Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość taka ankaa

Jak zrobić pulpety w sosie ?

Polecane posty

Gość taka ankaa

Proszę o dokładny przepis :-) Pulpety w takim jasnym sosie koperkowym. Nie umiem kompletnie gotować i nie wiem jak się mam za to zabrać ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość taka ankaa
Poratujcie przepisem co jak krok po kroku :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość taka ankaa
"odpowiem ci..." dziękuję za przepis Mam pytanie jak zrobić mielone,czym doprawiasz mięso? Dajesz bułkę ? Czy te kulki z mielonego nie rozpadną się podczas gotowania ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość odpowiem Ci jak ja gotuję
już mówię -mielone mięso ,namoczona odcisnięta bułka ,całe jajko ,sól ,pieprz podsmazona cebulka ,plus przyprawy jakie lubisz i np .posiekany koperek czy natka .Wszystko dobrze wymieszać ,wyrobić .Mokrymi rękoma lepić kulki (nie rozpadną się) .Ja mielone przed smażeniem obtaczam w tartej bułce -klopsy już nie ) i smażę na oleju kujawskim

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość taka ankaa
Ale jak robię pulpety w sosie to tych kulek z mielonego nie smażę na oleju tylko gotuję w wywarze tak ? ślicznie Ci dziękuję :-) 🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość odpowiem Ci jak ja gotuję
oczywiście -ale przy okazji napisałam o mielonych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość adibi
roznie sie robi. niektorzy gotuja kulki przed sosem, niektorzy obsmazaja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość taka ankaa
Bardzo Wam dziękuję 🌼 Jutro będą pulpety ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość babeczki w cipeczku
kup w Lidlu mieso w promocji z kończącym się terminem przydatności, najlepiej karkówkę i jazda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja to lubię
znacie inne wersje pulpetów ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mniammmmm
ja do już doprawionego mięska mielonego dodaje ugotowany ostudzony ryż porządnie mieszam potem gotuje pulpeciki i robie sos pomidorowy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bleee bleee bleee
mięso mielone 0,5 do 0,8 kg, cebulę zawsze miele z mięsem nie kupuję gotowego mielonego 1 jajko 3 do 5 łyżek kaszy manny zależy od konsystencji wymieszanego mięsa, przyprawy sól i pieprz. To wszystko mieszam robię pulpety obtaczam w mące i wrzucam do wywaru jarzyniwego, nie trzeba robić wywaru z nięsem ani dawać kostki ponieważ gotujesz pulpety z mięsem. Gotuję na niezbyt mocnym ogniu 20 minut i dodaję na końcu przecier pom.smietanę lub co innego w zależności jaki ma być ten sos. Jeżeli jest za żadki można dodać mąki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość emilka_k
a moze kupic?:) ja jestem wegetarianka, weszłam tu przez przypadek,ale napisze wam,ze sama jem...pulpety i to tez w sosie pomidorowym...ba! zdarza sie ze w pieczeniowym tez:) jest taka polska firma, ktora produkuje gotowe Wgusie i wszystkim miesozercom tez je polecam:)) trzymajcie sie dziewczyny, pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Marzenia się spełniają_*
nie znają umiaru z tymi reklamami :( wyjazd z tą Primaviką

