Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Nieeewiedząca

Jaki aparat ?

Polecane posty

Gość Nieeewiedząca

WItam. A więc tak : od jakiegos czasu rozgladam sie tak i poszukuje jakiegos fajnego aparatu fotograficznego. Wczesniej mialam zwykla (juz troche czasowa) cyfrowke, zepsula sie ostatnio. I teraz chcialabym kupic inny aparat np kompaktowy tak do 700zł, np: http://www.optyczne.pl/index.html?aparat=all&producent=66&aparat=1292&pix=0&zoom=0&typ=dowolny&sort= To jest przykladowy. Ale ma troche za duzo mpx. Chcialambym miec oczywicie lustrzanke ale nie stac mnie narazie Wiec pytam sie, jakei oaparaty kompaktowe mozecie mi polecic, jaka firma? Slyszallam ze sony jest szajska troche I co sadzicie o tej firmie Fujifilm- oni maja w suemi tanie aparaty Prosze o dopowiedzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość WilkSyty
Wszystko zależy do czego będziesz wykorzystywać ten aparat-czy tylko na urlop, czy częściej. Ten Fuji jest całkiem dobry, także Olympus ma kilka fajnych i niedrogich aparatów z tego segmentu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nieeewiedząca
no pewnie bede go uzywala czesto - lubei robic zdjecia ale to tylko takie amatorskie, nic wielkiego a czy 14 mpx to nie za duzo? bo juz sie naczytalam gdzie niegdzie ze to duzo, ze nie potrzebne tyle i ze potem zdjecia beda zaszumione to do ilu mpx tak najlepiej kupowac?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość WilkSyty
Problem polega na tym, że im nowszy sprzęt, tym ma większą liczbę pixeli. Też czytałem o tym (i sam się do tego przychylam), że im większa liczba pixeli, tym większe szumy(bo wielkość matrycy jest niezmienna w kompaktach-przynajmniej na razie). Tak więc jeśli chcesz mieć mniejszą ilość pikseli, czyli mniej problemów z szumami na zdjęciach, to musisz polować na modele aparatów z poprzednich lat. Trend marketingowy niestety jest taki, że im nowszy model, tym musi mieć więcej pixeli, co jest bez sensu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość WilkSyty
Do jakiej ilości pixeli kupować? Ja mam w swoim 6Mpix (ale aparat ma już 4 lata), kolega ma 10Mpixi też jest znośnie. Najlepiej popatrzeć na forach, czy Youtubie, jak prezentują się fotki z takiej 14Mpix matrycy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nieeewiedząca
No tak A moglbys mi polecic jakis model? I ogolnie na co powinnam zwracac w szczegolnosci uwage keidy wybieram aparat?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aparat to świetna rzecz, idealna gdy pasjonujesz się fotografią, ale niezastąpiona także dla amatorów podczas spotkań rodzinnych, czy wakacji a nawet weekendowych wypraw. Jednak nie ma co przepłacać, dlatego polecam serdecznie internetowy sklep wasserman.pl z szeroką gamą aparatów fotograficznych w niskich cenach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kokospoko123
moim zdaniem kupno aparatu lepiej skonsultować z kimś to się rzeczywiście na tym zna :) dobry sklep fotograficzny powinien mieć kompetentną obsługę. ja od siebie mogę zaproponować quantuum - mają głównie akcesoria do fotografii studyjnej, ale podejrzewam że i w kwestii kupna aparatu doradzą odpowiednio :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nemik
Na początku nie ma co szaleć. Lepiej kupić tańszy aparat kiedy będziesz dopiero się wkręcać w fotografie, bo na początku wybulisz sporo kasy na aparat, który potem nie będzie najodpowiedniejszy do zajęć, które będziesz chciał wykonywać. Wejdź na stronę: http://www.conrad.pl/Aparaty-cyfrowe.htm?websale7=conrad&ci=SHOP_AREA_17471_3620048 - tam znajdziesz sporą ofertę aparatów w niskich cenach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sylwiks1
Znalazłam ten temat bo właśnie szukam aparatu cyfrowego, w październiku wybieram się na zasłużony urlop :) Poprzednia cyfrówka niestety ale zepsuła się. Szukam czegoś do 500 zł. Co myślicie np. o aparacie canon PowerShot sx160 IS http://www.mediamarkt.pl/aparat-canon-powershot-sx160-is-czarny,id-676459 - wydaje mi się, że ma dużo funkcji, dość dobre opinie, ale chciałam jeszcze dopytać, może któraś z was go używa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość malnex
A czy ktoś z Was zamawiał ze sklepu e-oko.pl? Pytam, bo tak sobie ich oferte przegladam i na aparaty Sony z pewnej kolekcji jest nawet 30% rabatu wiec chyba sie skusze tylko nie wiem jak u nich z wysylka ktos wie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mijaaaa
E-oko.pl to bardzo dobry sklep, zamawiaj śmiało :) jeden z lepszych fotograficznych sklepów internetowych. Możesz tam też wymieniać używany sprzęt na nowy, fajna sprawa. Jak nie możesz się zdecydować na konkretny aparat to zawsze coś doradzą, już kilka aparatów tam kupiłam w swoim zyciu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×