Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

ppileczka116

na jakim etapie są wasze 9-cio i 10-cio miesięczne pociechy?

Polecane posty

to znaczy co juz potrafią...podzielcie sie ze mną ...chciałabym zobaczyc czy w dobrym tempie sie rozwija mój brzdąc...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moja mala do 10tego mca tylko siedziala na podlodze i nie potrafila sie nawet przsuwac z miejsca na miejsce a majac 11,5 juz ladnie chodzila . Umiala pic z niekapka, jesc sama niektore rzeczy, robic pa pa kosi kosi, tanczyc itp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość moja ma 8 miesiac
i jak na razie przekręca się z brzucha na plecy i odwrotnie staje na rączkach i nóżkach i macha pupą do tylu i przodu jakby chciała raczkować. Kilka kroczków udało jej się zrobić. jak się czegoś potrzyma do podciąga się do siedzenia siedzi z podparciem stabilnie a bez podparcia jeszcze chwiejnie. Mówi tylko am i jak już się okropna krzywda dzieje ;) to wtedy mama. Poza tym raczej jest milcząca. To chyba tyle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hehe...mój za 11 dni będzie miał 10 miesięcy i mówi mama, tata , baba ało(halo) , da pokazuje palcem na cos czego chce dotknąć...pije z niekapka i z rórki sam je takie rzeczy jak ciasto czy biszkopcik...chodzi ale jeszcze też raczkuje i lubi tańczyć :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ma skonczone 9 miesiecy -siada sama -ustawia sie w pozycji do raczkowania, ale tylko sie buja -z pozycji do raczkowania przechodzi do prostych nozek i robi taki koci grzbiet na prostych nogach i rekach -robi kosi kosi -przybija piatke -mowi "mama", "baba", "tata", "daj" czasem powtarza inne slowa -stoi przy czyms -chodzi (troche nieporadnie) prowadzona za raczki -z pozycji siedzacej wspina sie po czyms (najczesciej ciagnac mnie za ubranie) do stania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość moja ma 8 miesiac
moja chrupki tez sama je, ale butle jej trzeba trzymać bo królewnie się nie chce. Rozkłada ręce i jej wypada. A co do gadania to nie liczę ze ona szybko zacznie. Jest milczącym dzieckiem. Mam w rodzinie rowieśniczkę jej i tamta nawija po swojemu piszczy itd a moja jest cicho. Śmieje się, nieraz śpiewa ale nie mówi agu czy nic takiego. Nawet się martwilam i pytałam pediatrę ale powiedziała ze jak mówi am i śpiewa to jest wszystko dobrze tylko po prostu taka nie gadatliwa jest i tyle. papa ją ucze i kosi kosi ale jej to nie interesuje. Tylko ją teraz raczkowanie interesuje. Wytrwale ćwiczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tany tany tez robi ;) no i sama je przekaski takie jak biszkopty, ciasteczka, owoce w kawalkach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość moja ma 8 miesiac
moja wstaje kolo 5 na butelkę, a potem o 8 już jest definitywna pobudka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do ideału mi strasznie daleko
Nie wolałabyś zamiast zastanawiać się co potrafią inne dzieci zrobić coś pożytecznego? Nauczyć się kilku słówek powiedzmy w języku włoskim?, przećwiczyć jakiś program komputerowy, albo nawet pranie rozwiesić? Jeśli lekarz Ci mówi, że z małą ok to po co ten temat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
do ideału mi strasznie daleko --> przepraszam do kogo to napisałaś??ta co robi porzyteczne rzeczy :D haha sama robisz to samo co my...siedzisz i krytykujesz a lepsza nie jestes!!spaadaj ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 13 skonczy 10mc
i raczkowac zaczela jakis tydzien temu, siedzi od 9,5mc wstaje od tez jakos tygodnia, ale to sporadycznie jak ma dobre warunki czyli podloga jakis stolek i potem lapie sie tapczana i dopiero wstaje, mowi mama,baba, robi papa, tanczy uczy sie pic z kubeczka i je jedzonko tzrymane w raczce i tupta jak trzymamy pod paszki nie za rece jeszcze za slaba

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To co inne dzieci potrafią nie ma nic wspólnego z tym czy Twoje dziecko rozwija sie prawidłowo :) Wiadomo że każde umie co innego. Moje 9-miesięczne umie samo siadać, wstawać przy meblach i już od dawna je samo łyżeczką :) za to jest leniwe i nie dopełznie samo do zabawek tylko wyje tak długo aż mu sie poda :p Umie tez powtarzać proste słowa. Co do zachowania to ogólnie jest wesoły i uśmiechnięty, ale ostatnio nie chce iść do nikogo kogo nie zna, od razu płacze. Mam nadzieję że to szybko przejdzie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ooo właśnie sobie przypomniałam że mój synek ma już 10 miesięcy od wczoraj a nie 9 jak napisałam wyżej :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Raczkuje, siedzi, sam siada, sam wstaje, chodzi obok mebli. Dużo rozumie jak się do Niego mówi, rozpoznaje rzeczy. Robi papa, "moja moja", podaje przedmioty jak się Go poprosi ( zabawki) i pewnie jeszcze kilka innych rzeczy o których teraz na szybko sobie nie przypomniałam :p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość D.BillI
no wreszcie jakieś normalne dzieciaki, bo są watki, gdzie się człowiek mógłby zastanowić, czy nie ma zapóxnionego dziecka;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość butelkowa mama
moj starszy to nie pamiętam, bo już dawno to było:) ale młodszy w tym wieku chodzil za reke, mowil tata, mama, baba, ciiii ciiii na kotka, hauuuu na pieska. robil mnostwo rzeczy typu koci lapci, papa, pokazywal oczko, ucho i nosek. od 5 miesiaca nie budzi sie w nocy, pije sam ze slomki, je chrupki, oglada sam ksiazeczki, wyjmuje i wklada przedmioty do pojemnika na zabawki, wklada klocki do nocnika:) i mnostwo innych rzeczy;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość butelkowa mama
ale pamiętajmy, że każde dziecko rozwija się w swoim tempie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mój ma 8,5 miesiąca
Nie siada i nie raczkuje. Za to przemieszcza się po całym mieszkaniu pełzając. Potrafi się wspiąć po meblach i wstać. Buja się na czworakach. Pije sam z butelki, ale tylko w pozycji leżącej (nie potrafi sobie jej podnieść w grę, gdy jest w pionie). Chwyta w 2 paluszki małe przedmioty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ktos pytal o wstawanie w nocy, moja praktycznie od 4 miesiaca zycia nie wstaje na jedzenia, czasem wezmie lyka wody albo smoczka chce i prz9esypia cala noc od 20:30do 7:30, ale bywaja tez gorsze noce :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×