Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość paszminka

Kiedy drugie dziecko po cc ?

Polecane posty

Gość paszminka

Witam,mam do was pytanie drogie użytkowniczki forum. Otóż jestem mamą 10 miesięcznej córeczki,mała urodziła się po przez cc bardzo pragnę drugiego dziecka.Planuję zajść w kolejną ciąże w okolicach lipca - września przyszłego roku.Jak myślicie czy to odpowiedni odstęp pomiędzy ciążami ? Poród miał by się odbyć w 2013r. Moja mała będzie miała wtedy 2 lata skończone.. Czy to odpowiedni czas ? Proszę o odpowiedzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gryczka
Również jestem po cc. Lekarz, który mnie ciął powiedział, że w zasadzie dwa lata należy dla pewności zaczekać z zajściem, ale większość dziewczyn, z którymi rozmawiałam, miał zalecenie by odczekać rok. Myślę, że dwa lata pomiędzy porodami cc to wystarczający odstęp, ale najlepiej chyba zapytać swojego lekarza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość paszminka
gryczka - o ile dobrze pamiętam mój ginekolog też twierdził,że najbezpieczniejszy odstęp to 2 lata. Dlatego też tak zaczęlam od razu myśleć o dziecku na rok 2013. A czy wie może któraś z was czy kolejny poród po cc gdybym chciała rodzić naturalnie jest bardziej bolesny ? Bo słyszałam,że jeżeli pierwsze było cc a następne ma byś sn to bodobno nie można wtedy kobiecie podawać żadnych środków znieczulających i wspomagających poród. Czy to prawda? Nie ukrywam chciałabym urodzić naturalnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamamam27
do hhf - jak sie czyta takie coś co piszesz to aż się chce rzygać niektóre kobiety poprostu nie chcą wychowywać bandy rozkapryszonych, nudnych i egoistycznych jedynaków!! autorko rok wystarczy - dwa to już super - więc powodzenia !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja pierwszą cesarkę miałam w sierpniu 2008 roku. Lekarz mi powiedział, że najlepiej będzie odczekać 1,5 roku z zajściem w kolejną ciążę. Teraz synek ma 3 lata i miesiąc i pod koniec października będzie miał braciszka. Wszystko jest ok, także myślę, że odstęp ponad roku jest dobry. Zresztą to zależy zapewne od tego, jak szybko organizm się regeneruje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pszminka
hhf - to że pragnę mieć drugie dziecko nie świadczy o tym że moja córka mi się znudziła,Twoje rozumowanie jest zdecydowanie szczeniackie. Ja chcę mieć trójkę dzieci i nie dla tego żeby zawsze mieć przy sobie małe,albo jak to nazwałaś żeby jedno się drugim zajmowało. Kocham dzieci,sama wychowałam się trójką rodzeństwa i nigdy nie chciałabym aby moja córka była jedynaczką.To najgorsze co rodzice mogą zrobić dziecku - zostawić je same. Bo tak się dzieje,pamiętaj o tym,że na każdego z nas kiedyś przychodzi czas,a rodzeństwo w takim momencie jest najlepszym oparciem. Poza tym cały czas jaki mam poświęcam swojej córce,jest moim największym szczęściem.Nie ma nawet mowy o tym abym nie inwestowała w nią czasu. Zastanów się nad swoją wypowiedzią,przemyśl kilka spraw.Być może to w jakim domu się wychowałaś tak wykształtowało Twoje podejście do tworzenia rodziny gdzie jest tylko jedno dziecko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sunny Buterflaj
Zawsze z topiku robi sie inny topik. Ale obydwie panie mnie wkurzacie po pierwsze to ze ktos ma jedno dziecko i decyduje sie szybko na drugie nie oznacza ze robi to bo chce odchowac i miec spokoj. Ale po drugie - jedno dziecko nie zawsze oznacza egoistycznego rozkapryszonego bachora.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
moja kolezanka szybko sie zdecydowala i gdy jej syn miał 17 miesięcy to miała kolejną cesarkę bo po przedniej dostala w zaleceniach ze kazda kolejna ciąża musi sie zakonczyc cesarka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×