Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość zmartwionaaaaaaaaa

7 tydzien ciazy i hemoglobina 10,4 ??? ANEMIA jak walczyc??

Polecane posty

Gość zmartwionaaaaaaaaa

hej dziewczyny jak w temacie ,lekarz mi przepisal tardyferon fol, ale co procz tabletek? powiedzial ze teraz nie powinno byc tej anemiiii,martwie sie :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
żelazo najlepiej przyswaja się z produktów zwierzęcych czyli czerwonego mięsa, też z ryb. Pomocna jest wit.C. Gorzej z roślinnymi, ale wiadomo jedz jak najwięcej zielonych warzyw, buraczków.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość też miałam anemię
Podobno od któregoś miesiąca jest ona nawet "normalna". Ja po prostu nigdy nie przepadałam za mięsem ;-) i taka już moja uroda,że hemoglobinę zawsze miałam w dolnej granicy nawet bez ciąży. I też brałam żelazo (preparat o nazwie Sorbifer Durules). Nie martw się na zapas :-) Unikaj kawy i herbaty (utrudniają wchłanianie żelaza) za to pij sok pomarańczowy najlepiej taki 100 % (np. Tymbark). To ważne bo wit C pomaga w procesie wchłaniania żelaza. Tak więc dobrze danie mięsne (obiad) popić sokiem z pomarańczy. Jedz mięso gotowane z zupy,wątróbkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość też miałam anemię
O właśnie jajka ! Białko możesz sobie darować ale żółtko zjadaj nawet 2 x dziennie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zmartwionaaaaaaaaa
a normy sa od 11 czy do 12 hb w ciazy? ja mam 10,4

