Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Dobra Kucharka 30

Zupa Ogórkowa

Polecane posty

Gość Dobra Kucharka 30

Wczoraj robiłam pierwszy raz w zyciu Zupe ogórkową ! Muszę się pochwalić że wyszła mi rewelacyjna!!! U mnie w domu sie nie robiłło tej zupy, ale Mąż bardzo lubi, więc nie miałam wyjścia i sie nauczyłam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja też ją lubię a moje dziecko uwielbia zupę ogórkową pyszna, rozgrzewająca i aromatyczna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Dobra Kucharka 30
Moja Córa też odrazu usiadła z tatą do zupy :) A ma dopiero półtora roku :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość też robię pyszną ogórkową
Zawsze robie ją na kilka dni i z własnych kiszonych ogórków, jest wtedy najpyszniejsza :p Oczywiście najlepsza ogórkowa jest robiona na żeberkach ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja pierdacze
lomatko! nawet do ogorkowej musza podepchac troche wieprza :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sdfghjkl
a niby na czym ugotować smaczna ogórkowa jak nie na wieprzu,może na drobiu?Widać ze słabo znasz sie na dobrej kuchni "ja pierdacze" ,ale nauczysz sie jeszcze dziecko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja pierdacze
jezeli uwazasz, ze jedzenie moze byc tylko wtedy dobre, gdy sie doda don tlustego wieprza, to chyba raczej ty sie slabo znasz na dobrej kuchni i przede wszystkim urozmaiconej ;) pyszne zupy mozna gotowac nawet bez miesa, tylko trzeba umiec przyprawic. dziecko :D to dziecko to przyjme jako komplement, strasznie dawno sie tak do mnie nikt nie zwracal, az milo :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja pierdacze
np. moja mama robie tak idealnie pyszny barszcz i ogorkowa bez zadnego miesa lub kosci, ze sie uszy trzesa ;) nie dodaje tez bulionetek itp. a uwierz, ja mieso bardzo, bardzo lubie, tyle ze trzeba znac umiar i doceniac urozmaicenie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do ja pierdacze
poprosze o prezepis na ogórkową, bez mięsa bo nie lubie i nie jadam🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja pierdacze
ugotowac wode, dodać kostkę rosołową i ogórki kiszone. Zagęścic mąką ze śmietaną i ot cała filozofia pysznej zupy ogórkowej bez mięsa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do ja pierdacze
swoją drogą forum zna już typ jaki reprezentujesz, czyli sama nie wiele masz pojęcia o czymkolwiek ale krytykujesz wszystko! takiej frustratce jak ty należy wspolczuć, bo pewnie zero życia towarzyskiego, brak męża i tylko laptop w łapie i dział gotowania to cale jej życie:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja pierdacze
:D widzisz dziwcze, nie zauwazylas nawet, ze to powyzej to podszyw ;) swoja droga podszywy tez by sie mogly bardzie starac ;) nie podam ci przepisu na ogorkowa, poniewaz sama nigdy jej nie robilam. nie jestem frustratka, tylko ubolewam na monotonia zycia wiecznych wiprzojadow ;) laptopa nie mam, meza tak, zycie towarzyskie przecietne ;) na dzial gotowanie zagladam kilka razy dziennie, zeby sie na chwile oderwac od pracy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja pierdacze
wskazowka dla podszywow-amatorow: zwracajcie uwage na styl i ogolny swiatopoglad osob, pod ktore sie podszywacie. nie robcie sobie sami, chociaz anonimowego, ale obciachu 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie wiem jak wy ,ale ja czasami , moze raz w roku mam wlasnie smaka na ogorkowa....i raz na kurczaczku raz na skrzydle z indyka , a raz bez mieska......po prostu gotuje warzywa, pietruszka seler, pol papryki lub cala, do tego troszke masla, czosnek , por, i grzybek suszony, sol i pieprz, a na koniec ziemniaki w drobna kostke i potem po ok 20 min dodaje zmiksowane ogorki kiszone, dopiero na stole na talerzu dodaje sobie lyzke smietany. Mi tak smakuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja pierdacze
