Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

onk3

co można zrobić z gruszek

Polecane posty

czy tylko dżem Mam sporo gruszek, które musze szybko wykorzystac podpowiedzcie mi co robicie z gruszek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
o dzięki myślałm, że wszyscy śpią jeszcze o tej porze o kompotach nie pomyślałam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamamijamamija
mozesz tez jeszcze zrobic je w lekkiej zalewie octowe z dodatkiem gozdzikow i cynamonu :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Też mam ogromne ilości gruszek i robię z nich obecnie: - sok w sokowniku,daję jabłka i gruszki(moje są b.słodkie) więc daję ok 70% gruszek i 30% jabłek i soku już nie słodzę.Wlewam do słoików i pasteryzuję 15 minut. - gruszki w syropie,gruszki obieram(muszą być te nieco twardsze),wykrawam gniazda nasienne kroję wzdłuż na kilka części,ściśle układam w słoiki i zalewam syropem,który robię z: 3 litrów wody,1 kg cukru i kwasku cytrynowego wg uznania, ja daję ok 1,5 łyżeczki,ale do trzeba samemu wypróbować smakowo,powinien ,syrop powinien być słodko kwaśny.Pasteryzuję 10-15 minut. - mus gruszkowy na naleśniki,kanapki,ciasta: 2,5 kg gruszek 30-40 dkg cukru (w zależności od tego jak masz słodkie te gruszki do smaku kwasek cytrynowy 2 galaretki pomarańczowe Gruszki obieram i pozbawiam gniazd nasiennych,wkładam je do sokownika,jak już są miękkie sito zdejmuję i nakładam na garnek,przecieram jeszcze gorące gruszki.Dodaję cukier i wsypuję galaretki ,dosmaczam kwaskiem cytrynowym.Gorący mus daję w słoiki ,zakręcam wieczka,studzę,pasteryzuję 15 minut.Jutro mam w planie zrobić taki sam tylko część z galaretką truskawkową i część z galaretką cytrynową i agrestową.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a jakies ciasta?
?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×