Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość hgthgthththt

ile ważą i mierzą wasze 4 miesieczne dzieci?

Polecane posty

Gość gość
Mój maluszek po porodzie 3350 i 53 cm. Na obecną chwilę 4 m-ce waga 7400 i 75 cm :D Kawał chłopa mówi lekarz :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nieprawfa, ze mm zawsze tuczy. Moja cirka orzy urodzeniu miala 4170, w wieku 3 m wazyla 5900, wiec zaden kolos. Na roczek miala 9600.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Moja Ida
Hej Mamuski. Moja córcia urodzila sie z waga 3270 i wzrostem 48cm. Za 4 dni konczymy 4 miesiace i mamy 6400 wage i wzrost 64 cm.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćcu
Mój prawie 4miesieczny bobas strasznie się wydłużył :) ma 74cm! I waży 7.900. Kiedy się urodził wazyl 3.900 i mierzyl 55cm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Waga urodzeniowa 4380 62cm Waga późniejsza 8150 76cm Teraz ma roczek 1250 91

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Corka ur 2550, 48 cm. Za tydz konczy 4 miesiace - 5500 i 59 cm :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mój synek urodzil się z wagą 2800g i 54cm, teraz ma prawie 4 miesiące i waży 7,5kg i 70cm wzrostu. Czy to nie za dużo ? Mamy skierowanie na badanie krwi, lekarz powiedział że bardzo szybko przybiera. Jest karmiony mm obecnie ale pierwsze 5 tygodni był na piersi i po pierwszych 3t przybrał kilogram wtedy. Urodził się w 37t po dwóch tygodniach leżenia w szpitalu i tuczenia kroplówkami, bo miałam niewydolne łożysko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mama Julii

Moja śliczna ma 4 miesiące i 6.200 ok 67 cm. Urodziła się 4 kg spadkowa 3.690 i 58 cm. Karmiona częściej piersią, ale wprowadziłam już jabłuszko, bananka i kaszkę. Czytając komentarze to czasem się dziwię ze dziecko na piersi tak dużo waży, ale wiem czego to może być wina. Już jedna mama o tym pisała. Jeżeli same nie dbamy o to co jemy to dzieci więcej przybierają, bo w końcu karmienie piersią jest na żądanie a jeżeli jemy tłusto i dużo to i dziecko to dostaje. Ja w pierwszym miesiącu jadłam normalnie i mała przybrała 1,200 ! Położna chwyciła się za głowę. Później przeszłam na zdrową dietę tzn odstawiłam smażone i słodycze. Teraz córka przybiera prawidłowo ale nie tak jak w pierwszym miesiącu. Trzeba jeść ale z głową jeżeli decydujemy się karmić piersią. Nie ma też co przesadzać w drugą stronę bo skoro dziecko zdrowe to i niech ma te parę kg więcej, zacznie chodzić to straci ale zadbajmy jednak o to by nie otrzymywał od nas niepotrzebnych kalorii.  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mama Julii

Moja śliczna ma 4 miesiące i 6.200 ok 67 cm. Urodziła się 4 kg spadkowa 3.690 i 58 cm. Karmiona częściej piersią, ale wprowadziłam już jabłuszko, bananka i kaszkę. Czytając komentarze to czasem się dziwię ze dziecko na piersi tak dużo waży, ale wiem czego to może być wina. Już jedna mama o tym pisała. Jeżeli same nie dbamy o to co jemy to dzieci więcej przybierają, bo w końcu karmienie piersią jest na żądanie a jeżeli jemy tłusto i dużo to i dziecko to dostaje. Ja w pierwszym miesiącu jadłam normalnie i mała przybrała 1,200 ! Położna chwyciła się za głowę. Później przeszłam na zdrową dietę tzn odstawiłam smażone i słodycze. Teraz córka przybiera prawidłowo ale nie tak jak w pierwszym miesiącu. Trzeba jeść ale z głową jeżeli decydujemy się karmić piersią. Nie ma też co przesadzać w drugą stronę bo skoro dziecko zdrowe to i niech ma te parę kg więcej, zacznie chodzić to straci ale zadbajmy jednak o to by nie otrzymywał od nas niepotrzebnych kalorii.  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Marta

Hahaha Ale tutaj pierdoły piszą 😄 Mleko tworzy się z krwi matki, a nie treści żołądka i nie ważne co zjemy, mleko zawsze jest tak samo wartościowe i tłuste 🙂 Ja mam małą kluskę i to normalne przy dzieciach KP (odkładają dobre tłuszcze w fałdkach, które przydadzą się na potem).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jaaala

Matko jakie wy macie mutanty!! Moja za 11 dni kończy 4 miesiące. Dzień po 3 miesiącu wazyla5.550kg i miała 60cm. Teraz waży 6kg i ma ok 62cm 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jaaala

Waga ur 2.550kg wzrost 51cm wychodząc że szpitala 2.3kg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Jaaala z tego co mi sie wydaje to twoja spadła chyba z siatki centylowej 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jaaala

20 tydzień: 7000g, 65 cm 😉

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Waga

Witam🙂 czytając komentarze osób, które twierdzą że niektóre mamy mają dzieci "mutanty" albo "maciory" zastanawiam się czy te osoby w ogóle myślą  nad tym co piszą. Takie komentarze świadczą o tym że osobie piszącej brakuje kultury i wiedzy na dany temat. Każde dziecko rodzi się z inna wagą i rozwija się indywidualnie. Karmiąc w prawidłowy sposób czy to kp czy mm nie ma się wpływu  na to ile dziecko przybiera. W takim wieku dziecka nie ma mowy o żadnej diecie. Jeżeli dziecko w późniejszym etapie (raczkowanie, chodzenie oraz wprowadzenie posiłków podobnych do diety dorosłego) wykazuje skłonności do otyłości wtedy dopiero my rodzice możemy w pewnym stopniu dziecku ograniczyć produkty zbędne w Jego diecie i wprowadzić zdrowy tryb żywienia. Także drogie mamy karmcie prawidłowo swoje niemowlęta i nie martwcie sie że Wasz maluszek trochę więcej waży. Najważniejsze żeby był najedzony i prawidłowo się rozwijał. Pozdrawiam 🙂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

😮 moje dziecko się urodziło to miło 54 cm... A jest większe niż wasze, które urodziło się mniejsze... Nie wiem jak to możliwe... Moje ma 74 cm... A tu niektóre mają 63 😮

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mama

W wieku 4 i pół miesiąca moje dzieci ważyły: córka 7600 waga urodz 3950 syn 10 100 waga urodz 3500 syn 9820 waga urodz 3500 wszystkie karmione piersią 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×