Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość .g.

Czy jesteśmy płodne podczas okresu biorąc tabletki antykoncepcyjne ?

Polecane posty

Gość .g.

Powiedzcie mi czy dobrze rozumiem, nie mogę tego znaleźć na ulotce w opakowaniu. Jeżeli stosuje się tabletki antykoncepcyjne regularnie bez zapominania i nadchodzi moment tej 7 dniowej przerwy. Tabletki wtedy przestają działać prawda? Działają tylko przez pierwszy jeden czy dwa dni? Ale gdy przychodzi okres to już na pewno nie działają tak ? W końcu nazywa się on krwawieniem z odstawienia, więc skoro występuje coś takiego oznacza to, że jest się w tych dniach płodnym. Czy może ktoś zaspokoić moją ciekawość i mnie upewnić ?:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość że co????
dziewczyno co Ty pleciesz...? jakie płodne dni w trakcie przerwy??? biologii się nie uczyłaś?;) tabletki są po to żeby nie było owulacji, a nie po to żeby ją przesunąć. zresztą podejrzewam, że nawet nie wiesz co to są płodne dni. poczytaj jak przebiega cykl a dopiero potem bierz się za antykoncepcje. swoją drogą miałam koleżankę, która brała tabletki i stwierdziła że brzuch ją boli bo pewnie ma owulację. sorry, że tak ostro piszę, ale niewiedza niektórych kobiet mnie bulwesuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jak bierzesz tabsy to jesteś niepłodna cały czas, też w trakcie przerwy i mozesz cały czas spokojnie współżyć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość .g.
Spokojnie po to tutaj zadaje pytanie żeby się czegoś dowiedzieć i upewnić. Moja wypowiedz i setki znaków zapytania pokazują to że coś wydaje mi się dziwne, właściwie bez sensu i dlatego się pytam. Myliła mnie tylko nazwa krwawienie z odstawienia. W tym temacie nigdy nie zaszkodzi się z czymś upewnić a przez takich ludzi jak ty nawet internet staje się miejscem, w którym ludzie przestaną pytać się o głupie rzeczy. Nigdy nie pojadę po ludziach którzy będą się pytać czy za pierwszym razem nie można zajść w ciąże. Bo w różnych miejscach ludzie żyją i dziwne rzeczy słyszą. Swoją niepewność poparłam niesprecyzowaną wypowiedzią jak teraz już wiem urwaną z kontekstu " ryzyko zmniejszenia ochrony antykoncepcyjnej jest nieuchronne ze względu na zbliżający się okres".Dlatego najpierw szukam odpowiedzi zastanawiam się, czytam, i pytam, a później biorę się do konkretów. Dlatego dziękuje za odpowiedź drugiej osobie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość antyantyanty
Krwawienie po odstawieniu to nawet nie jest normalny okres. Byłaś prawie pewna, że tabletki wtedy nie działają?! Skąd Ci to przyszło do głowy? Nie wierzę, że ludzie są tak niewyedukowani. Kobieta powinna znać przebieg swojego cyklu, wiedzieć co to są dni płodne i na jakiej zasadzie działają tabletki, które przyjmuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość .g.
Nie biorę tabletek, jestem młoda i ciekawa:P czemu nie mogę się pytać jak czegoś nie jestem pewna?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość antyantyanty
pytasz więc odpowiadamy, nie napisałaś wcześniej ile masz lat więc skąd mamy wiedzieć że jesteś młoda i niedoświadczona?:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość .g.
to jets bez różnicy, liczyłam tylko na odpowiedź, a nie na opinie na temat mojej wiedzy. Ale już się dowiedziałam więcej w innym pytaniu i mam to o co mi dokładnie chodziło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wejheroweka
a w tamtym pytaniu napisałaś że to nie Ty, jak ktoś Cię rozpoznał z tego wątku. oj miotasz się, miotasz :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość babeczzkaa
Nie, nie, nie, wszystko źle:P Tabletki działają w ten sposób, że nie dochodzi w ogóle do owulacji w trakcie cyklu. A krwawienie z odstawienia, to reakcja organizmu na spadek hormonów i nie ma nic wspólnego z normalnym okresem. Także zabezpieczenie jest nawet w 7-dniowej przerwie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pstrokatka
plamienia a nawet lekkie krwawienia maja prawo sie pojawiac. Organizm przyzwyczaja sie do tabletek anty nawer do 4miesiecy. U mnie plmienia wystepowaly przy 1,2,4 opakowaniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
w takim razie po skonczonym opakowaniu, dostatne to takie "normalne" krwawienie z odstawienia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 11aa
jesli masz plamienia podczas cyklu to może być tak ze nie dostaniesz krwawienia z odstawienia. Jeśli sytuacja będzie miała dalej miejsce to zmień tabletki bo mogą być za słabe dla ciebie i nie trzymać cyklu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie pod warunkiem, że weźmiesz tabletkę po 7 dniowej przerwie. Bo jeśli masz 7 dniową przerwę i bzykasz się a nie weźmiesz pigułki po tych siedmiu dniach bo zdecydujesz się odstawić tę metodę antykoncepcji to możesz się nieco zdziwić później.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pstrokatka
Ja pomimo plamien zawsze rano w poniedzialek dostawalam okresu a tabletki koncze w piatki wiec musisz poczekac.Kazdy organizm inaczej oddzialywuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ale tez moze byc tak ze to plamienie teraz choc za wczesnie moze byc tym krwawieniem ktore powinno wystepowac w przerwach brania tabletek? dzieki za odpowiedzi :) i wyrozumialosc :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 11aa
a przerwałaś branie tabletek? Jak nie to nie jest to krwawienie z odstawienia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie. Biore nadal, zostaly mi na jutro, srode i czwartek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Zależy jakie dostaniesz tabletki ja mam inne, i nie mam przerwy, mam inne tabletki na 7 dni i inne na resztę dni. Moje tabletki dalej mnie zabezpieczaja, ale tabletki w których masz przerwę na krwawienie jest ryzyko zajścia w ciążę, tymbardziej przy okresie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×