobranie normalne z żyły i to przy okazji innych zleconych przez lekarza badaniach, żeby za jednym kłuciem więcej wykorzystać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja z własnej woli chciałam, żeby pani doktor dała mi skierowanie na badanie poziomu żelaza. Mój synek wydawał mi się blady i nie miał apetytu. Poza tym ma po mnie niechęć do mięsa, więc bałam się anemii. Okazało sie, że faktycznie ma mało żelaza, wynik 11.9 więc dostał żelazo w syropie, apetyt powrócił i na następnej kontroli było już ok. Teraz już nie badam, bo syn ma rumieńce i apetyt, nie choruje w ogóle nigdy, więc nie mam powodów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość franczeska niebieska
dziękuje , zajrzę później czy ktoś się jeszcze wypowiedział :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja badam poziom żelaza i skąłdniki krwi regularnie u syna kiedyś miał słabą hemoglobinę, ale żelazo zawsze w normie ogólnie raz na rok, jeśli dziecko nie choruje i nie jest apatyczne, powinno się wykonać kontrolną morfologię z rozmazem i oznaczeniem poziomu żelaza, lub raz na pół roku jesli jest coś nie tak z maluchem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość franczeska niebieska
dziękuję za odpowiedzi :) to zrobię morfologię na pewno a nad resztą to zobaczymy jak się uda

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
u nas też poziom żelaza był od razu z rutynowymi badaniami, dziecko zgrzytało zębami, było blade. Okazało się, że taka jej uroda, wyniki w normie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bladość nie oznacza anemii, chyba, ze jest już bardzo zaawansowana, czasem taka jest uroda dziecka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×