Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

editissa

SZEF NIE WYPŁACIŁ MI PIENIĘDZY ZA PRACĘ! Co robić?!

Polecane posty

Witam wszystkich serdecznie. Zacznę od początku żeby było łatwiej zrozumieć moją sytuację. Otóż jako tegoroczna maturzystka od października zaczęłam zaoczne studia w Warszawie, chciałam także znaleźć szybko pracę od zaraz by zarobić na swoje utrzymanie (czyt. m.i. czynsz mieszkania, opłata za czesne na studia), zaczęłam więc od jednego centrum handlowego w Warszawie. Złożyłam CV w kilku miejscach i znalazłam! Bardzo się cieszyłam. 8.33 na godzinę na 3/4 etatu w sklepie odzieżowym. Zatrudniła mnie kierowniczka, grafik ustalany pod nią. W sklepie pracowały 3 osoby- ja, nowo zatrudniona E. i kierowniczka A. Pomyślałam dobre i to. Okazało się że ta firma to rodzinny interes. Kontakt z szefostwem tylko telefoniczny i e-mailowy. Co się okazało? W ciągu pierwszych 3 dni mojej pracy przyszły 2 dziewczyny i pytały się o swoją wypłatę, potem kolejne dni i kolejne dziewczyny ubiegające się o pieniądze... w efekcie pracowałam tam 2 tygodnie, nikt oczywiście nie dał mi żadnej umowy, "zarobiłam" 600 zł. Niby niedużo ale w sam raz na opłacenie mieszkania. Zwolniłam się i o wypłacie ani widu ani słychu... Co ja mam w takiej sytuacji zrobić? Wiem że będą potrzebne dowody, mam klucze do ich sklepu i świadków że tam pracowałam. To wszystko. Czy ktoś mi pomoże i powie jak mogę odzyskać pieniądze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mlksieg
inspekcja pracy. Problem jest tylko taki, ze nie masz pewnie dowodu na jaka kwote sie umowilas.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Znalazłam już adres PIPu w Warszawie, udam się do nich po bezpłatną poradę prawną w zakresie prawa pracy. W tym sklepie stawka jest bez zmian od bardzo dawna, z resztą taką mi podała kierowniczka więc w razie czego myślę że nie skłamie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jaka ja jaka
Jeżeli już nie wracasz do pracy to wyślij LIST POLECONY za potwierdzeniem odbioru . Poproś w nim zaległą UMOWĘ O PRACĘ, oraz poproś o przesłanie zaległej pensji za okres ... który przepracowałaś. Nie możesz dostać mniej niż wychodzi z najmniejszej krajowej. Jeżeli w ciągu dwóch tygodniu nie odpowiedzą , nie odbiorą listu napisz do Inspekcji Pracy . Poproś o interwencję, ponieważ firma nie dała Ci umowy o pracę oraz nie wypłaciła pensji. Kontrolę przeprowadza inspekcja , przesyłają ci na adres pieniądze i umowę o pracę, a następnie świadectwo pracy. Powodzenia ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×