Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

UrsaMinor

Dzieci z MPD

Polecane posty

Kochane mamusie zakładam ten wątek z myślą o tym, aby każda z mam mogła podzielić się swoimi przeżyciami, spostrzeżeniami, radością jak i problemami, związanymi z walką o przyszłość naszych dzieciaczków, cierpiących na MPD. Chciałabym także, abyście w tym wątku polecały dobre szpitale, kliniki, turnusy itp gdzie udałyście się z dzieciakami i jesteście z tego zadowolone. Piszcie także jak radzicie sobie finansowo i skąd uzyskujecie pomoc - MOPS, różne fundacje itp. Myślę, że na pewno nam się to wszystkim przyda i poradzimy sobie razem w ciężkich chwilach. Sama jestem mamą 10 miesięcznego chłopca z MPD - z winy lekarzy. Za późno zostało zrobione cięcie cesarskie w wyniku czego doszło do niedotlenienia . Każdego dnia walczymy o jego lepsze jutro ... Kochane mamusie oraz tatusiowie piszcie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rudowlosa mama
a skad jestes ja mam kontakt z takimi dziecmi jestem rehabilitantka moze moge jakos pomoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jestem z koło Warszawy nie będę pisała publicznie na forum... sama rozumiesz to mała mieścina :) Chętnie jednak bym przyjęła jakieś porady bądź wskazówki od Ciebie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rudowlosa mama
napisz cos wiecej o swoim dziecku na jakim jest etapie rozwoju z czym macie problem czy jest rehabilitowane jaka metoda itp teraz ide uspac moja corcie i za jakis czas sie odezwe jesli nie chcesz tu pisac daj swojego maila - chetnie odpowiem na pytania bo jestem w temacie moge podpowiedziec co robic zajrze za jakis czas

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rudowłosa mama bardzo dziękuję za pomoc. Proszę odezwij się na basicora@onet.pl Na jakis jesteśmy etapie... ciężko powiedzieć. Mały posadzony siedzi, ładnie trzyma główkę, ma problemy ze wzrokiem domyślam się że przez to że słabo albo w ogóle nie wodzi wzrokiem jest problem z rozwojem motorycznym tzn. dokładnie nie przekręca się na boki nie bawi się zabawkami itp. Wszyscy neurolodzy dziwią się że i tak jest w takiej super formie biorąc pod uwagę jego wyniki rezonansu. No i dalej borykamy się z napięciem mięśniowym, a przede wszystkim ze spastycznością kończyn górnych. Metoda ndt - bobath

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bubububububuhhh
co to jest MPD i dlaczego z winy lekarza???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mózgowe porażenie dziecięce. Zrobili za późno cesarkę i doszło do niedotlenienia małemu spadało tętno, a oni czekali bo jak się okazało oszczędności w szpitalu,a jak by nie było cesarka to operacja co za tym idzie - KOSZTY :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sfsfa
Takie przypadki niestety, ale się zdarzają i to częściej niż nam się wydaje...A pozwałaś szpital? Bo przecież sprawę masz wygraną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Oczywiście, że pozwałam. A z tym wygraniem nie jest tak łatwo jak by mogło się wydawać ... niestety

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Na fundacje polsat nie mam co liczyć bo pisałam dwa razy i ciągle że mamy za duże dochody jak na jedną osobę, a z MOPSU dowiedziałam się że rodziny mające większe dochody dostają pieniądze ;( a kasa jednak kiedyś się kończy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mama nadzieję, że nie sprawię
Ci przykrości tym pytaniem .Znam osobę dorosłą,która miała MPD z niedotlenienia i dziś jest zdrową osobą, nie ma ograniczeń ruchowych. Czyli ta choroba, pod wpływem rehabilitacji się cofa? Nie znam tej pani tak dobrze, żeby jej zapytać, byłam na jej odczycie i mówiła że miała Mózgowe porażenie dziecięce z powodu niedotlenienia właśnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie sprawiłaś mi przykrości :) Cofa się może nie ale wszystko można wypracować właśnie rehabilitacją. Trzeba robić to na pewno często i w ogóle. Naturalnie spotykałam się ze skrajnymi przypadkami gdzie dzieci miały nic nie robić bądź miały bardzo uszkodzony mózg a mimo to są zdrowe. Trzeba wiary, siły i mnóstwo czasu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sfsfa
a w jakim wieku jest Twój synek?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sfsfa
przepraszam - nie doczytałam :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sfsfa
UrsaMinor- wiesz ja mam koleżankę, która urodziła się ok. dwa tygodnie po terminie z niedotlenieniem - właśnie z winy lekarzy, bo zbyt długo zwlekali z wywołaniem porodu. Koleżanka chodziła do szkół ze zdrowymi dziećmi. Tak w ogóle to dzisiaj ma 30 lat i prawie wszystko z nią ok. W dzieciństwie chodziła do logopedy(bo miała wadę wymowy, ale nie wiem czy to w z związku z niedotlenieniem)i do psychologa, niestety nauka szła jej kiepsko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość amoja
bardzo Ci polecam Krakowski Ośrodek Rehabilitacji Wieku Rozowojowego ul.Prohowa i prof.Drewniak, specjalizują się w MPDz (dokładnia diagnoza i rehabilitacja),ze skierowaniem na NFZ http://www.prochowa.pnet.pl/ poszukaj w swojej okolicy zajęć wczesnego wspomagania rozwoju dziecka powodzenia:))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Dobrawka88
synek mojej znajomej tez ma MPD tez z winy lekarzy. Mikołaj nie siedzi, sam nie je tylko sondą, ciągle płacze , tragedia, jest jak roslinka. Tzn że wytrwałą rehabilitacja może pomoc każdemu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Naturalnie że tak - można tylko trzeba robić dosłownie wszystko Konie , turnusy, woda z bąblami ... Znam takie przypadki, że niemożliwe żeby dzieci powychodziły z tego obronną ręką - a jednak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dobrawka88 Polecam oczywiście także modlitwę do św Tadeusza Judy ( to jest nowenna do patrona spraw beznadziejnych ), napiszcie także do dominikanów z gildi o wino, które pomaga uzdrowić chorych http://www.marypages.com/NovenatotheHolyMotherofGidlePolish.htm tu jest modlitwa do odmawiania przy nacieraniu winem, oraz historie osób, które znalazły się w beznadziejnych sytuacjach. Możesz mi nie wierzyć, ale byłam na turnusie - dziecko koleżanki roślinka nie podnosiło głowy ani jej nie trzymało, dałam jej posmarować winkiem głowę synka i na drug dzień zaczął powoli unosić głowę i jako tako trzymać ją prosto - była w szoku. Trzeba wiary

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Dobrawka88
akurat w magiczne wina nie wierzę:) ale to moje prywatne zdanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To nie jest magiczne wino - tu chodzi o wiarę, a wino jest tylko dodatkiem. Wiara w Boga i modlitwa bardzo pomaga. To nie jest jakiś szamański wywar :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×