Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość elizzza...

3 i pół latek i robi w majtki

Polecane posty

Gość elizzza...

Dziecko mojej koleżanki ma 3 i pół roku. Nadal uparcie robi kupę w majtki. Siku zresztą też. Zapisała go do przedszkola i powiedzieli jej dzisiaj żeby więcej go nie przyprowadzała. Oczywiście zrobił swoje w gatki. Dziewczyna się załamała bo chce iść do pracy. Była z nim u pediatry miesiąc temu i ten kazał jej poczekać jeszcze. Jak w ciągu 3 miesięcy nie zacznie wołać da jej skierowanie do gastrologa. Może macie jakieś sposoby jak go przymusić żeby wołał? Chciałabym jej pomoc ale mój sposób z tym żeby sam się mył nie zadziałał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tez chetnie poczytam o
sposobach bo mój 3 latek też sika w majtki. Kupy nie robi w majtki, zawsze do kibelka, ale jak się zajmie zabawą to popuści siku w majtki. Dziś w przedszkolu miał 2 zestawy na zmianę i obydwa byly pomoczone. Nie wiem co mam robić. Trochę mi wstyd, ale na niego nic nie działa. W domu to go pytam co jakiś czas czy chce do lazienki i on wtedy biegnie, ale przecież w przedszkolu pani nie będzie mu przypominać zeby szedl siku zrobić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ,.,.,,,,,,,,,,,...
teraz sie juz przyzwyczail do pieluch a i takie dziecko juz cwane jest-i moze matce robic na przekor.... Trzeba bylo wczesniej zaczac oswajac dziecko z nocnikiem, pokazywac, zachecac...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tez chetnie poczytam o
Mój nie nosi pieluch od kiedy skończył 2 lata. Na noc też nie zakładam, ale 3 razy w ciągu nocy muszę go brać do łazienki zeby go wysikać. Na nocnik nie sika tylko na wc i potrafi sam. Jest oswajany z nocnikiem tylko co z tego jak ciągle mu się zdarzają wpadki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bhbnhkjb
sadzac dziecko na nocniku lub ubikacji o okreslonych porach dnia, nawet jak mowi ze nie chce. W ten sposob dziecko sie oswaja z toaleta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
3,5 latek to już mówi i czai wszystko więc zachęcaj go nagrodami nawet jakimś drobiazgiem typu kąpiel w pianie za ładne wołanie, jakiś drobny slodycz...widocznie za późno zaczęłaś nocnikowanie i stąd te problemy. Mój za miesiąc skończy 2 tatka i już wcale nie nosi pampersow, nawet sam budzi się w nocy, ale przyzwyczajać do nocnika zaczęłam go jak miał 8 miesięcy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość resursy29
jasne,i tak po jednym dniu powiedzieli jej ze dziecko ma wiecej nie przychodzic? chyba cie poyebalo:O 0/10

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pietruszka z koperkiem
sadzanie w nocniku w wieku 8 miesiecy to głupota i tresura dziecka,nic wiecej:O agarczar:O:O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie tresura tylko oswajanie dziecka, sadzałam synka ponieważ robił twarde kupki a w pozycji siedzącej było mu łatwiej. Jak mial 19 miesiecy zaczął woląc sam siku i kupę, za miesiąc kończy 2 talka i nie używamy w cale pamprsów. Sam budzi się też w nocy. Dwie moje kolezanki też wcześnie posadzily swoje dzici na nocniku i też nie noszą pieluszek, a cioteczna siostra ma córkę 1 dzień młodszą i zaczęła 1 temu naukę i mala nawet nie chce usiąść na nocniki ani na nakładce... sika i robi pod siebie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sonaaanananannanana
oczywiście że w przedszkolu nauczycielki mają prawo powiedzieć że jeśli rodzice nie nauczą dziecka by załatwiało się w toalecie a nie w majtki czy w pampersy żeby nie przyprowadzać do przedszkola! to nienormalne. uważacie że inne dzieci mają przyjemność kiedy czuć fetor moczu bądź jeszcze czego innego? to się roznosi po całej sali, a panie nauczycielki nie są po to by zmieniać pieluchy, nie należy to tez do obowiązków woźnej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość elizzza...
Pisałam, że u lekarza była. Kazał poczekać jeszcze około 3 miesiące. Nie wiem jak ona go przyzwyczajała do nocnika i od jakiego wieku. Zastanawiam się czy to nie na tle psychicznym? W ich domu dzieje się źle. Nie będę się rozpisywać o jej mężu bo szkoda czasu. Tyran i tyle w temacie. Szkoda mi jej bo miała iść do pracy. Chciała troszkę się uniezależnić od pana i władcy. Teraz jak nie będzie chodził do przedszkola nie podejmie pracy. Nie ma z kim go zostawić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamamama27
ja też sadzam 10 miesięczniaka i lubi tak siedzieć i cieszy sie jak mu gra - wole tak go przyzywczajać niż mieć takiego 3,5 latka - koleżanki syn ma 3 i też niema mowy o braku pieluch - wszystko mówi wszystko rozumie ale niezrobi kupki ani siku bez pieluchy - albo zabrudzi całe mieszkanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×