Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

taka sobie ona.

.....OD WYPŁATY, DO WYPŁATY....

Polecane posty

Coraz częściej czytam na forum ,że komuś zostały małe pieniążki na przeżycie do następnej wypłaty. Aż tak źle potrafi być??? JA z moim P. mieszkamy w Szwecji, ja jestem w ciąży i obecnie już nie pracuję. Ale pamiętam jak rok temu moj P. stracił pracę, 3 miesiące byliśmy bez porządnej wypłaty....było ciężko ale daliśmy radę :). Za to w pamięci zostało, że zawsze może być ciężko, i teraz pewnie podświadomie chomikuję dużo produktów które mogą poleżeć, mam dwie lodówki i w nich zamrażalki wypełnione na maksa. jedna mięsem druga objadami które można tylko odmrozić i wcinać.I o zgrozo kupiłam świnkę skarbonkę i zawsze wrzucam drobne na ,,czarną,, godzinę. Od tamtego ,,kryzysu,, nigdy nie zabrakło nam pieniędzy, żyjemy przeciętnie, ale widzę że jak na razie nie mam na co narzekać, i dzięki bogu nie muszę każdej korony obracać w łapce 10 razy za nim ją wydam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jondrasek
a jabola postawisz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a ja mam podobnie choc nie do
już CI nawet ten pobyt w Szwecji uwstecznił pisanie w polskim języku, przykre.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość przecież średnia
pensja w PL to cos koło 5 tys. więc nie gadajcie że jest źle

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość przecież średnia
sam Tusk mówił że jesteśmy liderem europy i mamy wzrost gospodarczy, zresztą gdzie nie spojrzeć nowe bryki, wiekszość ma po 2 samochody, ja nie wiem gdzie ta niby bieda

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
"gdzie nie spojrzeć nowe bryki, wiekszość ma po 2 samochody" Zgadza się.. społeczeństwo się podzieliło na tych co bliżej żłoba, ich rodziny, kuzynów, znajomków itd. To oni wygrywają przetargi, to oni mają dobrą pracę itd. I na drugą część której nawet na ulicy nie widać bo bilet autobusowy jest dla nich za drogi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
"Zainteresuj sie ilu ludzi pracuje za 1300 albo 2000" Piszesz o tych co mieli szczęście dostać "porządną" pracę ? Ja znam masę, która zarabia 600 lub 700 zł za cały dzień pracy fizycznej oczywiscie na czarno bo szef też ledwo wiążę koniec z końcem. Nie wspominając już o emeryturach czy rentach, które po opłatach zostają na chleb albo i nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość przecież średnia
gadacie głupoty, ten co chce pracować bedzie mial minimum 3 tys. miesiecznie, zreszta rzad Tuska podniosl pensje minimalna na 1,5, wiec najwieksi biedacy maja 1,5 tys., spoko da sie przezyc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość To co masz zrobic ? pojechac
autobusem. Kumpel mieszka na wsi, a pracuje w wiekszym miescie, dojezdza codziennie rowerem 20km na pociag a pozniej 100 pociagiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość przecież średnia
biedny jest tylko ten co mu sie nie chce pracowac, taka prawda

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mam sąsiadów -rodzina
wielopokoleniowa i 2 staruszków utrzymuje prawie całą rodzinę z emerytur...I nie żeby sie lenili inni czy coś .Zwyczajnie nie ma u nas pracy nie ma przemysłu -wszystko pozamykane .A młodzi chca pracować ale pytam gdzie?????Nie przeprowadzą sie bo nie ma takiej możliwości a życie ich chyli sie coraz bardziej w stronę ubóstwa .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
"zreszta rzad Tuska podniosl pensje minimalna na 1,5," Brawo :) Czyli pozbawił znów wielu ludzi pracy bo będą zwalniani ! Brawo brawo brawo !!! Oto co mądrego robi Tusk !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pierdolenie w bambus
nie te czasy ze nie chce sie pracowac !Nie ma tej roboty i koniec . Ludzie robią na czarno i to po 10 godz ciężko harują a dostają grosze .Drżą ze strachu czy dostaną wypłate czy nie -bo wiadomo jak to dzisiaj bywa .Na sądy nie bardzo ma ktoś ochote .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Należy poprawić sytuację w kraju tak, żeby pensja minimalna 1,5 tyś była możliwa. Nakazy na nic się zdadzą, ludzi na to nie stać i będą kombinować jak to obejść.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pierdolenie w bambus
To co masz zrobic ? pojechac autobusem. Kumpel mieszka na wsi, a pracuje w wiekszym miescie, dojezdza codziennie rowerem 20km na pociag a pozniej 100 pociagiem swietnie !!!!!z dziećmi pojedzie autobusem który nawet nie pasuje !!! Ty nawet do szkoły miałes pod górke -widze 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość koalamią
Jaeszcze od tych 1500 podatek.Pełen luksus.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość przecież średnia
rzesze polaków wracają z anglii do Pl, tu jest lepiej, rząd PO dba o podwyżki, ja widzę poprawę, u nas w Wawie remontują ulice i jest ładnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
"Jaeszcze od tych 1500 podatek.Pełen luksus." A jeśli mieszka się przypadkiem w mieszkaniu gdzie czynsz wynosi 500zł + prąd + obowiązkowe ogrzewanie, które potrafi po zimie wyjść grubo ponad 1000zł i ma się jeszcze dziecko, które trzeba oddać do przedszkola a tu miejsc nie ma to naprawdę luksus :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
20 km rowerem a potem 100 km pociagiem?? to kurwa gdzie on mieszka??? na pustyni bledowskiej??? buhahaha kiciarzu od siedmiu bolesci

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość przecież średnia
przecież na dzieci jest becikowe i dodatki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
znam takich wracajacych z anglii, irlandii czy skad tam jeszcze... i jak szybko wracaja do swojego nowo wybudowanego domu z 7mioma sypialniami, nowa fura i 4reme telewizorami tak szybko wracaja... bo to jeszcze trzeba tam za cos zyc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość przecież średnia
przesadzacie, z kim nie rozmawiam to ma pensje 5-9 tys., jak 2.5 to biedak, nie znam nikogo kto ma mniej niż 2,5 tys

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość koalamią
Niestety gruba przesada, wiekszość zarabia około 1500 zł a jeśli więcej to już prawdziwa rzadkość.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
"przesadzacie, z kim nie rozmawiam to ma pensje 5-9 tys., jak 2.5 to biedak, nie znam nikogo kto ma mniej niż 2,5 tys" To gratuluje dostania się do elity tego kraju ;) Jeszcze napisz czy te 9 tyś to pensja na rękę czy wynik kombinacji i przekrętów albo 3 etatów naraz i padania na ryj.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To głupi sposób :o lepiej już pieniądze odkładać na wszelki wypadek niz ciągle żreć stare mięso bo przecież musisz odnawiać te zapasy w lodówach :p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×