Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Iwona P.

Kto poleci dobrą oliwę z oliwek ?

Polecane posty

Gość Iwona P.

Taką z pierwszego tłoczenia,naprawdę wartościową ? Jakiej firmy oliwę z oliwek kupujecie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość szmmuu
jezeli jest z pierwszego tloczenia (extra virgine) to kazda bedzie dobra. ja kupuje rozne, zwykle tanie. troche lepszej jakosci beda oliwy nie duzych firm, tylko z prywatnych gajow.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pokroić na kawałki i zalać
garcia doro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dołączam sie do pytania - zawsze jak kupię to jest bez smaku :( a oliwka przecież ma wyrazisty smak, jak to się dzieje u licha ? Wiem, że można metodą prób i błędów, ale będę baardzooo wdzięczna za podpowiedż

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość z mięsem to tylko
Ehhh, zjeździłam wzdłuż i wszerz kraje bałkańskie i niestety - żadna z oliw dostępnych w polskich sklepach nie jest nawet w ułamku tak "oliwna" jak tamtejsze oliwy. To co się do nas sprowadza to chyba jakieś popłuczyny po tłoczeniu :( Najlepsze oliwy jakie jadłam w Polsce były przywieziona z Grecji i Albanii - z przydomowych lub lokalnych tłoczarni, często wiezione w plastikowych butelkach po wodzie mineralnej... Niebo w gębie. Muszę jeszcze spróbować tego, co oferują internetowe sklepy sprowadzające niby "oryginalne" oliwy z Grecji czy Hiszpanii. Ale obawiam się, że i tak nie są to takie przeznaczone na lokalny rynek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Iwona P.
Wierzę,że te oryginalne są najlepsze chociaż nigdy ich nie jadłam. Ale muszę kupić jakąś oliwę u nas w Polsce i liczę,że polecicie coś w miarę dobrego do kupienia w sklepach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ziemniaki raczej nie
Ja do tej pory kupowałam greckie oliwy, ale takie raczej supermarketowe. Ostatnio kupiłam Monini i jest mniej gorzka niż te greckie, a cena podobna. Są sklepy sprowadzające oliwy dobrej jakości, ale ceny są wysokie. Ale ja i tak chyba za jakiś czas spróbuję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×