Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość może ktoś będzie wiedział

Plamienia po luteinie

Polecane posty

Gość może ktoś będzie wiedział

Witam, Chciałam zapytać, czy któraś z Was ma plamienia po luteinie, a jeśli tak, to od którego dnia cyklu i jaką dawkę bierzecie? Mam cykle 32-dniowe, owulacja wg usg (i objawów również) jest zawsze lub prawie zawsze w 18 dc. Od 14 miesięcy staramy się o dziecko, a od ok 6 miesięcy zaobserwowałam lekkie różowe plamienia ok 29 dc. Ginekolog przepisał mi luteinę 2x1 pod język od 21 dc do 31 dc. To mój pierwszy cykl z luteiną i w 24 dc zaczęłam plamić, ale na ciemno brązowo. Miałam nadzieję, że luteina wyeliminuje plamienia pod koniec cyklu, a tu mam jeszcze gorsze plamienie :O. Jak teraz mam liczyć 1 dzień następnego cyklu - od dnia spodziewanej miesiączki, kiedy krwawienie będzie silne czy zaliczyć już te plamienia? Czy mimo tych plamień będzie szansa na zajście w ciążę czy też muszę czekać kilka cykli, aż luteina zacznie działać i przestanę w ogóle plamić? Teraz jestem w 27 dc i spisuję ten cykl na straty. Może duphaston albo zwiększenie dawki luteiny zlikwidowałoby plamienie? Przy pierwszej ciąży w 2006 roku też brałam luteinę w tej dawce, ale wtedy nie miałam różowych plamień tuż przed miesiączką i po luteinie też nie było plamień. Zaszłam w pierwszym cyklu z luteiną po 2,5 roku starań. Dodam jeszcze, że badanie progesteronu wyszło u mnie bardzo dobrze - badanie w 24 dc (6 dpo) na poziomie 20,48 ng/ml (norma dla fazy lutealnej: 1,70-27,00). I teraz nie wiem, czy ta luteina była u mnie konieczna czy też niepotrzebnie tylko rozwaliła mi cykl? Wiem, że powinnam ufać lekarzowi, ale chciałam poznać Wasze opinie, może ktoś miał podobnie i coś mi doradzi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×