Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość fikimiki87

"drugie becikowe" bielsko

Polecane posty

Gość fikimiki87

witam chciala bym sie dowiedziec jak to jest z tym "drugim becikowym" w bielsku bialej ? z góry dziekuje za odpowiedzi :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lekarze liczą zawsze
a nie łatwiej zadzwonić do urzędu gminy/miasta gdzie mieszkasz i zapytać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie wiem czy jest jakas roznica w jakim miescie sie mieszka, ale u nas jest tak, ze jak sie starasz o rodzinne to jesli ci dochody nie przekraczaja dostajesz odrazu drugie becikowe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lekarze liczą zawsze
ale to chyba chodziło o tzw. becikowe samorządowe dawne przez niektóre samorządy -jest ono niezależne od dochodów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kaszanakk
to 2 jest dla biedty gdzie jest 504 na osobe..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fikimiki87
ja właśnie słyszałam ze w niektórych gminach wprowadzili tez jakas zapomoge ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lekarze liczą zawsze
szukałam informacji i nie ma niestety wykazu gmin w których jest to becikowe. Ale znalazłam takie dane: "Becikowe gminne Kolejną formą pomocy dla młodych matek jest tzw. becikowe gminne lub samorządowe, czyli jednorazowa zapomoga wypłacana rodzinom lub matkom zamieszkałym na terenie gminy, w wysokości ustalonej przez radę gminy lub miasta. Zasady wypłacania tego świadczenia, jego wysokość oraz dokumenty niezbędne do jego uzyskania określa w uchwale rada gminy (miasta). Zasadą jest, że na jedno dziecko może być przyznana tylko jedna zapomoga. Becikowe samorządowe obowiązuje jedynie w niektórych gminach, a jego wysokość to zazwyczaj kilkaset złotych." Czyli wszystko zależy od gminy a i nie ma co liczyc że to kolejny 1000zł -raczej mniej skoro kilkaset zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Istnieją 3 rodzaje zasiłków wypłacanych po urodzeniu dziecka; 1. Tzw becikowe rządowe, wypłacane jest przez państwo za pośrednictwem gminy w wysokości 1000 zł na jedno dziecko, z tytułu urodzenia żywego dziecka. Wniosek składa się w terminie najpóźniej 12 miesięcy od urodzenia dziecka. 2. Drugim świadczeniem, jakie można uzyskać jest dodatek z tytułu urodzenia dziecka w wysokości również 1000 zł, ale przysługuje on tylko osobom uprawnionym do pobierania zasiłku rodzinnego. 3. W niektórych gminach ustanowiono jeszcze jedną formę pomocy, tzw. becikowe gminne lub samorządowe. Zapomoga ta jest wypłacana matkom lub rodzinom w wysokości, jaką przyjęła w drodze uchwały rada miasta bądź gminy. Rady gmin szczegółowe warunki udzielania zapomóg określają w swoich uchwałach. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fikimiki87
lekarze liczą zawsze - dzieki czyli po inforrmacje trzeba dzwonic do ratusza chyba w tej sprawie :) a w mops-ie pozostałe dwa ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fikimiki87
czyli wszystko jasne dzieki dziewczyny :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×