Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość zafrasowana*

Jak często myjecie kuchenkę?

Polecane posty

Gość zafrasowana*

Codziennie, czy co jakiś czas? Co robić żeby tłuszcz nie pryskał na wszystko podczas smażenia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
smażyć pod przykryciem, chyba, że sie nie da myję po każdym zabrudzeniu smażę nie tak często, więc i zapryskane nie mam aż tak często

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ja tam myje po kazdym uzyciu
Mam blat elektryczny. Trudno by mi bylo utrzymac w czystozci jakbym choc raz nie zmyla ( bo by sie przypalilo )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zafrasowana*
ja mam kuchenkę gazową w kolorze srebrnym :/ żeby cholerę umyć trzeba zdjąć ruszt i palniki... Widać na niej każdą plamkę- help! Ewa, 33 -Pod przykryciem zaczyna się wszystko dusić, a nie smażyć ;-( Może ktoś używał takiej siatkowej przykrywki? Zastanawiam się czy dobrze przepuszcza powietrze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
to zależy, jak długo smażysz jeśli masz przykrywkę z wentylem, to nic się nie dusi siatkę mam, ale trudno ją umyć, więc jej nie używam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zafrasowana*
Ewa, 33- dzięki :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość taka jedna mama, która ma
jak zmywam naczynia po obiedzie, czasami w porze kolacji to wychodzi, to myję kuchenkę. Jak się mocno pobrudziła, to zdjemuję ruszt i palniki, ale nie widzę w tym nic uciążliwego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja mma taka tradycyjna
gazowa, biala, z rusztem. Myje ja jak sie mocniej pobrudzi, czasem to po 1 razie, a czasem po tygodniu. Mam wazniejsze rzeczy w zyciu do roboty niz scieranie kazdej kropli jedzenia. Gotuje codziennie i duzo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja tez mam biala,gazowa.Ruszt wsadzam do zmywarki,reszte myje jak sie ubrudzi.Nie smaze duzo,ale tak sobie mysle,ze moze by kupic to sito?Myslicie,ze w zmywarce sie domyje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość powiem i ja ......
ja również przemywam kuchenkę codziennie przy zmywaniu naczyń ściągam ruszt i przemywam co do ściągania palników jak widzę że jest taka potrzeba to ściągam nie zabiera to dużo czasu przecież ...jakoś nie wyobrażam sobie mieć wysprzątanej kuchni bez czystej kuchenki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no właśnie, nie przyszło mi to do głowy, ten ruszt tak okropnie się myje a przeciez można do zmywary

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bukaaa
Kiedyś myłam codziennie przy zmywaniu, a od czasu kiedy mam zmywarkę, zdarza mi się zapomnieć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hmmm no nie wiem
Ja mam ciężki i wielki ruszt żeliwny, chyba nie wepchnę go do zmywarki... Do niedawna myłam kuchenkę codziennie, ale ostatnio ją zapuściłam i teraz nie mogę domyć, jakieś dziwne ślady są - niby czysta, a po wytarciu do sucha wychodzą jakieś takie plamy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Muc ,szorować ,myć...
Jesli nic nie gotuje tylko wode ,to raz ,ale czasami po kazdym wiekszym posilku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gazowa, srebrna. Myję codziennie, mam taki własny specyfik, w butelce ze spryskiwaczem trochę octu, płynu do naczyń, reszta wody. Spryskuję tym kuchenkę, za chwilę czyszczę gąbką. Wszystko ładnie schodzi. Tylko z tym rusztem są kłopoty bo zmywarki nie posiadam, kiedyś czytałam żeby 2 tabletki do zmywarki rozpuścić w wannie z ciepłą wodą i w tym moczyć ruszt. Ale to niestety nie zadziałało. Mam teraz całe pudełko tabletek na zbyciu :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a ja myję ruszt takim preparatem w spray:u TYTAN do grilli, rusztów kominków w takiej czerwonej butelce z rozpylaczem. Popsikam tym z wszystkich stron i samo odejdzie, tłuszcz się rozpuści, a gdzie nie puści to poprawiam druciakiem z proszkiem do szorowania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość miminkaaaaaa
ja myje codziennie, a jak wyleje mi sę sos to od razu ścieram..i też mam ruszt. no chyba ze na noc robię kolacjęi mi się zabrudzi to zalewam woda aby się nie zasuszyła i rano czyszczę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zafrasowana*
do Patitka - tabletki od zmywarki super czyszczą toaletę, trzeba wrzucić na noc i zostawić. Ja miałam kibele zabrudzony przez remont(resztki fug,farba) nie chciało niczym zejść nawet yplonem. Moje dziecko wrzuciło z nudów wieczorem kostkę od zmywarki ( tą zwykłą bez powłoki) do kibelka i rano tadam: śnieżna biel :) agidor - rusztu jeszcze nie wsadzałam do zmywarki - super pomysł :-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość eeeeeeee????????
Zwykła biała, myję jak trzeba. Kiedy trzeba to zależy co gotuję, nieraz raz na tydzień, a czasem i codziennie. Ruszt jak wyżej: w zmywarce, nie wiedziałam, że to tak mało popularny patent :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja myję naczynia i gary póki są gorące. Głupie byłoby gdybym czekał na kamień w patelni niczym niewiasta-zmywareczka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
witam:) jezeli nie chcecie miec plam na srebrnej kuchence to po wyczyszczeniu jej wypoleruj ja papierem kuchennym z odrobina oliwki do ciała:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja też nie wpadłam na pomysł mycia rusztu w zmywarce. Na jaka temperaturę macie wtedy ustawioną zmywarkę ? Może spróbuję, bo już mam dość psikania tymi wszystkimi chemikaliami :\

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×