Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość biała armia

cmentarny stroik

Polecane posty

Gość biała armia

witam moje pytanie dotyczy takiej sprawy: mieszkam daleko od kuzynek ktorym umarla mama 10 lat temu...ich mama lezy na cmentarzu w moim miescie gdzie mam jeszcze 4 inne groby do ubrania czyli stroik na kazdy plus znicze .. mama moich kuzynek byla moja chrzestna .. ja z moim bratem i moja mama skladamy sie na groby zeby ubrac kazdy i zeby bylo ładnie a nie nastawiane od kazdego niewiadomo co...wiec skladamy sie po jakiejsc kwocie .. dzis napisalam smsa do kuzynki czy chce zebym kupila cos od nich na ich mame i ze sie zlozymy we trzy po 25 zl.. a ja i tak sama kupie ale moze by chcialy cos dac od siebie.. otrzymalam smsa : jak i tak kupisz to po co sie pytasz?? potem napisala mi ze wykorzystuje dzisiejszy dzien do swoich interesow, na poczatku nie wiedzialam o co jej chodzi ale moja mama powiedziala ze dzis umarla ciocia..ale ja nie pamietalam tej daty i moj sms nie mial nic z tym wspolnego-bo myslalam o swiecie zmarlym.. moje pytanie jest takie czy ja zawinilam? dodam ze one nie przyjezdzaja na dzien zmarlych tylko chodza na swoj cmentarz gdzie nie maja zadnego grobu do ubrania tylko pala na obcych symbolicznie swieczke niby za ciocie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a ja wam powiem...
Ale czym zawiniłaś? Troską? Bez przesady, kiedy niby masz się pytać o takie rzeczy, dwie daty się zbiegły i tyle. Kuzyneczka jest trochę przewrażliwiona. Mnie taki dzień wydaje się najbardziej odpowiedni na takie pytanie, okazuję twoją pamięć o osobie zmarłej( pomijając fakt że nie pamiętasz tej daty- ale tego kuzynka nie wie) No i o co chodzi z tymi twoimi interesami... Nie rozumiem. Że co kupisz coś OD NICH a one maja ci zwrócić pieniądze... Na tym polega kupienie czegoś OD NICH...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zajmujesz się grobem ich mamy, a one jeszcze mają pretensje. To one powinny wykazać inicjatywę, poprosić, abyś coś kupiła, zajęła się grobem (jeżeli możesz) i podziekować za to wszystko. Pewnie jestem małostkowa, ale po czymś takim kupiłabym mały stroik tylko od siebie i już.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×