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Podam ci przepis na moje
ulubione pulpety: ok 50 dkg mięsa mielonego(np.szynka,karkówka lub indycze) 1 woreczek ugotowanej wg przepisu kaszy gryczanej 1 cebula starta na najdrobniejszych oczkach tarki 2 jajka 1 namoczona i odciśnie ta (większa )bułka sól,pieprz do przyprawy Ulep kulki. W ok 2 litrach wody ugotuj wywar warzywny (marchewki,pietruszki,kawałek selera,por,wyjmij warzywa i w wywarze gotuj kulki ok.15-20 minut na wolnym ogniu. Wyciągnięte warzywa zmiksuj blenderem na jednolitą masę i dodaj do wywaru z pulpetami(to zagęści sos i doda smakowitości.W młynku do kawy zmiel garść suszonych grzybów leśnych(na pył) i dodaj do sosu,przypraw do smaku solą i pieprzemTakie pulpety możesz podawać z kaszą gryczaną,ryżem,ziemniakami a nawet makaronem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja wiem ze teraz w PoloMarkecie maja naprawde duzo dobrych rzeczy takich gotowych. Polecam własnie jesli nie macie pomysłów na obiad. Na pewno wśród nich znajdziecie pulpety.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
WON ze spammem góowno srajetu!!! WON ze spammem góowno srajetu!!! WON ze spammem góowno srajetu!!! WON ze spammem góowno srajetu!!! WON ze spammem góowno srajetu!!! WON ze spammem góowno srajetu!!! WON ze spammem góowno srajetu!!! WON ze spammem góowno srajetu!!! WON ze spammem góowno srajetu!!! WON ze spammem góowno srajetu!!! WON ze spammem góowno srajetu!!! WON ze spammem góowno srajetu!!! WON ze spammem góowno srajetu!!! WON ze spammem góowno srajetu!!! WON ze spammem góowno srajetu!!! WON ze spammem góowno srajetu!!! WON ze spammem góowno srajetu!!! WON ze spammem góowno srajetu!!! WON ze spammem góowno srajetu!!! WON ze spammem góowno srajetu!!! WON ze spammem góowno srajetu!!! WON ze spammem góowno srajetu!!! WON ze spammem góowno srajetu!!! WON ze spammem góowno srajetu!!! WON ze spammem góowno srajetu!!! WON ze spammem góowno srajetu!!! WON ze spammem góowno srajetu!!! WON ze spammem góowno srajetu!!! WON ze spammem góowno srajetu!!! WON ze spammem góowno srajetu!!! WON ze spammem góowno srajetu!!! WON ze spammem góowno srajetu!!! WON ze spammem góowno srajetu!!! WON ze spammem góowno srajetu!!! WON ze spammem góowno srajetu!!! WON ze spammem góowno srajetu!!! WON ze spammem góowno srajetu!!! WON ze spammem góowno srajetu!!! WON ze spammem góowno srajetu!!! WON ze spammem góowno srajetu!!! WON ze spammem góowno srajetu!!! WON ze spammem góowno srajetu!!! WON ze spammem góowno srajetu!!! WON ze spammem góowno srajetu!!! WON ze spammem góowno srajetu!!! WON ze spammem góowno srajetu!!! WON ze spammem góowno srajetu!!! WON ze spammem góowno srajetu!!! WON ze spammem góowno srajetu!!! WON ze spammem góowno srajetu!!! WON ze spammem góowno srajetu!!! WON ze spammem góowno srajetu!!! WON ze spammem góowno srajetu!!! WON ze spammem góowno srajetu!!! WON ze spammem góowno srajetu!!! WON ze spammem góowno srajetu!!! WON ze spammem góowno srajetu!!! WON ze spammem góowno srajetu!!! WON ze spammem góowno srajetu!!! WON ze spammem góowno srajetu!!! WON ze spammem góowno srajetu!!! WON ze spammem góowno srajetu!!! WON ze spammem góowno srajetu!!! WON ze spammem góowno srajetu!!! WON ze spammem góowno srajetu!!! WON ze spammem góowno srajetu!!! WON ze spammem góowno srajetu!!! WON ze spammem góowno srajetu!!! WON ze spammem góowno srajetu!!! WON ze spammem góowno srajetu!!! WON ze spammem góowno srajetu!!! WON ze spammem góowno srajetu!!! WON ze spammem góowno srajetu!!! WON ze spammem góowno srajetu!!! WON ze spammem góowno srajetu!!! WON ze spammem góowno srajetu!!! WON ze spammem góowno srajetu!!! WON ze spammem góowno srajetu!!! WON ze spammem góowno srajetu!!! WON ze spammem góowno srajetu!!! WON ze spammem góowno srajetu!!! WON ze spammem góowno srajetu!!! WON ze spammem góowno srajetu!!! WON ze spammem góowno srajetu!!! WON ze spammem góowno srajetu!!! WON ze spammem góowno srajetu!!! WON ze spammem góowno srajetu!!! WON ze spammem góowno srajetu!!! WON ze spammem góowno srajetu!!! WON ze spammem góowno srajetu!!! WON ze spammem góowno srajetu!!! WON ze spammem góowno srajetu!!! WON ze spammem góowno srajetu!!! WON ze spammem góowno srajetu!!! WON ze spammem góowno srajetu!!! WON ze spammem góowno srajetu!!! WON ze spammem góowno srajetu!!! WON ze spammem góowno srajetu!!! WON ze spammem góowno srajetu!!! WON ze spammem góowno srajetu!!! WON ze spammem góowno srajetu!!! WON ze spammem góowno srajetu!!! WON ze spammem góowno srajetu!!! WON ze spammem góowno srajetu!!! WON ze spammem góowno srajetu!!! WON ze spammem góowno srajetu!!! WON ze spammem góowno srajetu!!! WON ze spammem góowno srajetu!!! WON ze spammem góowno srajetu!!! WON ze spammem góowno srajetu!!! WON ze spammem góowno srajetu!!! WON ze spammem góowno srajetu!!! WON ze spammem góowno srajetu!!! WON ze spammem góowno srajetu!!! WON ze spammem góowno srajetu!!! WON ze spammem góowno srajetu!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Faktycznie, takie dania gotowe w PoloMarkecie sa pyszne. Zreszta teraz mozna je zabrac na wakacyjną wędrówkę. Zawsze to jakiś fajny i dobry pomysł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×