Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

piotrek..

czy powinienem odebrac swiadecto pracy na zwolnieniu lekarskim.pomocy

Polecane posty

mialem umowe o prace do 9wrzesnia a od 7 wrzesnia jestem na zwolnieniu lekarskim pracowalem przez posrednika i gdy bylem 9wrzesnia zaniesc zwolnienie do agenci pracy tymczasowej powiedziano ze zostalem zwolniony. Pracowalem tylko prawie dwa miesiace1. czy nalezy mi sie ekwiwalent za urlop 2.Czy moge teraz odebrac Swiadectwo pracy 3.Czy jest to zgodne z prawem ze musialem w agenci pracy tymczasowej zaplacic im za lekarza (badania lekarskie czy jestem zdolny do pracy )80 zl oczywiscie u zadnego lekarza nie bylem i na oczy go nie widzialem ,w agenci powiedzieli ze za niego zwroce jesli przepracuje pelny miesiac tez tak bylo a kasy nie zaplacili .4 Agencia kupila mi ubrania robocze jak rowniez buty teraz potraca mi za buty 100%bo nie sa zwrotne, i za ubranie amortyzacje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gggggg111111111111111111111
Agencja powinna wysłać Ci list polecony Swadectwo Pracy. Jeżeli tak nie zrobią możesz im wysłać list polecony za potwierdzeniem odbioru pismo z prośbą o Przesłanie Swiadectwa Pracy na adres oraz zaległej pensji wraz z ekwiwalentem za urlop na nr konta... . Jeżeli tego nie zrobią masz prawo wysłać pismo do Państwowej Inspekcji Pracy dot. nie odesłania świadectwa oraz braku wypłaty za ekwiwalent. Za badania lekarskie też nie mogą Ci potrącić , jak już to poproś o fakturę na siebie bo firma i tak wrzuciła sobie to w koszty (też można wysłać do PIPu) zresztą jak nie podpisałeś żadnego u lekarza to nie mogą Ci ściągnąć. Z tego co mi wiadomo nie mogą też ściągnąć za ubranie robocze (to jest obowiązek pracodawcy)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wczoraj Ci odpisalam, wiec
znajdz tamten topik i nie powtarzaj sie🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×