Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

ppileczka116

rakotwórcze zabawki dla dzieci...

Polecane posty

az dziwne ale w dzisiejszych czasach mamy strasznie duzo takich zabawek...jak myślicie jak temu zapobiec?? mam kilka takich zabawek w domu i dzisiaj przeczytałam ze są rakotwórcze...wyrzucac?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość szukającawiedzy123
a które to? może tez mam coś z nich

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ryba fugu
a skąd wiesz , że rakotworcze są te zabawki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A co nie jest teraz rakotwórcze? Sory ale ja nie wierzę w to. Wielka afera z butelkami z Bisfenolem. M i K pili z takich butelek bo nie wiedzieliśmy ze one szkodzą. Wcześniejsze roczniki też pily i co mamy teraz zrobić? Potem były zabawki malowane farbą ołowiową. Też wyszło to dopiero po czasie jak już setki dzieci skończyły się bawić tymi zabawkami i pakować sobie do buzi. Za rok się okaże że coś znów jest rakotwórcze- coś czego namiętnie używało twoje dziecko i co? Nie popadajmy w paranoję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ot to to
Nie da się zapobiec. Widziałyście Galileo w miniony weekend? W niemieckich sklepach przetestowano mi.n. młotki, nie wiem, czy to były młotki dla dzieci, czy dla dorosłych, bo słuchałam programu, ale okazało się, że ilość toksycznych, rakotwórczych substancji, przekroczyła normę o ponad chyba kilkaset razy, i że trzymając ten młotek przez godzinę, to tak jakby wypalić na raz trzy i pół tysiąca papierosów. Po interwencji wycofano je ze sprzedaży. No ale to tylko młotki, a gdzie reszta chińskiego gówna? A chronić można jedynie się tak, by nie kupować śmierdzącego plastyku, czy gumy,co akurat będzie trudne, bo większość zabawek czy butów czuć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość szukającawiedzy123
puzzle to i my mamy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
w ubraniach znanych marek też jest dużo rakotwórczych związków, oglądałam na ten temat dokument i okazało się że h&m, zara, itp. mają tkaniny farbowane szkodliwymi farbami i wcale się tym nie przejmują. wszystko oczywiście produkowane w chinach i indiach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dlatego wbrew pozorom, zdrowiej kupować te rzeczy z drugiej ręki, bo te związki z czasem się ulatniają. Ja osobiście nie położyłabym noworodka w wózku ''pachnącym nowością'' :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×