Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Mała ale z duma i rozkoszem

Wyjazd na wakacje a problem z psem- gdzie go mam zostawic?

Polecane posty

Gość mamamamam
my z chlopakiem zawsze oddajemy psa do hotelu jesli nie mozemy go ze soba zabrac i nigdy nie bylo problemu. raz spedzil 9 dni. zabieraja tam psy na spacery, karmia, pozwalaja sie bawic z innymi psami. nasz nawet mial dodatkowy trening. popytaj tez w szkole tresury, tam tez czasem mozna zostawic psa my zostawilismy tam na 5 dni ale nie wiem jaki jest limit. i pod zadnym pozorem nie zostawiaj w schronisku. bylas tam kiedys? serce peka jak sie widzi te zwierzeta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie porównują psa do dziecka tylko debile, osoby ograniczone umysłowo :) Dlatego, że pies jest żywy, czuje ból fizyczny i psychiczny tak samo jak inne żywe stworzenia. Jeśli żyje z tobą kilka lat to się przywiązuje, powstaje więź. Będzie go bolało jak będzie go ktoś bił, gryzł, szarpał, kopał tak samo jak bolałoby to dziecko. Będzie odczuwał strach tak samo jak małe dziecko. Dlatego, że pies nie rozumie co jak i dlaczego - tak samo jak malutkie dziecko. Trzeba był ułomem, żeby uważać inaczej, wybacz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To, że pies ma sierść i chodzi na czterech łapach oraz, że jest na poziomie powiedzmy dwuletniego dziecka, to, że nie potrafi ci powiedzieć co o tobie myśli i ma inny sposób komunikacji i funkcjonowania niż ty oraz to, że jada z miski a nie przy stole nie oznacza, że jest ''gorszy'' jeśli chodzi o emocjonalną stronę. Czuje wszystko tak samo, jest żywy więc dlaczego uważasz, że nie można go porównywać do innych istot żywych które odczuwają identycznie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wioletkawiola
Chyba trochę zeszłyście z tematu, a to chyba normalne, że są takie miejsca, gdzie trudno ciągnąc ze sobą psa, gdy się jedzie na urlop. Mojemu psu moje miejsca urlopowe raczej by się nie spodobały, więc tragedii nie ma, kiedy zostawiam go u mamy, siostry, ewentualnie petsittera, poczytajcie o tym, kiedy najlepiej wynająć taką właśnie osobę: http://www.mojpies.com/porady/kiedy-warto-skorzystac-uslugi-petsitter-opiekun-zwierzat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gośka000
Czasami są takie sytuacje, że trzeba wyjechać, a pupila zabrać nie można. Uważam, że schronisko to nie jest dobry pomysł, bo i tak pracownicy mają pełne ręce roboty i nie będą mieli czasu odpowiednio zająć się Twoim zwierzakiem. Jak musiałam oddać pod opiekę mojego czworonoga to znalazłam psi pensjonat w Wilkowicach. Ceny są na prawdę bardzo atrakcyjne, a zwierzak miał zapewnioną pełną opiekę - spacery, wyżywienie, miejsce do spania itp. Pracują tam prawdziwi ludzie z pasją :) z tego co wiemy koty również można tam zostawiać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dagat
a my ostatnio jak wyjeżdżaliśmy na urlop zostawialiśmy Kajtka w pensjonacie dla piesków U zoopsychologa w Maryninie. Jesteśmy z warszawy i mamy tam niedaleko. Pani Magda ma świetne podejście do zwierząt. Nasz labrador widać było, że zamiast się stresować sytuacją wrócił do nas zadowolony i spokojny:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jak wyjeżdża się za granicę, a nie ma z kim zostawić czworonoga, wiadomo, że schronisko lub hotel dla psa będzie optymalnym rozwiązaniem. Jeśli zaś chcecie wypoczywać w Polsce, warto zabrać pupila ze sobą i wybrać miejsce, gdzie będzie on bez problemu akceptowany. Fajną bazą dla znalezienia takiego miejsca jest baza noclegowa http://noclegizpsem.pl/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ze zwierzakami i wyjazdami zawsze jest problem. Rok temu wyjechaliśmy z mężem na Sycylię i zostawiłam moją kotkę u przyjaciółki - z kotkiem oczywiście zostawiłam całe jedzonko aby nie musiała nic kupować a po tygodniu, jak wróciliśmy to przywiozłam jej bardzo dobre wino, które kosztowało ponad 30 euro a ona jeszcze niezadowolona była i powiedziała, że nigdy więcej tego kota nie chce widzieć na oczy. Zaczęłam więc szukać na google i znalazłam www.przechowaj.pl - serwis, w którym ogłaszają się różne hotele dla zwierząt i z tego co widzę, w mojej okolicy takie hotele przyjmują kotki nawet za 15zł/doba z wyżywieniem! Więc nigdy więcej już nie poproszę nikogo ze znajomych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
