Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość fsdfsdf

Ryby z puszki

Polecane posty

Gość fsdfsdf

Cześć. Znacie może jakies rybki z puszki (coś w stylu szprotów lub sardynek) tylko zeby nie zawieraly wgl nic ości? Dziś jadłem z puszki takie rybki i bardzo mi smakowały ale te ości są ohydne. Są może jakieś firmy które pakują w puszki takie ryby lub inne bez ości? Ew. w sloiki. Dzięki z góry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fsdfsdf
Ale ja mam odruch wymiotny zaraz jak poczuje osc w buzi :D A wyciagac ten kregoslup z kazdej to masakra. A moze jest jakas alternatywa, np jakies makrele ze sloikow nie maja osci? ;d

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość o rzeszty
jak na puszce bedzie pisac, ze filety, to beda bez osci. w przeciwnym razie - z. tez tego nie cierpie. ale mam sposob na dosc latwe oddzielenie kregoslupa: rozdizela sie lekko widelcem rybke na dwa boki i podwaza z konca kregoslup - odchodzi w calosci. male ostki to juz trzeba udawac, ze nie ma ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fsdfsdf
Nom tez tak robie ale rozpadaja sie te ryby a kegoslup sie urywa ;d Ale jakos sobie radze. Ok, teraz bede szukal "filetow" :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Właśnie jem szprotki w pomidorach z lidla, o których wcześniej pisałam. Nie czuć wcale ości, a musisz wiedzieć że do dziś zdarza mi się filetować wędzone szprotki kupowane na wagę...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fsdfsdf
Ten kregoslup chrupie mi miedzy zebami i mi sie niedobrze robi. Wedzone szprotki sa takie sztywniejsze i sie nie rozwalaja ;d A z puszki to nawet ciezko wyjac w calosci rybke ;d

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
powiem ci że specjalnie zwróciłam na to uwagę jak je teraz jadłam i nie wyczułam absolutnie NIC, być może niektórzy producenci wkładają przed zalaniem sosem rybki do jakiejś lekkiej zalewy octowej i to rozmiękcza wszystkie ości

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie wiem jak szprotki w oleju z lidla bo ja lubuję się w tych w pomidorach, ale jak spróbuję to dam ci znać. Ostatecznie, jeśli nie jesteś dalej do nich przekonany, zawsze możesz tuńczyka zjeść :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fsdfsdf
Tunczyk to nie to samo ;d A jak jest z sledziami w puszce? ;d

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość makrele w sosie
pomidorowym zwykle nie mają ości, te w puszkach i są pyszne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość te sosy pomidorowe
czesto sa podrasowane cukrem i glutamianem sodu, dlatego sa takie "pyszne" ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×