Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość możektośmiwyjaśni

może ktoś mi to wyjaśni...

Polecane posty

Gość możektośmiwyjaśni

przed chwilą trafiłam na artykuł już sprzed pewnego czasu o wandalach, którzy zniszczyli pomnik żołnierzy radzieckich upamiętniający to że walczyli z Niemcami... powiedzcie mi(szczególnie jeśli popieracie takie działania bo niestety widzę, że takich ludzi nie brakuje), powiedzcie mi jak tak można? Przecież to jest prawda, oni wyzwalali Polskę, oni ginęli, straty w ludziach po stronie ZSRR były ogromne... Słyszałam argumenty, że oni nie powinni mieć pomników w Polsce bo Katyń, bo komunizm w Polsce... przecież wszystko to i tym podobne rzeczy to nie wina szarych żołnierzy, którzy po prostu walczyli o wyzwolenie od Niemców, przecież oni nie mogą odpowiadać za Stalina. W czym oni są gorsi od Polaków? Tym, że urodzili się w ZSRR? Dlaczego za dyktatora wini się cały naród? Oni nie katami byli, ale ofiarami Stalina tak samo jak Polacy a właściwie nawet bardziej bo przecież to swoich Stalin wymordował najwięcej, oni cierpieli gorsze represje niż Polacy... Może ktoś mi wyjaśni dlaczego miliony Rosjan poległych w II wojnie światowej ma nie zasługiwać na swoje pomniki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moim zdaniem wszystkim ludziom którzy zginęli na wojnie należy sie taki sam szacunek a wandalizm to wandalizm i zawsze ma chuligańskie podłoże tylko wandale sie zastawiają patriotyzmem i ideałami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tak, złaszcza Adolf Hitler
zasługuje na uznanie chora szmato :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość może dlatego że nie tylko z
Niemcami walczyli? Najpierw chyba zupełnie co innego mieli na myśli. A Niemców pogonili do Berlina mając na myśli, że z nas 17 republike zrobia..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pomijając fakt
co komu sie należy to już kurwa dajcie spokój z tymi pomniakmi,żygać sie chce...ludzie nie mają gdzie mieszkać,za co życ,pomocy zadnej a mu kurwa bedziemy wszedzie i wszystkim pomniki stawiac na to kuzwa sa pieniadze????????????????taki pomnik 500 zł nie kosztuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość KORALOWA RAFA
ciekawe!!!!!!!!! którzy po prostu walczyli o wyzwolenie od Niemców, przecież oni nie mogą odpowiadać za Stalina. czemu niencom nie stawia sie pomniki przeciez oni nie moga odpowiadac za hitlera niejeden walczyl przeciw hitlerowi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pomijając fakt
mi chodzi o ogół bo co chwile słysze ze albo trzeba odnowic,albo w innym miejscu postawic albo nowy wybudowac...cmentarzy tez w hujam i co chwile je odnawiają to jakaś fobia narodowa???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość możektośmiwyjaśni
może dlatego że nie tylko z, ok napadli na nas, napadli z rozkazu Stalina przez którego byli tak karmieni propagandą że byli przekonani, że dobrze robią a gdyby ktoś miał coś przeciw to trudno mieć wątpliwości co do losu jego i jego rodziny... Jednak potem wraz z Polakami wyzwalali Polske i dla nich to było tyle co wziąć broń i iść walczyć ryzykując własne życie. Po raz kolejny pytam dlaczego oni mają odpowiadać za polityczne rozgrywki Stalina?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość możektośmiwyjaśni
KORALOWA RAFA, trudno Niemcom wystawiać pomniki za napaść na nas i inne kraje choć fakt faktem, że wielu z nich również się nieźle nacierpiało przez Hitlera i owszem można by było postawić pomnik obywatelom niemieckim którzy padli ofiarą Hitlera. Jednak żołnierze radzieccy walczyli o wyzwolenie Polski i ginęli tak samo jak Polacy - wiem powtarzam się, ale nikt mi nie odpowiedział na pytania. W jaki sposób szary żołnierz radziecki jest winny temu co zrobił Stalin? I dlaczego żołnierz który zginął gdzieś tam na polu walki, nie ma swojego grobu, zostawił rodzine, choć jeszcze był młody i życie było przed nim to zginął, również za NASZĄ wolność ma nie być uczczony pomnikiem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość KORALOWA RAFA
W jaki sposób szary żołnierz radziecki jest winny temu co zrobił Stalin?---- wiec ci odpowiedzialam , ludzie w czasach wojny sa jak dzikie zwierza.moja prabacie zgwalcilo 30 szarych radzieckich zolnierzy jak wkroczyli do Polski,oczywiscie zmarla z tego powodu.Dlatego pomnikom nie powinno sie stawiac nikomu bo i za co? Dla mnie stawianie pomnika to pobudka do agresji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość możektośmiwyjaśni
Jeśli chodzi o gwałcenie to ten problem pojawiał się nie tylko w armii radzieckiej, przykro mi to mówić, ale przecież prawda jest taka, że Polacy też gwałcili idąc na zachód... Nie każdy przecież to robił a nikt na wojnie nie był na wczasach, wszyscy wiele przez nią wycierpieli... walki, rany, głód, śmierć... i żołnierze polscy i radzieccy wykazywali się bohaterstwem (widzisz Twoją prababcie spotkała taka straszna rzecz a mój pradziadek np. był żołnierzem polskim i żołnierz radziecki mu uratował życie przez co sam zginął). Moim zdaniem pomniki dla żołnierzy zarówno radzieckich jak i polskich to rzecz zasłużona i dobry pomysł i nie powinno się ich burzyć ani niszczyć tylko nauczyć ludzi tolerancji. A jak już burzyć to chyba wszystkie (nie tylko armii czerwonej) żeby było sprawiedliwie. A ja jestem za tym, że te wszystkie pomniki(tzn zarówno żołnierzy radzieckich jak i polskich) powinny sobie w spokoju i poszanowaniu zostać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość KORALOWA RAFA
Kradnę gołębie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×