Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Familijka

Jadłospis rocznego dziecka

Polecane posty

Drogie mamy Mam prośbę,co jedzą wasze roczne dzieciaczki?Bo nie mam pomysłów co swojemu podawać,a musze troche urozmaicić.Dodam ze jest to mały alergik,więc tu jest mały problem.Ale prosze o cenne rady.I jak wygląda dzień waszych maluchów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agnies121
ja mam rocznego malucha, też ma lekką alergie, ale sama nie wiem na co, chyba na gluten, więc tego unikam w jedłospisie. Rano ok 6 - mleko 210ml ok. 9 - kaszka ( i tu mam problem, co ewentualnie dawać mu na śniadanie, bo nie chce tak w niego tej kaszki ciągle wpychac..) 0k 12 - obiad, przeważnie sama cos gotuję, miesko, warzywa... ok. 14-15 - owoce ze słoiczka 0k. 18 mleko lub kaszka ok.20-21 mleko w miedzy czasie chrupki, czasem banan, herbatka... mam wrażenie ze za dużo tego mleka, ale on tak strasznie je uwielbia, jak butle widzi to piszczy z radości :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
strasznie duzo tego mleka moim zdaniem.dlaczego rocznemu dziecku dajesz owoce ze sloiczka?nie lepiej dac normalny owoc? ja mam ponad roczna dziewczynke i rano jak sie obudzi je mleko pozniej na sniadanie np jajecznica albo kanapki z czyms wedlina ser pomidor itp albo np bulka z parowka na obiad je to co mam na obiad wiec praktycznie wszystko na kolacje je wszystko to co ja kanapki albo nalesniki badz gofry no co mi tylko przyjdzie na mysl w miedzy czasie je owoce bardzo je lubi je tez herbatniki ciasteczka chrupki kukurydziane na noc wypija butle mleka i to wszystko rocznemu dziecku mozesz dawac juz wszystko co ty jesz.wiec na co wpasniesz to mozesz dac dziecku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agnies121
ja nie wszystko mogę dać, bo mały ma alergie, owoców normalnych niestety nie chce jeśc, nie wiem jak go przekonać... od czasu do czasu banana zje, a tak to porzuje coś i wypluwa... a co na kolację proponujecie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No właśnie mam ten sam problem...też tego mleka daje za dużo.Kanapki mu daje z wędliną i delikatną warstwą masła roślinnego(alergia na mleko) obiady mam problem przecież nie dam mu smażonego kotleta..więc jakie mięso..Pomidory,ogórki itp.boje sie ze względu na alergie. więc co mozna podać serki odpadaja całkowicie nabiał odpada,więc już sama nie wiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hahahahaha!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
co do diety to ja mam prawie 10-miesięcznego szkraba i je: ok 7-8 - butla z kaszą lub kakao koło 12 - obiadek zwykle sama gotuje ale czasami jakis słoiczek ok 16 - owoce w różnej formie albo słoiczek albo świerzy ale ze świerzych to banany, jabłka, jagody, brzoskwinie 0k 20 - butla kaszy lub mleka w miedzyczasie biszkopty, chrupki kukurydziane a co do przekonania dziecka do świerzych owoców proponuję na początej robić z nich papki blenderem i pomału zwiększać kawałki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość grejs keli
my mieliśmy alergie która sama ustąpiła :D śniadanie - kasza II śniadanie- kanapka/ jajko/naleśnik/jogurt zupa-robię mu na samych warzywach IIdanie- kasza gryczana+gulasz/ pulpety z mięsa mielonego lub ryby+kasze różnego rodzaju/ryż/ziemniaczki podwieczorek - owoc kolacja-kasza tak mniej więcej jadł jak miał rok, teraz ma ponad 2 lata więc ten jadłospis się zmienił i rozszerzył

