Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość słoninka do przetopienia

Trwałość przetopionego smalcu

Polecane posty

Gość słoninka do przetopienia

Witam, może ktoś wie i podpowie: mam w planach zakup większej części świnki (1/3 lub 1/2). Ale krucho z miejscem w zamrażarce. Istotną część świnki zajmuje jak wiadomo - słonina. Pytanie: czy przetopienie jej i przelanie w słoiki pozwoli bez mrożenia ISTOTNIE przedłużyć trwałość - to znaczy 3-4 miesiące? Czy smalec ze skwarkami w środku zjełczeje? Czy lepiej bez skwarek? Czy zimą trzeba to trzymać w lodówce czy może na balkonie? Czy macie jakiś sposób na inne części mięsa (poza suszeniem na słońcu ..... :)))) Z góry dzięki za podpowiedzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Forum - strona główna.
Co prawda nie wiem jak kupuje się 1/3 świniaka, ale wiem jak kupuje się całego, 1/2 lub 1/4 :p Tej słoniny nie będziesz miała tak dużo jakby się wydawało. Teraz świniaki maja jej naprawdę bardzo mało. Słoninę razem z sadełkiem (o ile ono będzie w przypadku 1/2 świniaka, bo w 1/3 na pewno nie będzie) przetop .Po wytopieniu skwarki należy oddzielić i zlać tłuszcz do naczyń, niekoniecznie słoików i postawić w chłodne miejsce. Może być balkon, może być i piwnica o ile jest w niej chłodno. A jesli będziesz przerabiała część mięsa np na kiełbasy, to możesz je lekko podwędzić i wysuszyć i nie musi to być na słońcu ,a wystarczy ciepłe miejsce np przy grzejniku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×