Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

cafe_latte_

Problem z próchnicą

Polecane posty

Gość gość
i jeszcze próchnica jest zaraźliwa, dlatego tym bardziej trzeba dbać o swoje zęby. Ja kiedyś miałam z nimi sporo kłopotów, ale na szczęcie zaczęłam chodzić do Galerii Uśmiechu. Mam tam fantastyczną opiekę, a żeby nic mnie nie zaskoczyło to co pół roku chodzę na kontrolę i usuwanie kamienia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
no właśnie, nie można takiego problemu zostawić samego sobie, potrzebna jest fachowa pomoc. Ja też staram się dbać o zęby jak najlepiej, dlatego co pół roku chodzę do Bamedu na kontrolę i usuwanie kamienia. Dzięki temu mam pewność, że moje zęby są w dobrej kondycji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jeśli masz żeby podatne na próchnicę musisz na nie bardzo uważać. Ja także mam psujące się często zęby chociaż prowadzę zdrowy tryb życia. Ogranicz wszystko co zawiera cukier, myj zęby 30 min po zjedzeniu owoców, dbaj o higienę i zobaczysz że będzie lepiej. Jeśli natomiast szukasz dobrego gabinetu stomatologicznego w Olsztynie to mogę polecić Ci www.rojekdental.pl.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Próchnica może mieć związek z niedoborem magnezu. W tej sytuacji warto zastosować preparat zawierający magnez. Ja stosowałam żywą sól magnezową. Wystarczy ją dodać do kąpieli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jak ciągle musicie leczyć zęby to przyjrzyjcie sie partnerowi, którego całujecie. On być może udaje, że dba o zęby a tak naprawde olewa to. Ja tak miałam przez męża, okazało sie że czyścił szubko byle jak, a po latach co kilka dni... Przestałam w ogóle uprawiać z nim seks, bo bez pocałunków sobie go nie wyobrażam, zresztą o reszte ciała też tak zacząl dbać jak jego ojciec, czyli myje sie co kilka dni. Niedługo będzie ex...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Amelkuka88
Wiadomo, że zęby się psują. Szczególnie jak nie dba się o dietę. Wtedy dobry dentysta i tyle. Na pewno warto sprawdzić, gdzie się idzie, żeby nie pogorszyli nam sprawy. W Dentalux jak byłam, to nie przyłożyli się za bardzo, więc wiem, co mówię.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość grubiska
ja z kolei uważam, że regularna kontrola to podstawa, no też można w ten sposób sporo zdziałać, w Lux Medzie są tera darmowe konsultacje do 15 pździernika i idę bo sprawdzę sobie czy wszystko ok z moimi zębami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jeśli faktycznie posiadasz aż tak duże problemy, to moim zdaniem warto wybrać się do naprawdę sprawdzonego specjalisty. Ja korzystam z usług http://stomatologiaraszewska.pl i bardzo sobie chwalę!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Z mojego doświadczenia i obserwancji, największe znaczenie i wpływ na próchnicę ma nadmiar słodyczy. Drugie miejsce zajmuje zła profilaktyka. Dzieciaki stanowczo za krótko i niedokładnie myją zęby. Są nawet produkty, takie jak dentafix, który dba o mineralizację i nie dopuszcza do próchnicy. Ważna jest odpowiednio dobrana pasta do zębów, płyn do płukania jamy ustnej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Wypowiedziałam wojnę wszystkim słodyczom. Obie babcie mają zakaz ich kupowania. Dziecko miało trzecią plombę i jak dla mnie ostatnią. Zero cukru i dziwnych przekąsem w ciągu dnia. Powiedziałam sobie, że się zawezmę i będę bezwzględnie stać nad każdym szczotkowaniem. Aidolac dentafix również kupiłam, przyda się dodatkowe wsparcie w nocy, tym bardziej, że doszedł jeszcze aparat ortodontyczny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sara122
niestety ale nas też problem próchnicy dotyczy i to wszystko właśnie jest spowodowane słodkościami kupowanymi przez dziadków. Teraz po przeczytaniu artykułów na https://adamed.expert/?s=pr%C3%B3chnica zaczęłam być bardziej stanowcza jeśli chodzi o słodycze mam nadzieję że poskutkuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
W takim razie i ja zapytam swojego dentystę o dentafix, myślałam, że jak masz aparat na zębach to lepiej zostać przy tradycyjnym szczotkowaniu zębów. I tak ciągle słyszę jęki i stęki, po co syn ma nosić aparat, jemu krzywe zęby się podobają . Podziękuje mi za parę lat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Latorka
Z próchnica nie ma żartów i jeżeli daje się ona we znaki należy jak najprędzej wybrać się do stomatologa. Bardzo pomocne w leczeniu próchnicy jest zdjęcie rtg zębów, które obrazuje dokładnie zmiany próchnicowe. W pracowni Diagdent na Ursynowie można takie zdjęcie wykonać bez kolejek a wynik otrzymuje się od razu dzięki czemu leczenie można rozpocząć znacznie szybciej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A może zamiast past sklepowych zrób sobie jakąś naturalną np na oleju z kokosa masz pełno przepisów w necie. https://cutt.ly/LeoA7

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ollkakt
Tak to właśnie jest jak się nie czyści dokładnie zębów. Podstawą jest codzienne szczotkowanie i nitkowanie. Mało kto pamięta o nici dentystycznej. Alternatywą jest irygator. Ten model https://www.shop-dent.pl/pl/p/SEYSSO-Oxygen-Travel-Najnowszy-bezprzewodowy-irygator-dentystyczny-do-zebow/2609 znacznie lepiej czyści niż nić i jest praktyczny. Sama widzę, że zęby są ładniejsze. Zapewnia naprawdę dobrą ochronę przed próchnicą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×