Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość trzylatka

3 lata roznicy ponad-doradzicie?

Polecane posty

Gość trzylatka

Mysle nad drugiem dzieckiem. Mam corke, ktora ma prawie 2 latka. za jakies 6 miesiecy minimum planuje starania o 2 dziecko. 3 lata ponad roznicy pomiedzy dziecmi ? Co o tym sadziecie? sa tu mamy z dokladnie taka roznica wieku pomiedzy dziecmi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość trzylatka
jestem jedynaczka- maz chce miec 2 dzieci jednak on malo zdecydowany . Pomimo jego checi ( on by wolal za kilka lat) ja bym wolala jesli juz 2 to w takim wieku by sie dogadywaly. Wiec chyba pora. Jednak boje sie jak to jest z 2 dzieci? Czy 1 nie krzywdze drugim dzieckiem ? To takie mysli jedynaczki... A obecnej matki, ktora kocha swoje dziecko nad zycie i chce dla niego jak najlepiej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja czekam na bobaka
moja róznica wielu to bedzie ponad 5 lat, niestety nie z wyboru nie było nam dane tak szybko miec kolejne dziecko, ale wydaje mi sie osobiście ze 3 lata to fajna różnica:) z tym ze wszystko ma swoje minusy i plusy, moja kumpela ma synka 4 lata i córeczke 10 miesiecy i urwani egłowy, dodam, że dzieci bardzo grzeczne, mała tylko spi i je a synek cały dzień bawi sie sam.. ja własnie z takiego powodu zdecydowałam się dopieor po 4 latach, i teraz czekam troche nam to zajeło ale trudno:))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja czekam na bobaka
ja myśłe tak samo, tez jestem jednyaczka i meczy mni emyśl czy mój synek bedzie mial wszystko tak jak do tej pory jak pojawi sie rodzeństwo?? twój maz ma poczesci racj ebo ja tak samo sie kierowałam, jedno dziecko to obowiazek a drugie to juz nie zarty:)nie tylkko podwójne szczescie al ei problemy troski i zmarwienia my nie moglismy sie przełamać wczesniej niz po 4 latach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość trzylatka
No dokladnie to nie jest latwa decyzja. Ja jako jedynaczka dzis w sumie jestem z tego zadowolona ale do nastolatki brakowalo mi kogos w domu. Z kolei maz i tak chce miec 2 dzieci - jednak roznica zbyt duza tez nie jest dobra . Przyklad: ma mlodszego brata o 6 lat i zero kontaktu od pozatku maja z soba a wzrecz zle wspomnienia ma. Pewnie zalezy od rodziny, podejscia rodzicow. Ale ja sie szalenczo boje ze zrobie krzywde swojemu 1 dziecku - drugim. Sama nie wiem co o tym myslec. Przeraza mnie to wlasnie patrzac na to, ze sama bylam jedynaczka. Czy wystarczajaco poswiece czasu i jednemu i drugiemu??? P.S stac nas na 2 dziecko, bedzie mialo rowniez swoj wlasny pokoik ale to nie wszystko:(((

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sasaw qwesa
ja chciałam mieć róznice niecałych 3 lat, wyszło 4 lata. Miałam podobne odczucia do Twoich, nie wiedziałam czy się decydować czy nie. Z jednej strony pragnęłam dziecka z drugiej bałam się że skrzywdzę starsze. W naszym przypadku moje dzieci dzielą jeden pokój. Ale przypomniałam sobie jak ważne dla mnie było rodzenstwo. Mimo iż nienawidziliśmy się, biliśmy, kopaliśmy itp itp to jak był jakiś problem, zwłaszcza taki o którym nie chciało się mówić rodzicom to staliśmy jedno za drugim. Różnica między moimi dziećmi to 4 lata. Plusem różnicy jest to że starsze jest już na tyle mądre że rozumie pojawienie się młodszego członka rodziny. Pomaga przy nim. Starsze ma już po częsci własny świat, kolegów z przedszkola, zainteresowania (moje miało basen) więc nie odczuwa tak bardzo tego, że mama poświęca więcej czasu maleństwu. Minus jest taki, że na ich wspólną mądrą zabawę trzeba poczekać. Moi mają teraz prawie 2 i prawie 6 lat i owszem, bawią sie ze sobą. Młodsze ma w starszym idola. Starsze jest super opiekuncze i czułe względem młodszego ( jak młodsze się przewróci to starsze go podnosi i całuje... wiecie jaki to miód na serce matki...:) Wydaje mi się że każda różnica ma swoje plusy i minusy. Najwięcej zależy od osobowości dziecka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×