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A jak ten gulasz robilaś? i te pulpety z miesa mielonego...takiego normalnego czy jakieś specjalne kupowaaś boje sie troche podawać ttakie rzeczy,ale wiemm że musze...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sniadanie kaszka II śniadanie owoc: jabłko banan gruszka lub maliny które uwielbia lub słoiczek obiad warzywa ugotowane: marchew kalafior pietruszka czasem fasolka ziemniak i jakieś mięsko do tego, burak podwieczorek kanapi z wędliną, w zasadzie kanapeczki - kriję jedną kromkę chleba na tyci tyci kawałki kolacja mleko w między czasie jakieś ciastko mała ma 13,5 miesiąca też bym jej urozmaiciła ale nie wiem czym?!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
boje sie dawać smażone, a jeśli chodzi o jajko na miękko to dajecie całe czy tylko żółtko?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość taka jaedna 444888
Mój ma 11 miesięcy i je tak: 7.30-8.00 mleko 250-280 ml ok. 10 - ser biały z jogurtem lub naleśniki lub jajecznica na parze lub chleb z dżemem lub konfiturą ok. 13 - zupa (rosół, krupnik, pomidorowa, cukiniowa, z. z dyni - rosol i krupnik robie na cielęcinie lub indynku) ok. 15 - owoce 18 - podobnie jak na sniadanie (wiadomo ze bez jajek bo te podaje raz na tydzien) - ostatnio zjadł parowke z piersi z kurczaka ok. 20.30 - kaszka - ok. 150 ml A pomiedzy, biszkopty, jakies chrupki. Moj to ma apetyt. Nie jest gruby ale zbity.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sniadanie - mleko z kaszą z butli (bo to zazwyczaj kolo 6.00) II sniadanie - kanapka z masłem, wędliną, pomidorem, serkiem typu almette/ serek wiejski z kanapką lub chlebkiem waza/jajecznica z pieczywem/parowka lub winierka drobiowa/cieleca z pieczywem/jogurt z biszkoptem/jajko za twardoz pieczywem obiad I danie- robione domowe zupy: z dyni, z soczewicy, botwinka, rybna, rosół, pomidorówka, krupnik, szczawiowa, szpinakowa, z groszku i kilka innyh obiad II danie - gulasz z kaszą bądź ryżem, makaron z jajkiem badź w postaci spaghetti, kotlet mielony lub schabowy (ale nie za czesto)do tego ziemianki i buraki np., ryba z parowara bez ości lub paluszki rybne, jambalaja, kurczak z ryżem. podwieczorek - owoc jablko, mailny, brzoskwienie, gruszka, banan, borówki, truskawki kolacja - podobna do II śniadania, choc zazwyczaj do jakas bulka z wedlina lub serek wiejski (zalezy co bylo na śniadanie) i potem jeszcze czasem mleko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamamam27
spróbuj zrobić dziecku np. kisiel - gotujesz soczek typu bobofrut 150 ml - do gotującego się wlewasz łyżkę mąki ziemniaczanej rozrobioną w łyżce wody - i mieszasz aż zgęstnieje - i robi się kisielek - można dodać do tego sinlaka - albo zrobić w odrobinie wody na gesto albo dosypać i wymieszać - mojemu to bardzo smakuje wogóle jeśli dziecko lubi sinlaka to możesz np. ugotowac jabłka z troszke wody i jak sie zrobi marmolada to odstawić do przestygniecia i dodać sinlaka - tak samo gruszki czy brzoskwinie - nawet brokuły można tak zrobić - ja też dodaje sinlaka do rozgniecionego widelcem banana synek lubi też parówki - drobie mu na kawałeczki razem z chlebem do miseczki i sam zajada zadowolony

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamamam27
masło roślinne ma sweratke czy coś - znalazłam ostatnio delme z vitaminami - nie ma nic mlecznego więc możesz smarować nią kanapki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość grejs keli
Familijka - mięso (jakie tam akurat masz - wołowe, wieprzowe, z królika, ja akurat mam takie swojskie od rodziny porcjuje w małe kawałki dla małego i do zamrażalki) kroje w malutką kosteczkę i podsmażam chwilkę z cebulką i czosnkiem na oliwie z oliwek potem do garnka podlewam wodą i gotuję bardzo długo że aż mięso jest bardzo miękkie, dodaję zioła wg uznania i kleik ryżowy żeby zagęścić (można mąką ale kleik jest lekko strawny więc lepszy dla roczniaka) no i kasza gryczana do tego można wrzucić do mięsa pod koniec gotowania lub oddzielnie ugotować i gotowe jesli chodzi o pulpety to robię je od czasu do czasu ze sklepowego mielonego mięsa (wybieram mrożone, świeże ma więcej "dodatków") dodaję jajko, bułkę namoczoną w mleku/wodzie, bułkę tartą, zioła i mieszam formuję pulpety gotuję (są gotowe po paru minutach), jeśli chodzi o sos do miksuję całe pomidory z ząbkiem czosnku, kawałkiem cebuli i łyżeczką koncentratu pomidorowego i wlewam do pulpetów. podaję z ziemniaczkami lub makaronem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość grejs keli
a pulpety z ryby - miksuję kawałek ryby dodaję 1/2 jajka, kawałek namoczonej bułki i bułkę tartą na pół z mąką pełnoziarnistą (ostatnio też wrzuciłam kawałek pora i razem zmiksowałam) formuję pulpety i wrzucam do wody, dodaję koperek (można wrzucić marchewkę, pietruszkę i potem ugotowane pokroić w kawałki) i też zagęścić kleikiem. można podawać z ryżem, kuskusem i surówką oczywiście