15zł za dobę to jak za darmo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ludicra
Jeśli ktoś jest z Warszawy, to ja z czystym sumieniem mogę polecić ten psi hotel: http://psipensjonat.com.pl/o-nas/cennik/ Mają tam naprawdę świetne warunki. To nie jest co prawda stricte w stolicy, ale w Maryninie, 30 km od miasta. Warto jednak podjechać i tam zostawić pupila, bo pensjonat prowadzony jest przez psiego zoopsychologa. Moja Lala wróciła z pobytu u nich zaopiekowana, zadbana i przeszczęśliwa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Isnieją hotele dla psów. Moim zdaniem to najbardziej sensowna możliwość. :) Ja swojego w razie takich okoliczności zostawiam zawsze w http://wetfranciszek.pl/ - pracują tam osoby z naprawdę dobrym podejściem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Zwierzątko to nie zabawka a obowiązek.Jeśli się go kupuje to trzeba się najpierw zastanowić czy stać nas na hotelik,czy mamy sumienie go zostawić w nim i nie mieć pretensji że dziadkowie nie chcą pomagać.Pies wymaga spacerów.i kiedyś zostawiono yorka który mieszkał w dużym domu ale kiedy własciciele wychodzili do pracy to go silą zamykali w pralni na dole w domu.Psinka była tak znerwicowana ze jaki mi ją zostawiono to nawet nie mogłam swobodnie skorzystać z toalety bo dostawał szoku nie widząc mnie.O wyjściu samej z domu nie było mowy.O godz 5-tej rano wychodziłam na spacer by załatwił swoje potrzeby a po przyjściu tak narobił na srodek dywanu.Myślałam ze jak wyjdę kilkanaście razy to będzie ok,niestety za każdym razem było to samo. Przeżyłam przez 10 dni horror,o nocach nie wspomnę bo kwilił jak dziecko by go wziąć do łóżka.Po przyjezdzie własćicieli próbowałam rozmawiać i już na wszelki wypadek zastrzec by nie mieli pomysłow na przyszłość bo to zajęcie było nie przyjemnościa a koszmarem. Niestety nie dośc że nie powiedzieli dziękuję za troskliwą opiekę to jeszcze się na mnie obrażono.Własciciele to syn a pomysłodawcą zakupu była synowa ,która kupiła dziecku pieska bo nie chcą dla niej rodzeństwa.Zapomniała tylko że nie potrafi zrezygnować z własnych przyjemności ale świetnie obarczać zajęciami innych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
E tam, ja zawsze jeżdżę z moim psiakiem i nie mam problemu z wychodzeniem z nim, przeważnie robię to przy okazji. Wystarczy sobie dobrze zaplanować podróż: wyprawymarzen.pl/plany-podrozy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość poli33
ja mam dwa yorki i jak co roku wyjeżdżamy nad morze to je zabieramy,mogłyby zostać z moją mamą ale jeden z nich jest strasznie rozpieszczony i ''głupi'' za mną więc boimi się go zostawić ,,że by strasznie tęsknił...nie ma mnie kilka godzin to już ma tęsknotki więc na kilka dni mogłoby być źle,jeszcze by się czasem rozchorował...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A gdy ktoś chce na weekend wyjechać na komunnie ponad 200km to gdzie może oddać psa? Oni naprawdę go kochają i chodzi tylko o jeden weekend

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
jeju jakie kiepskie prowo :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moim zdaniem hotel dla psów jest dobrym rozwiązaniem. Dużo takich miejsc stawrza dla piesków naprawde w porządku warunki, na przykład w Pensjonaie "U Zoopsychologa" pod Warszawą - zwierzaki mają tam klimatyzowane boksy i są pod opieką psiej behawiorystki, więc opieka fachowa ;) A z tego co widzę na http://psipensjonat.com.pl/o-nas/cennik/ ceny wcale nie są wysokie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Paulina

Zapraszam serdecznie do grupy poświęconej opiece nad psami:
https://web.facebook.com/groups/1192799420879199/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×