Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość pytanie mam do was

weganizm

Polecane posty

Gość pytanie mam do was

co sadzicie na temat weganizmu? wedlug was jest to tylko jakas moda czy normalna sprawa? probowaliscie kiedys zyc chociaz przez jakis czas bez produktow pochodzenia zwierzecego? jest tu moze na sali jakas weganka? :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jakas moda? :D nie. normalna sprawa, ale trzeba sie duzo naczytac na ten temat, zeby dostarczac organizmowi wszystkich odpowiednich skladnikow odzywczych, ktore zwykle znajduja sie w miesie i nabiale. jak sie do tego przylozysz, masz sposob na bardzo zdrowe zycie :) w tym topiku jest wiele ciekawych informacji na temat: http://f.kafeteria.pl/temat.php?id_p=3223604

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mam przyjaciółkę wegankę, jest nią od wielu lat, juz nie pamiętam, może 7-8 lat, wcześniej, od czasów licealnych, była wegetarianką teraz ma 40 lat wegańska jest cała jej rodzina, czyli ona, mąż i trójka, obecnie dzieci (urodziła ze 3 tyg. temu trzecie) wszyscy mają sie dobrze tylko, ze ona ma duża wiedzę nt. żywienia weganizm tego wymaga, inaczej, ale to tak, jak przy każdym sposobie odżywiania, można sobie zaszkodzić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pytanie mam do was
szczerze mowiac to ja jestem weganka i po prostu chcialam poznac wasze zdanie na ten temat :) spodziewalam sie jakiegos ataku i wysmiewania, a tu prosze, pozytywne zaskoczenie :) moi znajomi i wiekszosc rodziny traktuje moje przekonania wlasnie jako 'mode' i na sile probuja mnie zmusic do jedzenia tego, co oni jedza, mimo ze wcale nie jest to zdrowe... czytalam juz na temat odzywania wiele roznych ksiazek, produktow pochodzenia zwierzecego nie rzucilam tez z dnia na dzien, tylko stopniowo, obserwujac siebie, swoje cialo i to jak na to wszystko reaguje - zwyczajnie balam sie zmienic swoje zywienie w ciagu jednego dnia.. za link bardzo dziekuje, kiedys nawet wpadl mi w oko i potem zaginal, wiec teraz chetnie powroce do niego :) Ewa, a powiedz mi prosze, jak to jest z ta kolezanka? jej dzieci od malego sa weganami czy przez pierwsze lata jadly cos nie wege? ciekawi mnie ten temat, bo za pare lat pewnie sama chcialabym zostac matka, a nie chcialabym zrobic krzywdy i sobie i dziecku - czytalam ze podobno weganem mozna byc dopiero od ok. 3 roku zycia, wczesniej warto dziecko karmic chociaz jajkami (mieso i ryby mozna calkowicie eliminowac) - podobno jest to zwiazane z tym, ze inaczej dziecku moze brakowac witamin i bialek, w koncu malemu dziecku nie mozna dawac straczkow, produktow sojowych...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a tos nas autorko podstepem zalatwila ;) ludzie, ktorzy twierdza, ze to moda maja zwyczajnie ograniczone pojecie o swiecie. sa to byc moze osobniki pokroju tych, co twierdza, ze np. homoseksualizm jest moda ;) po prsostu jakakolwiek innosc tak ich niepokoi, ze musza powiedziec cos zlosliwego. znam to z wlasnego podworka - moj brat jest jaroszem, nie obnosi sie z tym bynajmniej, po prostu jak jest w gosciach, to nie je miesek, je inne rzeczy, ale co sie go nie nawypytuja, co nie nakrytykuja :o oczywiscie podsmiewajki typu, ze to moda, przejdzie ci :P tenze sam brat pracowal swego czasu w sklepie ze zdrowa zywnoscia. komentarze na ten temat byly typu, ze to jest bardzo niebezpieczne, bo takie osoby zainteresowane zdrowa zywnoscia moga latwo wpasc w sidla jakis sekt a la religie wschodu :D w ogole samo uorulniajace stwierdzenie 'religie wschodu' u osob nie majacych pojecia o czym gadaja :P nic to, przepraszam za dygresje, powodzenia autorko na tej chlubnej drodze zycia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Już odpowiadam - tak, jej dzieci od początku życia są weganami, najpierw piły tylko mleko matki, potem stopniowo wprowadzała kolejne produkty roślinne do ich diety, stara się też wyeliminować z ich otoczenia wszelkie sztuczności, np. zamiast plastikowych gryzaków, maluchy drapały sobie dziąsełka marchewką surową itp. Chłopak ma 6 lat, przechodził wszelkie bilanse, jakie są wymagane i bardzo dobrze w nich wypadał. Do czasu pierwszego zetknęcia z większą ilością dzieci też nigdy nie chorował, więc w wieku 5 lat uczyła go, jak sie dmucha nos :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jakastm123
Autorko topiku popieram tą diete,ja sama jestem mięsożerna (po prostu lubię mięsiwo)ale w okresie letnim jadam wyłącznie warzywa z małym dodatkiem jaj i serów bo muszę.pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fero_magnetyzm
ja jestem veganka od ponad roku :) zadna moda - po prostu swiadomosc.. Mysle ze wiekszosc ludzi po prostu nie jest swiadoma tego co je.. od dziecka wpaja nam sie rozne bzdury do glowy - ciezko samemu zaczac widziec prawde :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Chyba mam wystarczająco dużo roboty w zyciu. Nie chce mi sie jeszcze dokładać :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jestem weganka taka na maksa staram się używać kosmetyków które nie mają pochodzenia zwierzęcego. Jeśli ktoś były zainteresowany polecam salonu urody eco backstage używają kosmetyków nie pochodzenia zwierzęcego i nie testowanych na zwierzętach idealne dla wegan a nawet dla kobiet w ciąży i dzieci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
moda? owszem, obecnie jest moda, ciezko trafic na kogos, kt naprawde nie popiera zabijania zwierzatr, ale nawet moda prowadzi do zmiany diety na zawsze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Minęło już kilka lat od założenia wątku a weganizm staje się coraz popularniejszy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Weganizm nie okazał się przejściową modą. Coraz więcej firm oferuje wegańskie produkty. Ostatnio zakupiłam buty wegańskie od firmy www.vriston.com Fajnie, że ktoś informuje nas czy jego produkty są pochodzenia zwierzęcego czy nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
spam buty spam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×