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość grejs keli
mały jeszczę chętnie zjada jajko ze szpinkiem. na patelni rozpuścić masełko z kroplą oliwy, wrzucić pokrojony szpinak (świeży) i czosnek przecisnięty przez praskę i dusić 2-3 min potem dodać jajko i mieszać aż się zetnie. pycha. świeży szpinak jest rewelacyjny, bez porównania z tym mrożonym. tak wogóle to do wszystkiego dodawałabym czosnek ale jest zdrowy więc to chyba nic złego, tak wychodzi że mały prawie codziennie zjada ząbek czosnku :D no i do popicia obowiązkowo sok (żelazo ze szpinaku lepiej się wchłania z witamina C)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moja mala je tak: 8.00-9.00- mleko z butkli ok.240ml 12.00- 13.00- zupa (codziennie inna sama gotuje lub jajecznica z pomidorem, kluski leniwe, nalesniki itp.) 16.00- drugie danie w zaleznosci co mam ziemniaki+ mieso lub ryba 18.00- kanapka z kielbasa 21.00- mleko z butli ok.240ml Miedzyczasie owoce, czasem ciastko, chrupi i platki na sucho ktore uwielbia!!! Drogie mamy a czym objawia sie u Waszych maluchow alergia na gluten badz nabial?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jak wstał to pił mleko w ilości 180-240ml potem były owoce-tarte,miksowane,nie dawałąm słoików bo roczne dziecko ma już raczej zęby i papki wg mnei są zbędne,a wiedziałam ze kiedys moze byc problem,bo wiele sie juz naczytalam o dzieciach ktore w wieku 2 lta jadły tylko i wylącznie papki bo nei chcialy gryźć więc zawsze tarlam na większych oczkach :D potem jakis soczek,biszkopty itp. obiad np.zupa jarzynowa z mięsem lub np.ziemniaki,mięso/ryba... potem kaszka kolacja np.jajecznica i chlebek,serek wiejski z połówką kajzerki itp. Syn w wieku 12 miesięcy miał bardzo bogaty jadłospis,dużo produktów miałam już wprowadzonych,więc posiłki były bardzo urozmaicone a nie tylko papki ze słoika które smakują tak samo ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziękuje grejs keli :) przepisy super..tylko to jajko...czym je zastąpić...tak czytając wasze jadłospisy to moje dziecko je mizernie strasznie...popróbuje z tymi pulpetami i gulaszem...I jeszcze mam pytanie czy płatki kukurydziane moze jeść roczne dziecko?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fajna mama alergia na nabiał u nas objawia sie strasznymi czerwonymi plamami w zgięciach rąk i nóg...dodatkowo wysypka.choć wcale nabiału nie dostaje to i tak plamy są.A alergia na gluten objawia sie początkowo biegunką...to jest objaw najważniejszy tak mi lekarka mówiła.i alergia na gluten występuje dopiero tak po 2 tygodniach od pierwszego podania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie no robiła bym na mleku modyfikowanym(bebilon pepti) te platki a kupujesz jakie? jakieś są specjalne dla dzieci takich malych czy to te zwykłe?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No i nic z tego znalazłam skład i...Produkt może zawierać śladowe ilości orzechów arachidowych, migdałów, mleka, glutenu, soi. i już nie wiem co podawać na śniadanie.Wrrr..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamamma27
na większości rzeczy pisze że może zawierać śladowe ilości - muszą tak pisać jeżeli w zakładzie produkuje się coś z tych składników - taki wymóg prawny - nawet na bezmlecznych kaszkach nestle zdrowy brzuszek pisze że może zawierać śladowe ilości mleka - widac w jednej fabyce robią kaszki mleczne i bezmleczne i musza pisać - więc tym się nie przejmuj - masłem roślinnym się nie przejmujesz które ma serwatke czy mleko ukwaszone a napisem tym tak - dziwne dla mnie..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×