Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
virpi

Katowice GYNCENTRUM - komu pomogli

Polecane posty

Tak 1.04 wiec jak nie przelozysz to może się spotkamy :) Ritta laparoskopii nie miałam wiec nie pomogę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ritta ja nie miałam to nie mam pojęcia, to jest ten zabieg przez pępek? Malisia ja jak się nic nie zmieni będę przed 10:) Malinka dlaczego nie chwalisz sie czy łazienka skończona i jaki efekt?!:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość catarina5567
Rita ja mialam.Ze wzgledu na moja endometrioze.Usunieto mi zrosty i torbiel. Zabieg pod pelnym znieczuleniem.Potem masz trzy dziurki na pamiątkę ale nawet nie szyte tylko sklejane klejem.Jedna w pepku i dwie zaraz pod majtkami.Na zwolnieniu bylam miesiac po ale tylko dlatego ze sie balam.Ponoc dwa tyg starczaja.Ja robilam ja w Tom-med w Katiwicach dostalam skierowanie od lekarza ktory specalizowal sie w laparo.Niestety juz nie wykonuje zawodu.Szkoda bo byl mistrzem w swoim fachu, tak mowili o nim inni lekarze z ktorymi mialam stycznosc.Od razu mialam robiona droznosc jajowodow.Alr nie trzeba bylo udrazniac.Pelny obraz macicy od wenatrz i zawnatrz. Dla mnie byl to start w moim leczeniu.W koncy zostalam zdiagnozowana i moglam zaczac cos dzialac konkretnie.Bolu zadnego takze naprawde dobra sprawa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Catarina a jakich producentów wózków masz u siebie? Bo mnie się kojarzy że chyba ten Adamex jest z Częstochowy, ale mogę się mylić;) Iwcia łazienka jeszcze w robocie, mam nadzieję, że ze wszystkim wyrobimy się do końca kwietnia, bo wiadomo że jeszcze dodatkowe rzeczy wyskoczyły:/ Od maja chcę się zająć wyprawką dla maleństwa:) Ritta ja nie pomogę w temacie laparoskopii bo nie miałam. Catarina a Ty jutro masz wizytę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja mialam laparoskopie, to byla cp i usuniety mam jeden jajowod. Sam zabieg pod narkoza. Wpuszczaja azot pod powloki brzuszne zeby sie uniosly i po tym jest lekki dyskomfort w okolicy plecow. Poza tym to tylko te trzy dziurki malutkie prawie wcale nie bolesne. U mnie troszke bolalo w miejscu gdzie byla usuwana ciaza pozamaciczna. Ritta zabieg ogolnie OK:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ritta ja miałam laparoskopię rok tem zabieg ok pod narkozą ja mam 4 dziurki bo jak jedną zrobili to się wbili w zrosty bo miałam wycinany wyrostek i tam mi jajowód przyrósł do rana ale mam wszystko pouwalniane przy okazji drożność sprawdzona. Trochę potem plecy bolą bo te gazy tak działają. Nie ma się czego bać :) ja miałam akurat szwy po jednym na tych małych rankach i 3 na pępku jakoś tak. Z tymi wozkami to słyszałam że dużo producentów jest w okolicach częstochowy moja siostra z tamtąd kupiła( chyba z Kłobucka- taka miejscowość). poszukajcie na necie producentów na necie bo na pewno można u nich bezpośrednio kupić albo mają sklepy firmowe i na pewno taniej. Ja jutro jadę w górki więc zamilknę ale może uda mi się poczytać was. Trzymam kciuki oby były jakieś dobre wieści przez te dni. Iwcia twój synek też musi spać bo wtedy rośnie dlatego pewnie wtedy nie kopie :) także spokojnie wszystko jest w porządku :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bimbałka
Ritta ja miałam laparo w angeliusie na NFZ. Robią 3 nacięcia o dl 1 cm każde jedni jest tuż przy pępka i dwa w okolicach jajników. Jest się pod narkozą wiec nic się nie pamięta i nic nie boli.Po zabiegu dochodzi się do siebie ok 2 godzin. Nie da się mówić bo jest chrypka od rury intubacyjnej. Ogólnie mnie bolał trochę brzuch i ciągnęły szwy po zabiegu. No i u mnie nic nie znaleźli a miałam jednocześnie zrobiona histeroskopia. Aha chyba trzeba mieć amh w miarę w normie bo ten zabieg je obniża na stałe ale nie wiem o ile. A co robisz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzięki dziewczyny ;) normalnie tyle się naczytałam o tej laparo,że już się boję. Normalnie a jak sie nie obudzę??? A i czy ważne w którym dc jest ten zabieg??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ritta niczego się sie bój taki zabieg to naprawdę nic wielkiego i strasznego :) mi lekarz mówił że w pierwszej fazie się robi ale to chyba tylko dlatego że wtedy nie ma pewności że kobieta nie jest w ciąży bo potem możesz nawet nie wiedzieć że jesteś i ci zaszkodzą takim zabiegiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
