Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość tak w ogóle

Jecie produkty sojowe ?

Polecane posty

Gość tak w ogóle

Chodzi mi o soję i jej przetwory :jogurty,mleko sojowe itd. Ja np. uwielbiam mleko sojowe ma ono jakieś wartości odżywcze ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja kiedys przez jakis czas pilam mleko sojowe i jadlam jogurty i roznego rodzaju desery. Tylko jesli juz chcesz pic takie mleko to powinnas zwrocic uwage,zeby bylo wyprodukowane z soi niemodyfikowanej genetycznie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soja nie jest polecana przez specjalistów od zdrowego żywienia zawiera sporo hormonów lepiej jeść inne strączkowe, np. soczewicę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ale niektorzy lubia od czasu do czasu zjesc platki z mlekiem krowim czy tez sojowym. Niekoniecznie musi ich to od razu zabic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
produkty z soi w miare proste, nieprzetworzone, jak tofu, czy mleko sa zdrowe. pod warunkiem, ze robione ze zdrowo hodowanej soi, nie gmo. natomiast zupelnie bezuzyteczne sa te wszystkie sztuczne sojowe miesa, kotlety, sery, kielbaski itd. soja zawiera substancje zblizone do estrogenu, wiec jest wskazana i polecana dla kobiet, np. w celu zlagodzenia objawiow menopauzy, ale absolutnie nie dla dzieci, szczegolnie malych dziewczynek, bo przyspiesza objawy zwiazane z dojrzewaniem. takze jest to dosc slizki temat ;) jednak mozna zauwazyc, ze w kuchniach wschodnio-azjatyckich czesto jest stosowane tofu, a takze soja w prostej natualnej postaci, a sa to regiony, gdzie ludzie ciesza sie bardzo dobrym zdrowiem i uroda ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
osobiscie nie jem w sumie zadnych produktow sojowych bo nie mam jakos w nawyku i wlasnie do konca nie wiem, jak jest ze zdrowotnoscia tych rzeczy ... ale zdarza mi sie wszamac o wiele bardziej niezdrowe jadlo, typu pyszne tlusciutkie wieprzowe kielbaski ;) takze mysle, ze jak ktos sie zastanawia, czy czasem by nie zjesc miski platkow z mlekiem sojowym, to nie ma najmniejszego problemu w porownaniu do np. zjedzenia kotleta ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×