ja tez mam czasem smaka, ale nigdy jej nie gotuje bo mi sie nie chce ;) i nie mam odpowiednich ogorkow ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do ja pierdacze
domyślam się, że to był podszyw i ja nie o tej ogórkowej, poprostu czasem wchodze na topik a tam ty jak zwykle krytykujesz, takze kobitko ze stacjonarnym wszystko co napisalam podtrzymuje. Jesteś sfrustrowana bo w każdym topiku siejesz jad i coś ci nie pasuje:D Może mąż ma kochanke?:P nie zdziwiłabym się, przy takim kobietonie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mój roczny synek też uwielbia ogórkową,zresztą ogórki ogólnie. Dziś miał na obiadek.:) Nie wiem jak Wy,ale ja dodaje jeszcze odrobinę ryżu i świeży koper. Pyszności.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość berbbbla
Ogorkowa najlepsza jest na zeberkach z wieprza :) Jak ktos je na wodzie to prosze bardzo, ale dajcie innym jesc po swojemu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
na żeberkach:::) ja ogórki ścieram na tarce i przysmażam na masełku- i calość z patelni do zupy:) pycha na koniec tylko smietanka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Szczerze mówiac dodalabym najpierw starte ogórki podsmażone na masełku, warzywa , do tego bulion w płynie Krakusa. Idealne połączenie i gwarancja pysznej zupy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie daję jak gość powyżej jakichś tam koncentratów z Krakusa , czy innych Knorrów. Troszkę więcej niż godzinkę temu, zaczęłam gotować zupkę ogórkową. Włożyłam pokrojone żeberko wieprzowe (ale czasem gotuję na skrzydełkach, czy na udkach, zależy co mam), zalałam wodą (zimną) i zaczęłam gotować, zebrałam szumowiny i wrzuciłam pokrojone w kostkę jarzyny, czyli 2 marchewki, 1 korzeń pietruszki, kawałek selera, 4- 5 niedużych ziemniaków, delikatnie solę i dodaję trochę pieprzu. Solę delikatnie, gdyż kiszone ogórki są słone, więc ostatecznie doprawiam już po dodaniu ogórków. Gdy warzywa zmiękną dodaję ogórki kiszone (około3-4 sztuk), nie wiem ile dokładnie, bo ja latem robię sobie tarte ogórki kiszone do słoiczków i jeden taki słoiczek (ok. 250 ml.)wystarcza mi na garnek zupy. Ale zanim ogórki trafią do garnka, na patelni podsmażam na maśle małą cebulkę drobno pokrojoną, gdy już się zeszkli dodaję cały słoiczek tartych ogórków, chwilę podduszam i daję do garnka. Mięso wyciągam, gdy nieco ostygnie oddzielam od kości, drobno kroję i wrzucam z powrotem do zupy i doprawiam wszystko do smaku. Następnie robię zasmażkę, bo taką zupę lubimy, choć pewnie zaraz mnie tu zlinczują fit -kobiety :-P. Na sam koniec wrzucam siekany koperek. Ważna rzecz ! Należy zadbać , aby nie wrzucać ogórków zanim nie ugotują się warzywa (zwłaszcza ziemniaki), bo jak wrzucimy do niedogotowanych ziemniaków, gdyż kwas z nich spowoduje, że możemy sobie zupę gotować do usr...j śmierci, a warzywa nie zmiękną :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Bardzo dobrą zupę ogórkową robiła moja mama. Ahh ja to nie umiem gotować, a ostatnio to w ogóle najczęściej zamawiam jedzenie. Chyba najczęściej z Hurry Up Shrimp w Krakowie, mają ogólnie bardzo dobre krewetki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja gotuję bardzo podobnie jak gość z 2018.01.09, chociaż z pewną zmianą, mianowicie warzywa przed dodaniem do zupy delikatnie przesmażam. Starte ogóki też przesmażam, wtedy znika taki specyficzny posmak takiej "surowizny" ogórków kiszonych i jest pycha ! Dobra Kucharko ! Jeśli wam wszystkim smakowała twoja zupa, to znaczy, że masz talent i skoro też mężowi smakowało to znaczy, że znasz się na gotowaniu i gotuj dalej !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×