Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość żona beataaaa

rozdzielczość majątkowa

Polecane posty

Gość żona beataaaa

mamy zamiar z mezem zrobic rozdzielczość majątkową mozecie mi powiedzec gdzie sie to robi jak to wyglada i ile to kosztuje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ganta
Tak z samego rana 💤 ? Po południu powiemy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a moim zdaniemmmm
rozdzielczosc to nie mam pojecia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a moim zdaniemmmm
moze w telewizorze, bo moj ma rozdzielczosc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
u notariusza możecie spisać, jak my podpisywaliśmy to płaciliśmy około 600 zł ale to różnie bywa najlepiej zadzwonić do jakiejś kancelarii notarialnej i się zapytać, mają pewnie jakiś cennik ustalony

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość żona beataaaa
macie racje za wczesnie jeszcze sama sie nie obudzilam-mialo byc oczywiście rozdzielność majątkowa :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
niby takie rano ale każdy błąd muszą wychwycić i wypomnieć, ja nawet nie zwróciłam uwagi :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość żona beataaaa
jak szperałam po necie to znalazłam zew sadzie koszt 200zł a notariusz pisza ze nawet 500zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hmm, możliwe. My to się za bardzo nie zastanawialiśmy bo robiliśmy to na szybko tuż przed ślubem i poszliśmy tam gdzie nam pierwsze na myśl przyszło:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość żona beataaaa
a to mozna załątwic w sądzie czy teraz tylko u notariusza jesli w sadzie to ile sie na to czeka chodzi o to ze nie mam kasy i wolałabym w sadzie bo taniej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość simian raticus
Nie ma tu mowy o prawdziwej miłości jeśli jest intercyza! To kalkulacja rozpłodowa w Waszym wypadku jest czysta!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie wiem jak to wygląda w przypadku sądu, musiałabyś zadzwonić i się zapytać. Co do postu wyżej to ja uważam, że intercyza jak to nazwałaś jest właśnie wyznacznikiem miłości bo pokazujesz partnerowi, że nie wychodzisz za mąż dla pieniędzy. No chyba, że jesteś jedną z tych roszczeniowych kur domowych co to nie pracują i boją się, że zostaną z ręką w nocniku. To jest dopiero kalkulacja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Skoro nie ma kasy to co tu
rozdzielać? Wyłącznie u notariusza, w sądzie się tego nie załatwia i nie załatwiało

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość żona beataaaa
w sądzie się tego nie załatwia i nie załatwiało jak nie jak nawet w tabeli opłat sadowych znajkduje sie pozycja koszt pozwu w sprawie o ustanowienie przez sąd rozdzielności majątkowej 200 zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość żona beataaaa
DO: Skoro nie ma kasy to co tu.- Zgodnie z art. 27 Ustawy z dnia 28 lipca 2005 r. o kosztach sądowych w sprawach cywilnych od pozwu o ustanowienie rozdzielności majątkowej pobiera się stałą opłatę w kwocie 200zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość taka.jedna.ja
rozdzielnosc mozna zrobic na dwa sposoby -u notariusza koszt ok 400/600 zl w zaleznosci jakie miasto i jaki majatek -oraz sadownie przez separacje albo kiedy nie mozecie sie dogfadac, wnosicie sprawe do sadu o rozdzielnosc, koszt o ile pamietam to 400 zl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kwiatuszek stokrotka
nie chce zakladac podobnego tematu wiec zapytam tutaj czy jesli maz płaci alimenty na dziecko z poprzedniego zwiazku to czy po podpisaniu takiej rozdzielczosci moje dochody juz nie beda brane pod uwage przy podwyzce alimentow? bo nie rozumie po co sedzia pytal o moej zarobki i to ze dom w ktorym mieszkam w czesci nalezy sie mi po zmałrym dziadku co to ma do rzeczy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Może ja się wypowiem, mam dokładne informacje,bo rozdzielność przeprowadziłam tydzień temu.Są dwa sposoby jej ustanowienia:sądowny lub u notariusza.Sądownie płaci się 200 zł, a my u notariusza zapłaciliśmy dokładnie 492 zł.Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jestem prawnikiem, specjalizuję się w sprawach rozwodowych i rodzinnych. Udzielam nieodpłatnie porad w prostych sprawach. Wypowiadam się na różnych forach. Sczególnie pomagam kobietom, uwzględniając dobro wspólnych dzieci. Mam duże doświadczenie praktyczne jeśliMacie pytania piszcie na zapytajmnieoswojeprawo@gmail.com

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×