Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość arielo

Jak zorientować się czy opłaca mi się założyć biuro rachunkowe?

Polecane posty

Gość arielo

Jak wyżej. Zastanawiam się nad kursem księgowości, chcę kiedyś otworzyć biuro rachunkowe w swojej miejscowości. Co trzeba wiedzieć, zrobić, czego się wystrzegać i ogólnie czy opłaca się mojego zachodu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bez znajomości - ja
jest pstra konkurencja w tej dziedzinie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość chcesz dopiero robić kurs
? kobieto kto do takiej księgowej pójdzie, świeżo po kursie, bez doświadczenia? Zrób kurs, zatrudnij się w biurze rachunkowym, z 5 lat popracuj i dopiero zakładaj działalność - to ma ręce i nogi!... jak będziesz dobra, to przeciągniesz klientów których obsługiwałaś do siebie i biznes będzie opłacalny od razu! W życiu nie dałbym papierów do jakiegoś nowicjusza po kursie, za duża odpowiedzialność!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość arielo
W sumie to szybciej się to powinno znaleźć, przepraszam;/ już mam studia ekonomiczne i doświadczenia w pracy w księgowości, ale chcę być księgowym dyplomowanym, dlatego szykuję się na kurs.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mirix
Staraj się przede wszystkim sprawdzić, czy byłby popyt na twoje usługi. Możesz popytać przedsiębiorców, dać do wypełnienia ankiety. Poza tym przy otwarciu działalności możesz otrzymać dofinansowanie z UP albo funduszy unijnych, jeżeli twoją działalność masz zamiar otworzyć na obszarach wiejskich to masz jeszcze możliwość starać się o dofinansowanie z PROW-u. Oczywiście pamiętaj również o właściwym ubezpieczeniu, dlatego to warto poczytać: www.ksiegowy.obowiazkowe.pl/rozwiazania-ubezpieczeniowe-dla-firm.html Są obszary, na których ciężko przebić się przez konkurencję, ale są też takie gdzie wciąż jest dużo możliwości. Moja kuzynka ostatnio otworzyła biuro rachunkowe jako dodatkową działalność na obszarze gminy wiejskiej, w której jednak mieszka dość dużo małych przedsiębiorców i jej się interes dobrze kręci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość arielo
dzięki za kilka porad, o dofinansowanie też będę się starać, jeżeli chodzi o konkurencję to nie ma jej za wiele, a miejscowość ma 20 tys. mieszkańców i wielu z nich zajmuje się własną działalnością

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pan motywacja
Hej, siedzę teraz w pracy i się nudzę, ale dam Ci radę- jeżeli masz dużą motywację i samozaparcie to się staraj i dąż do celu, a to już duży krok do osiągnięcia sukcesu :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość alvaroxero
Miałem zakładać właśnie temat, ale się cieszę, że tu trafiłem. Też chcę założyć biuro rachunkowe jako dodatkową działalność. Szukałem informacji na temat rozwiązań ubezpieczeniowych, dzięki mirix za linka i to wyjaśnienie jak wystartować. Mi też się przyda :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czxzmfm
zeby prowadzic biuro rachunkowe potrzeby jest certyfiakt Ministerstwa Finansow na uslugowe prowadzenie ksiąg, wcale nie łatwo go zdobyc, kluczowe jest doświadczenie, kurs ksiegowości Ci nic nie da jak myslisz w przyszłości o własnym biurze rachunkowym

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ale ale jednak
Jak będzie już kimś takim jak księgowy dyplomowany to później nie będzie wcale tak ciężko uzyskać certyfikat MF, w SKwP dobrze kształcą..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Po pierwszy to wyliczyc koszta tego biura, to najważniejsze, żeby pozniej nie zabraklo pieniędzy to jest najgorsze, bo albo musisz pożyczać albo bardzo kombinowac. Ja musiałam caly swój sprzet biurowy wypożyczać stad www.markor.com.pl oczywiście to nie jest zla opcja, ale zawsze lepiej jest miecf swoj

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Obrzalska
Musisz się zastanowić kto będzie Twoim klientem. Czy w Twoim mieście jest dostatecznie dużo firm, abyś zawsze miała zlecenia. Możesz też wyjść poza miasto i korzystać z takiej platformy https://mojebiuro24.pl/ która umożliwia współpracę na odległość.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Zbadaj rynek. Nigdy nie bedziesz miec 100-procentowej pewnosci ale warto ryzykowac. :) Ja nawet brałem kredyt w idea banku https://www.ideabank.pl/ no ale wiadomo ze to bank bardzo przyjazny poczatkujacym firmom takze "no problem" Powodzenia!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
nigdy nie dowiemy się czy coś nam się opłaca dopóki tego nie spróbujemy. Mi parę lat temu się udało...poznałam mądrych ludzi, którzy mi pomogli..dostałam dobre narzędzia do pracuy - m.in program Mała Księgowość - Pakiet Przedsiębiorcy: http://www.pakietprzedsiebiorcy.pl/mala-ksiegowosc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Planując otworzenie własnego biura warto zainwestować w dobrą lokalizację. Sama mam takie biuro i dobre umiejscowienie wpływa na dużą liczbę klientów. Ja zdecydowałam się na wynajęcie biura bezpośrednio koło metra. Natrafiłam na firmę http://www.ratuszowa11.pl/ w Warszawie. Mają oni w ofercie eleganckie biura w naprawdę dogodnej lokalizacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gunia42
Porównać trzeba przede wszystkim koszty. Wypłata księgowej i koszty jej zatrudnienia a np miesięcznego prowadzenia księgowości przez biuro. Jak ja zliczyłam sobie wszystko to zdecydowanie biuro. Udało mi się w Gdańsku też trafić na dobre i rzetelne MG-Finanse. Jestem bardzo zadowolona z takiego rozwiązania, bo osobiście się o nic nie martwię.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Zbadaj konkurencje w swojej miejscowości – od czego masz Internet? ;) Popytaj znajomych i jeśli sama czujesz się na siłach i masz z kim współpracować, to czemu nie?? Polecam zakłada gdzieś w dużych miastach, jeśli jesteś z Warszawy bądź chciała byś właśnie tam zrobić to biuro, możesz najpierw sobie wynająć np. w www.ratuszowa11.itr.org.pl. Mają dobrą lokalizacje i całkiem rozsądne ceny. Polecam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ksiegowa_zosia
To, może być opłacalny biznes, najtrudniej będzie na początku, trzeba zawalczyć o klientów, popyt na tego typu usługi, jest dość duży, ale konkurencja również spora. Koniecznie trzeba się promować, jednym ze skutecznych narzędzi, pomocnych w zdobyciu i utrzymaniu klienta jest intaxo - oferta dla biur rachunkowych https://intaxo.pl/blog/jak-zdobywac-klientow-biura-rachunkowego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość Aleksandra
Mi się wydaje, że sprawdzone biuro rachunkowe nie musi się promować w ogóle bo wszystko idzie pocztą pantoflową. Ja jak przenosiłam się do Tax Care to pytałam o opinie teścia bo szybciej korzystał z usług i był mega zadowolony. Jak poszłam na rozmowę to w ciągu tego pół godziny przewinęło się całkiem sporo osób i większość z polecenia. To mówi samo za siebie. To był jedyny i ostatni raz kiedy byłam w siedzibie bo wszystkie sprawy załatwiamy on line, oryginały dokumentów wysyłam kurierem, a jak potrzebuje informatyka oni go wysyłają do mnie. Rewelacja, rzetelne i bardzo terminowe biuro, znające się na rzeczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×