Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość co robicie na

niedzielne obiady

Polecane posty

Gość co robicie na

podzielcie sie,a na niedzielne sniadania?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a co to że niedziela ? dzień taki sam jak każdy inny już się skończyły te czasy co to w niedzielę robiło się wystawne obiady i śniadania robisz i jesz to na co masz ochotę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziś na śniadanie miałam swojską szynkę,pasztet i baleron.Pomidory z własnego ogródka,ogórki w chilli,makrela wędzona,masło-oraz pieczywo jasne i ciemne. Na obiad robię rosół + makaron, a na drugie roladki wieprzowe faszerowane ogórkiem konserwowym,serem,papryką i cebulą.Do tego buraczki zasmażane. Z ciast mam sernik na murzynku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dla mnie niedziela to dzien
jak kazdy inny i nie serwuję w ten dzien tradycyjnego rosołu i schabowego, jem to na co mam ochotę. Śniadania nie jem więc jest dzisiaj tylko obiad, u mnie fasolka po bretońsku od wczoraj.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja też nie zawsze mam rosół-a schabowych nie lubię.Tydzień temu miałam gołąbki-z soboty :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wielka prośba do...........
Calluny - podaj przepis na ten sernik na murzynku - jeżeli to nie klopy/z góry dzięki!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wielka prośba do...........
jeśli to nie kłopot miało być-sorki!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ciasto jest na dużą blachę 25cmx 35cm ciasto: 1,5 margaryny 3 szkl cukru [ja daję 2,5] cukier waniliowy 6 łyżek kakao 6 jaj 3/4 szkl mleka 3 szkl mąki pszennej 3 łyżki mąki ziemniaczanej 2 łyzeczki proszku do pieczenia Margarynę,cukier,cukier waniliowy,mleko,kakao-zagotować.Ostudzić-i odlać 1/2 szkl na polewę. Do ostudzonej masy dodawać stopniowo żółtka-ucierać mikserem,dodawać stopniowo mąkę pszenną,ziemniaczaną i proszek-ucierać. Na końcu dodać pianę z białek-i lekko wymieszać łyżką.Ciasto wyłożyć do blaszki wyłożonej papierem do pieczenia. ser: 75dag sera 1/4 szkl mleka+ budyń waniliowy 4 jajka 1 szkl cukru pudru 1/2 masła Ser przepuścić przez maszynkę-dodać do niego miękkie masło i cukier-ucierać mikserem,następnie dodawać po żółtku,dodać budyń rozmieszany w mleku-i ucierać.Na końcu dodać pianę z białek i wymieszać łyżką. Ser wyłożyć kupkami na ciasto. Piec około 1 godzinę w temp 200 stopni. Po ostudzeniu ciasto polać wcześniej odlaną polewą i posypać wiórkami. W cieście-w miejscu sera robią się dołki-więc tym razem dałam na wierzch dzem wiśniowy ,na to herbatniki-i dipiero polewa i wiórki. Wyszło bardzo dekoracyjne ciasto i smaczniusie :) Jeśli chcemy ciasto na mniejszę blachę to odpowiednio zmniejszamy ilośc składników. 1margaryna 2 szkl cukru 4 łyżki kakao 1/2 szkl mleka cukier waniliowy 1 czubata łyżeczka proszku ser: 1/2 kg sera 1/4 szkl mleka+ budyń waniliowy 3jajka 3/4 szkl cukru pudru 1/3 masła To chyba tyle :) SMACZNEGO!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Liselotte
zawsze robię w niedzielę lepszy obiad. Cały tydzień mijamy się (praca) i w niedzielę jemy razem, mamy okazję razem pobyć. Dziś - rosół z udka kurzego plastry karkówki duszone z cebulą i ziołami, ziemniaki, fasolka szparagowa oraz mizeria na deser ciastka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Liselotte
piękny twój serniczek, odgapię :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Isaura-sernik
Sernik na murzynku to IZAURA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×