Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość lunetkaa

20 miesiecy i zero słów

Polecane posty

Gość lunetkaa

Moja córka skończyła niedawno 20 miesiecy i nic nie mówi. mamamama nanana owszem, ale nawet świadomie nie woła tata, baba. Pokazuje wszystko co chce, reaguje na imię, muzykę, dźwięki usłyszy wszystko, intonuje głos w zależnosci od potrzeb, ale nie wymawia zadnych słówek. Uczę jej sylab, niechetnie powtarza ko ko, ale nie naśladuje zadnych zwierzątek, no po prostu żadnego słowa. Czy powinnam się już martwic i co z tym zrobić? Czy moze poczekać aż chociaż 2 lata skończy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kamila ale nie sw
poczekaj moze te 4 miechy do bilansu dwulatka, na bilansie napewno babka zwróci uwage jak mala nie bedzie mowic i do logopedy skierowanie pewnie da. a mala nie chrapie przez sen, nie spi z otwarta buzia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lunetkaa
Nie chrapie, śpi spokojnie z zamknietą buzią, nie miała nigdy żadnego kłopotu z gardełkiem. Nic. Od zawsze była dosć leniwa, bo później niz inne dzieci przekręcała się, chodziła, moze to dlatego? Jest bystra i inteligentna ale mam wrazenie ze wielu rzeczy jej się zwyczajnie nie chce. A jednak trochę sie martwię...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
moja mlodsza siostra zaczela mowic jak miala 3 latka a plynnie dopiero jak poszła do przedszkola chodzila mama z nia do lekarza zreszta do jakiegos tam okresu nie ma sie co martwic ze dziecko nie mowi kazde sie rozwija inaczej nie powino sie porownywac ze stefcia zaczela szybciej chodzic a gienia mowi a moja 2 latka nie daj jej jeszcze czasu mow do niej duzo opowiadaj czytaj nie mart sie bedzie dobrze:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
moja trójka dorosłych dzieci nigdy nie mówiła przed ukończeniem trzeciego roku życia, jeśli dziecko wypowiada ciągi sylabowe to będzie mówić - tak mi powiedziano. Chodziłam do logopedy z najmłodszą, wszyscy w szkole bardzo dobrze si.ę uczyli więc nie jest to jakiś wykładnik zaburzeń intelektualnych. Wiec uspokój swoje lęki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lunetkaa
Też mi sie tak wydaje że jak nie ma nawet 2 latek to bedzie ok, ale wciaż mi ktos uwagę zwraca, ze to dziewczynka to już powinna :-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mama Franka
mój syn ma również 20 m-cy i mam identyczny "problem". U chłopaków tłumaczą to wszyscy płcią, no bo chłopak. No ale mnie jako matkę to niepokoi. Mówię do niego dużo, proszę żeby powtarzał, a ten nic:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lunetkaa
mama franka u mnie to samo, a ze dziewczynka to jeszcze gorzej, u chłopców to podobno normalne. powtarza ko ko a mówi mamama, nanana i inne sylaby, łączy po swojemu, ale nie używa ani jednego słowa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamaemilki
poczekaj 2 mc hehe moja corka ma teraz 22 i wlasnie od 2 tyg zaczela pieknie mowic a 2 mc temu tez tylko mama tata itd teraz juz nawet zaczyna zdania skladac mysle ze na swoje 2 latka juz zaspiewa sto lat nie martw sie niczym . Moja cora tak nawija ze musimy uwazac co sie przy niej mowi pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość D.Bill
milczenie jest złotem - masz mądrą córkę, bo już to wie! nie martw sie, bedzie mówić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×