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
anemia jest niebezpieczna w ciazy,ja mam ogolnie niska hemoglobine,w ciazy tez mialam niską,ale nie az tak. Jedz produktu,ktore polecily Ci kolezanki wyzej,poniewaz sam tardyferon malo co da.Ja g dostalam po porodzie bo wtedy moja hemoglobina osiagnela wlasnie Twoj poziom. Wg mnie warto jesc produkty bogate w zelazo (mięsa swoją drogą ale jedz tez zielone wazywa oczywiscie z dodatkiem oliwy lub masełka) wg mnie lepiej postarac się podniesc ten poziom hemoglobiny i zaprzestac w koncu brania tych tabletek bo one tez nie są potrzebne.Ja cala ciaze mialam na granicy,ale jadlam i duzo warzyw i miec a dodatkowo lykalam witaminki dla ciężarnej. Za to zona mojego szwagra miala anemie i on z nią jezdził do łodzi. Nie przemeczaj się,nie uzywaj tez zbyt silnych srodkow do czyszczenia i uwazaj na siebie. Życzę pomyślnego rozwiązania i mam nadzieje,ze nie będie żadnych powikłań :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zmartwionaaaaaaaaa
ja wlasnie nie widzialam tego w swoich wynikach jaka jest norma, mam tylko napisane w karcie ciazy ze tyle jest - 10,4 - mowicie ze to bardzo nisko ? :( ja sie chyba rozplacze :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zmartwionaaaaaaaaa
od dzis chyba zaczne brac tez matruelle,takie witaminy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zmartwionaaaaaaaaa
yhy, musze wszystko poprzegladac,nastepna mofrologia za miesiac... bede pic ten sok z burakow hektolitrami choc jest taki ohydny, no i te jaja i w ogole... nie wiem tylko czy to jest duza anemia.Przy granicy 12 to jednak troszke jest...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dla ciężarnej 10,4 hemoglobiny
to jeszcze żadna sensacja:O norma jest od 11 zacznij normalnie jeść, mięso przede wszystkim jesteś w ciąży i to chyba nie jest teraz jakieś wielkie poświęcenie?:O ja, choć na co dzień najlepiej mięsa nie jadłabym wcale, to w ciąży jadłam prawie codziennie i anemii nigdy nie miałam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zmartwionaaaaaaaaa
no wlasnie jedna z was pisala ze norma od 12 a tu sie dowiaduje ze od 11? oczywiscie pocieszyloby mnie gdyby norma byla od 11 heh...no mieso tez przede wszystkim.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja mialam 9,6 w 20 tygodniu ciazy. Magnez mi pomogl. ale to byla masakra !1 wstawalam z lozka o godzinie 13 wyciagana prawie na sile przez mojego faceta. nic mi sie nie chcialo, bole glowy... podobno w takim wypadlu w polsce juz bylabym dawno na patologi ciazy... jednak w polsce nie meiszkam, wiec zostal tylko magnez. Ale bylo dobrze, anemia minela :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zmartwionaaaaaaaaa
no wlasnie ale to jednak roznica 20 tydzien a 7 tydzien...ja to zaledwie poczatek:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam serdecznie. Polecam zapoznanie się z gama suplementów diety CHELA-FERR . które w swoim składzie zawierają najlepiej przyswajalna, najbezpieczniejszą w stosowaniu formę żelaza w postaci chelatu aminokwasowego Ferrochel. Produkty te są bardzo bezpieczne - posiadają pozytywną opinię Instytutu Matki i Dziecka. Częste nudności i wymioty męczące kobiety w ciąży sprawia, że przyjmowanie kilku tabletek dla kobiet w ciąży może być poważnym wyzwaniem, dlatego nasze kapsułki są coraz mniejsze oraz posiadają przyjazne dawkowanie (1 kapsułka zapewnia 100% dziennego zapotrzebowania). Można też rozpuścić zawartość kapsułki w szklance wody bądź soku gdyż jest praktycznie bez smaku. Chętnie rozwinę wypowiedź o interesujące Panie informacje lub odpowiem na dalsze pytania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Podobnie
Autorko mi hemoglobina spadała z miesiąca na miesiąc, ale dopiero jak była 10.4 lekarz powiedział ze mam lekką anemię. Robiłaś wcześniej badania?, jakie miałaś wyniki? Może taka też Twoja uroda, lekarze zawsze patrzą na wyniki globalnie także głupotą jest interpretacja na necie. Ja jem bardzo dużo jajek, mięsa i buraczków ale nie dałam rady dietą się podratować stąd te suplementy. Rzeczywiście na Twoim etapie ciąży to dość niska wartość, później to raczej normalne. Raczej bez konsultacji z lekarzem nie zażywaj witamin bo być może one też zawierają żelazo i będzie to zbyt duża dawka. Żelazo dobrze się wchłania w obecności wit. C także jedz dużo cytrusów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja w ciązy mialam hemoglobine 8,8. to dopiero wynik... brałam ascofer, czyli żelazo. po porodzie mam troche powyżj 10. nadal faszeruje sie żelazem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nestea......
oprocz miesa jedz tez duzo szpinaku i wlasnie ten sok z burakow. i do tego koneicznie duzo cytrusow. ja z kolei w 15 tyg mialam zbyt wysokie zelazo, wiec musialam na kilka tygodni odstawic moje witaminki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nestea......
acha i zapomnialam ze bardzo duzo zelaza ma pietruszka, wiec syp sobie ja nawet na kanapki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mikilikilki
buraki, natka pietruszki, wołowina, żółtko, suszone morele chyba, zielone warzywa. warzywa popijaj kwaskowym kompotem, bo wtedy najlepiej wchłania się żelazo. pogoogluj :) tam jest dużo info.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mikilikilki
kup parowar, gotuj w nim mięsko mielone z wolowiny, ziemniaki w talarkach, fasolkę szparagową, polej masłem. nie bralam witamin ani żelaza w ciąży.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Moja była niska 6.7 w 8 tyg ciazy 3 tyg na tabletkach i tylko kreska w gore na 6.8 , po dwóch znow spadek na 6.7 jestem po kroplowkach (2) i czekam na badanie krwi czy cos lepiej, żyje , wstaje rano nie śpię całymi dniami przy tym robie wszystkie prace domowe od sprzątania gotowania po reszte mam tylko zwolnienie z pracy - czuje sie ok - zmęczona ale jak to przy ciazy w pierwszej ciazy (10 lat temu ) miałam HGB 11.5 i duzo gorzej funkcjonowalam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×