Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

ambrozjaaa

Czy ksiadz ochrzci moje dziecko?

Polecane posty

Gość majka 7878
do mireczka Owszem, ksiądz zgodził się na dwie matki chrzestne (miała być jedna i też może tak być). W tych przepisach prawnych kościelnych nie jest napisane, że rodzicami musi być jedna kobieta i jeden mężczyzna. Może też być jeden rodzic chrzestny, a druga osoba może być tylko świadkiem chrztu. Ale nie zawsze księża się na to zgadzają; ten proboszcz, u którego byliśmy (polecony przez znajomych) powiedział, że rozumie , że obecnie ludzie mają różne sytuacje życiowe i trzeba to uszanować i wychodzić im na przeciw. To starszy, mądry, życzliwy ksiądz. A na pytanie ile mamy zapłacić, powiedział; "co łaska". Mimo, że jestem niewierząca, byłam wzruszona jego postawą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja jestem po 8 latach po
ślubie cywilnym i ksiądz ochrzcił mi dziecko, oczywiście powiedziałam że kościelny ślub planujemy :D coś tam ponarzekał ale na chrzest pozwolił

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mireczkaa
dziewczyny, wielkie dzięki!! Kurcze, tylko jak to wyargumentować??? Dajcie jakiegoś linka, cokolwiek- prosze!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość majka 7878
mireczka a o co dokładnie pytasz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mireczkaa
o argumenty, jakiś link do wykładni KPK- u moich znajomych każdy ksiądz argumentuje, że jest zapis RODZICE chrzestni- a rodzice to para- mężczyzna i kobieta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość majka 7878
poszukaj w google w materiałach na temat chrztu, ja już nie pamiętam jak ten dokument się nazywa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie moga byc chrzestni tej
samej plci... :/ Kan. 873 - Należy wybrać jednego tylko chrzestnego lub chrzestną, albo dwoje chrzestnych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karola $$$@@
u nas w rodzinie też są dwie chrzestne więc można

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a moze to wcale nie
sa dwie chrzestne tylko chrzestna i swiadek chrztu? A nawet jesli - to,ze sa, nie znaczy,ze moze tak byc (tz. w praktyce moze, ale niezgodnie z kanonem).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a ja napisze takk...
wybor dziecka jak podrosnie to Bierzmowanie ( u protenstantow konfirmacja) a dzieci sie z reguly chrzci jak sa male, jest to rodzaj przyjecia do wspolnoty, i nie znam zadnego doroslego czlowka (nawet takiego co apostata zostal - poczytacie co to jest bo pewnie nie wiecie) aby mal jaikolwiek zal do rodzicow ze go ochrzcili ja byl maly, ksiadz odmowic nie powinien, a jakby to idz do inneo, mlodzi z regly maja zyciowe podejscie ;)do starego nie radze sie udac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×