Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość CluelessChloe

Jak zrobić ciasto z galaretką?

Polecane posty

Gość CluelessChloe

Otóż można się śmiać, ale zrobiłam tak: Upiekłam biszkopt i zalałam galaretką - forma przeciekła jak wyszłam z domu (przez 15 minut byłam w domu potem wyszła, nie ciekło wcześniej), wszędzie sie lepi a ciasto jest przemoczone i niedobre, taka paćka :( Druga opcja: zrobiłam w talerzu pokrywającym się rozmiarem z biszkoptem galaretkę [dałam mniej wody a więcej zaprawy] z owocami, potem odwróciłam galaretkę na ciasto - niestety i tak spływała bokami i nie trzymała się ciasta. Jak zrobić biszkopt + galaretka z owocami? Tylko tyle chcę zrobic :) Może ewentualnie cienka warstwa jakiegoś sosu aby się galaretka trzymala biszkoptu - ale jak to zrobić i czego użyć?? Dziękuję za pomoc :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Biszkopt trzeba pokryć kremem. Możesz kupić gotowy lub samej zrobić z masła lub margaryny z cukrem. Posmarować ciasto żeby dziur nie było na to wylewasz tężejącą galaretkę i do lodówki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość CluelessChloe
Spróbuję z kremem, poszukam proporcji jeszcze :) Dzięki Gorzej że nie mam miski pasującej wielkościowo do formy, trzeba będzie zakupić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A po co ci taka miska? Robisz galaretkę lub dwie w dowolnej misce i wlewasz na ciasto ile wejdzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość only mi
moja babcia jak takie ciasto robiła to zawsze na biszkopt lekko sypała cukier waniliowy [taki z paczki proszek] potem wylewała galaretkę nigdy jej nie przemokło

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zalewaj stopniowo galaretka
najpierw polej calosc kilkoma lyzkami galaretki, poloz owoce jak chcesz i dopiero jak stezeje, dodaj reszte galaretki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×