W Pankach kolo Klobucka jest ponoc sporo sklepow gdzie mozna kupic cala wyprawde u producentow.Ale jeszcze nie bylam.Wiem ze jesli chodzi o wozki to napewno na miejscu jest Taco a tak to jest kilka sklepow gdzie maja ceny prosto od producentów, ale tak jak pisalam jeszcze nie bylam.Nie mam tez rozeznania w producentach. W ogole nic nie wiem i nic nie mam! Rita mnie bolaly tylko nastepnego dnia ramiona prze pare godz wtedy gdy ten gaz sie uwalnial ale plecy nic a nic. W ogółe to mnie nic nie bolalo.Narkoza jak narkoza.Przy pynkcji tez mialas.Ta przy laparo to ok 30.min trwa Max.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czyli przeżyję ;)ufff ;) Bo lekarz mówił,że między 5-10 dc może być do 15dc. Jak dzwoniłam żeby się umówić to się okazało ze Dr.leci do Ameryki i został przesuniety termin,a ja będę wtedy w 27 dc. No i jak tu zaufać lekarzowi??? Mówi coś innego a potem zmienia zdanie. I nie wiem już co robić. Bo podczas @ to chyba jest niebezpieczne??? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bimbalaka obniza ci amh jak masz cos uusuwane, to logiczne. U mnie mimo to ze stracilam spora czesc jajnika , amh zmalalo a potem uroslo. Miałaś szwy? Ja tylko klej.I w ogole po co histero jak laparo i tak pokazyje to co histero...? Czyli poza zewnetrzna strona tez caly srodek macicy.Ja po narkozie spalam jak zabita caly dzien. Ale nastepnego dnia do domu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja miałam szwy. Ale to w zasadzie nie ma większego znaczenia i tak nic nie widać tylko koło pępka trochę. Catarina masz rację nie bolały plecy tylko przy obojczykach ten gaz się uwalniał i to trochę bolało. ritta spokojnie wszystko będzie dobrze ..... no chyba podczas okresu to nie będą robić ale się nie znam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rita to ty juz umowiona bylas? A nic nie pisałaś... nie ladnie. Ja mialam jakos po okresie tylko nie pamiętam dokladnie ile po.Malinka ja wizyte mam dopiero za tydz u dr J.W sobotę za to prenatalne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kobietki czyli trochę boli,jakieś dziurki obok pępka będą ;) ale muszę być no......bez włosków??? Nie wiem co robić z tym terminem. Mam na 9.04,a @ planowana na 10.04. Chyba przełożę to na maj. Dobrze myślę??? ;) A co do wózka ta bardzo proszę dobrze szukajcie i dla mnie też!!!!Kolor biały zamawiam ;)no i nie za drogi ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Catarina jestem umówiona,ale w piątek jadę jeszcze do bielska. Decyzja nie zapadła taka na 100% jeszcze. No ale umówić się trzeba,a zawsze można odwołać ...no nie?? ;) Nie podoba mi się ze tak zmienił lekarz zdanie co do terminu. W końcu to nie jest taki tani zabieg. Zobaczę co powie w Bielsku. Wtedy będę miała wersję lekarzy z małopolski i ze sląska.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość IwonaPD
Cześć. Przymierzam się do wizyty w gyncentrum w Katowicach. Staramy się już długo bez efektów. Mąż wyniki ma średnie,u mnie ponoć jest ok. W zeszłym roku przeszłam laparoskopię,usunięto jajowód a w nim ciążę pozamaciczną która zagnieździła się w jajowodzie. Drożność jajowodów,a w sumie jajowodu wyszło dobrze . Mam mieszane uczucia co do wizyty. Chyba głównie dla tego że nie dopuszczam do siebie słowa "bezpłodność" Mam już dość płakania nad negatywnym testem... Czy w tej klinice ma sie przydzielonego lekarza prowadzącego, czy jak się trafi ? Można lekarza wybrać? Jeśli tak,to kogo polecacie? Kiedyś byłam u doktora Serafina na kilku prywatnych wizytach i w sumie z wizyt nic nie wynikało a pieniądze znikały. Boje się że tam będzie podobnie. Pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A ja zmieniłam jednak wizytę z 1.04 na 15.04. W ciagu 16 dni mialabym 3 wizyty z prenatalnymi a to trochę bez sensu. L4 juz teraz wezmę z Gyn bo akurat datami mi sie to ułoży a dzwonilam to może nachodzic jeden dzien na siebie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
