Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość kleszuś

Kleszcz u dziecka a podwyższona teperatura?

Polecane posty

Gość kleszuś

Wczoraj małej w szpitalu wyciagneli kleszcz teraz ma 37,5 .Czy mam sie zaczac martwić ?Dziecko 2,5 roku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bezwzględnie za
3-4 tygodnie zrób dziecku badanie z krwi WESTERN BLOOT w klasie IGM i IGG na boreliozę. Wcześnie rozpoznana i leczona daje pewność wyleczenia. Mam nadzieję, że kleszcz nie był nosicielem żadnych chorób, ale dla pewności musisz to sprawdzić.:-) Jeżeli do m-ca nie wystąpią u dziecka żadne wysypki to raczej nie powinno złapać jakiegoś choróbska, ale bez badań nie będziesz mieć pewności.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bezwzględnie za
z tym że rumień nie zawsze występuje przy boreliozie...)-:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
faktycznie nie zawsze, ale w większości przypadków , może się także pojawic tzw. naciek limfocytarny w miejscu gdzie nastąpiło ukąszenie, lepiej dmuchać na zimne w tym przypadku czesto są podawane antybiotyki profilaktycznie bo objawiy mogą wyjsc po długich latach i nie byc skojarzone z boreliozą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
po ugryzieniu kleszcza nie tylko można spodziewac sie boreliozy, ale czasami występuje zapalenie opon mózgowych autorko bacznie obserwuj malucha i w razie podwyższenia temperatury szybciutko do lekarza miejmy nadzieję, że nic się jednak nie dzieje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kleszuś
Mała na rzie sie bawi .Temp.nie rosnie A badania na pewno zrobię.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mi lekarka mówiła,ze badania są wiarygodne dopiero po kilku miesiącach. My dziecku podaliśmy antybiotyk- lekarz stwierdził,ze taka "profilaktyka" narobi mniej szkód niż późniejsze leczenie boleriozy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ergerge
Swoją drogą jak można czekać aż w szpitalu kleszcza wyciągną! Trzeba być jakimś ułomem. :/ Przecież kleszcza można nawet palcami wykręcić, tak że żywy wychodzi a tymczasem minuty mogą się liczyć bo niewiadomo kiedy kleszcz jeszcze ssie a kiedy już wypluwa swoje płyny, być może zakażone. A że do szpitala od razu lepiej jechać, to inna rzecz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
swoją droga to lepiej zrobić to fachowo niż nie ja sama bałąbym sie go wyciągać, a to z tego względu, ze kleszcz podczas urwania głowy właśnie wtedy "pluje jadem"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie ma znaczenia
ile kleszcz siedzi w ciele ludzkim, jak jest chory to i tak zarazi!!! oj ergerge...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
"Nie wolno kleszczem kręcić, wyciskać ani smarować masłem, tłuszczem, benzyną - kleszcz dławiąc się bedzie wypluwał ślinę zawierającą bakterie powodujące choroby."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja też jechałam z dzieckiem do lekarza. Zajęło nam to niespełna godzinę. A sama bałam się wyjmować-nie znam się na tym-jeszcze bym mu łeb urwała...Poza tym był tak mały i siedział w tak niewygodnym miejscu, ze lekarka też miała z nim problem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamarozbojniczki8
szpital mam po drugiej stronie ulicy wiec nie prtzesadzajcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jeśli zaczną się wymioty, albo problemy ze sztywnością karku (dziecko będzie miało problem z dotykaniem brody do klatki piersiowej) to może być pokleszczowe zapalenie opon mózgowych Co do testu WB - po takim ukąszeniu robi się w klasie IGM, IGG dot. starych zachorowań, z przed co najmniej roku... Oczywiście zapalenie opon i bolerioza nijak się mają do siebie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kleszuś
moja mała jest chora.Zapomniałam powiedziec w przychodni o tym kleszczu!Colera czy mam z nia isc na pogotowie.Mala w nocy dostala goraczki 39,1 teraz ma 38.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość adam

Wyjmowanie kleszcza ne jest przyjemne, zdecydowanie lepiej jest zapobiegać temu, aby kleszcz nas nie ugryzł. Dobrze w tym się sprawdza taki środek w spray Kleszcz STOP. Ja osobiście zawsze mam go przy sobie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×