Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

bkukulak

grzyb!

Polecane posty

Wprowadzilismy sie z mezem do domu tesciow i okazuje sie ze na calym pietrze, na suficie jest grzyb w kazdym pomieszczeniu. Dom nie jest ocieplony z zewnatrz, okna sa drewniane, chce je wymienic na plastikowe z 'wywietrznikiem' ;). Strasznie jest jesienia i zima, w lecie praktycznie go nie widac ale i tak jest. Najbardziej wylazi tam gdzie w suficie ida poziome belki, wzdluz nich i w rogach miedzy sufitem a sciana. Nie wiem co mam z tym zrobic, tesciowie widze olewaja sprawe bo jak mozna nie widziec grzyba w calym domu? Chcialam polozyc kasetony zeby jakos to zakryc ale przeczytalam ze to fatalny pomysl :/Moze znacie jakies skuteczne sposoby? Aha dodam, ze w zimie chodze po domu w grubasnych swetrach a najchetniej nie wychodzilabym spod koldry bo jest tak strasznie zimno, choc ogrzewaja dom.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kunegunda er.
Najlepsze byłoby pozbycie się tego grzyba a nie zakrywanie go, bo przeciez on wam zatruwa powietrze. Najtańszy sposób (u mnie zadziałał) to clorox - wybielacz do taknin. To super dziala, tylko trzeba dobrze potem pomieszczenie wywietrzyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dobre wywietrzenie to nie problem, wystarczy 'pomalowac' rano do nocy moze da rade spac, a jak nie to sa inne pokoje. Chodzi o to zeby sie go pozbyc bo moja tesciowa twierdzi ze jak go zetrze to go nie ma a smierdzi grzybem potem przez 2 dni jak go zacznie rozcierac. Wiem ze przebywanie w takim pomieszczeniu jest szkodliwe :/ Czytalam wlasnie o smarowaniu go czyms z chlorem ale nie jestem pewna czy zima zas nie wyjdzie :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość polecam...
najlepiej to sie wyprowadzic, bo sie grzyba ciezko pozbyc mysmy tez mieli w mieszjaniu mylam sciany takim preparatem na grzyby i plesnie ok rok byl spokoj i zas cholerswto wychodzilo, ta grzybnia juz jest w scianach skuteczne bylo by chyba tylko skucie tynku polozenie nowego i ociepleie budynku , mysmy mieli takie problemy z grzybem w mieszkaniu w bloku wiec nie bardzo bylo co zrobic i w koncu sie wyprowadzilismy, ale odbilo sie to na zdrowiu niestety :-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ...niecierpliwa...
Na grzyba potrzebny jest skuteczny środek nie tylko taki do zmywania, ale również do ZWALCZANIA grzybów i pleśni. Jednak nic to nie da, jeżeli nie usunie się NAJPIERW przyczyny występowania grzyba np. przeciek. A więc kilka zaleceń odnośnie grzyba: usunięcie przyczyny powstawania zmywanie skucie powierzchni dobrze by było dać czas na przeschnięcie, regenerację ściany zwalczanie Po użyciu srodków przeciwgrzybicznych odór w domu potrafi utrzymywać się przez kilka dni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość swieczkaaromatyzowana
Lepszy zapach chloru niż sam grzyb... Miałam problem z grzybem na oknach, rok walki różnymi środkami, ale wytępiony. Życzę powodzenia!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Widze ze sprawa jest troche 'beznadziejna' :/ Jak narazie przejde sie do jakiegos sklepu z takimi specyfikami i przedstawie sprawe sprzedawcy. Moze bedzie mial jakas rade :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×