I dobrze Iwcia zrobiłłaś. Po co tyle wizyt od razu,a potem będziesz panikować że długo musisz czekać na następne wizyty.....bo pewnie od razu byś się przyzwyczaiła do takich częstych ;) a jak u ciebie przygotowania do wspólnej nocy z M. ;) :) ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rita ja mialam dziurke w samym pepku, nic nie widac i dwie pod matkami male ślady ok 0.5 cm. Ja się tylko krociutko podciełam. Witam nowa koleżankę:) lekarza mozesz wybrać, ale owszem czesto zdarza sie ze jednak trafisz gdzie indziej na kontrole. Nie mozesz myslec o Waszym problemie jako o bezplodnosci.Jest bardzo duzo rozwiązań dla kazdego przypadku.Na poczatek musisz liczyc sie z kosztami ze wzgledu na badania w celu diagnozy. Trzeba próbować:) wszystkie polecamy dr.Mercika. Ma reke do roboty chodz wylewny nie jest:) musisz sie liczyc z tym ze ciezko sie do niego dostac. Ptobuj, trzymamy kciuki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ritta ! ;) zaraz się szykuję;) Witam Iwone, skoro masz dobre wyniki a M tez nie najgorsze to do bezpłodności Wam daleko. Ja gdy przeczytałam w swoim opisie "niepłodność idiopatyczna" prawie dostałam zawału i przeplakalam pół dnia bo myślałam że nigdy nie będę mogla mieć dziecka. Poszperalam po necie i dostałam olśnienia:)także nic się nie martw bo bezpłodność wyszła by podczas badań. To że jest problem z zajściem w ciążę nie oznacza że się nie uda, zresztą masz tutaj u nas doskonałe przykłady;) ja polecam dr Mercika i dr Piekarz tylko do niech zaczęłam chodzić juz w ciąży i nie wiem jak to wszystko wyglada przed ale chyba Malisia chodziła od początku to może Ci napisze wiecej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość IwonaPD
Dziękuję Wam za odpowiedzi :) Jutro mam w planie umówić się na wizytę. Czy jakieś badania powinniśmy zrobić przed wizytą?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Badań jest cała masa... weź ze soba to co już macie, z resztą Was pokierują. :) Mój M juz do nas jedzie!!! ♡♡♡♡♡

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Catarina to rób się na bóstwo! :) Iwona zabierz ze sobą to co już macie, ja na pierwsza wizytę zabrałam wszystkie wczesniejsze wyniki i w Gyn juz nic nie musialam robić. Chcecie podchodzić do in vitro czy ogólnie zaczerpnąć opini?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ritta 15
Catarina aż słychać twoją radość że już jedzie M.do domku;-).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość iwcia10
Ritta u mnie też słychać;) no moje drogie to przez kilka dni Catariny nie mamy na forum;) nie wypuści z objęć tego swojego M:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Niestety już jutro jedzie na dyżur... w sobote jedziemy na prenatalne a na noc znów jedzie na dyżur 24h ... :( wyprzytulam go dopiero w niedziele. Oh ale już najważniejsze że bedzie bliżej. Przede mną znów nieprzespana noc... w domu będzie na śniadanie. Także pewnie będziemy z Mikołaszkiem jutro odsypiać. Jeszcze jadę jutro z moim pierwszym dzieckiem do wet na usuwanie kamienia i ząbków ibędzie pod pełną narkoza. Także znów czeka nas stres. Także rzeczywiście mogę zginąć w akcji... ale niekoniecznie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny jak od poniedziałku przechodzę na dietę, to już któryś raz z kolei ale może tym razem wytrwam do końca. Znalazłam bardzo ciekawy artykuł w którym mowa w jaki sposób wzmocnić komórki jajowe oraz zwiększyć szanse implementacji zarodka :) Dodam jeszcze, że osoby z niedoczynnością tarczycy powinny spożywać rzeczywiście większą ilość białka bo nasz metabolizm stoi w miejscu przez naszą chorobę. Kiedyś przeczytałam całe forum pewnego chłopaka, który kontroluje sam poziom swojej tarczycy i nie przyjmuje świadomie eutyroxu. Żyje świadomie i właśnie na 1kg masy ciała zalecał 1,5 grama białka. Tak samo kwasy omega 3. Może coś w tym jest i warto spróbować. Malaaaaa ty chyba masz niedoczynność tak jak ja. Kiedyś byłam na diecie białkowej ale nie przetrwałam do końca, czułam się świetnie, może jeszcze raz warto spróbować zastosować się do wskazówek ze stronki. http://dobrzebozdrowo.blogspot.com/2013/07/odzywianie-przy-ivf-i-nie-tylko.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość IwonaPD
Iwcia10 ogólnie wybieramy się po jakąś poradę,może jakieś inne badania. Nie spodziewam się cudu :) Myślę że do in vitro nam jeszcze trochę brakuje. Mam nadzieję. Ciekawa jestem co nam powiedzą. Ciesze się że części z Was się udało! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczyny :) Hope, poddaj się dietce może faktycznie to wszystko też ma wplyw na wiele rzeczy. Powiedz mi..teraz czekasz na spadek bety,@, a potem? podchodzicie do kolejnej procedury czy robisz te badania? Iwona nie wiem czy w tej klinice nie pokieruja Was raczej w stronę inseminacji i in vitro niż jakiegos innego leczenia, nie wiem może się myle ale wydaje mi się że tam raczej tak wlasnie jest jezeli macie oboje w miarę dobre wyniki. Powiedz mi a tą ciąże pozamaciczna miałaś dawno temu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×