Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Farafel

Bez majonezu

Polecane posty

Gość Farafel

Macie dobre przepisy na sałatki -bez majonezu-do obiadu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 100 rolek za dychę
Z majonezem do obiadu? To jakie ty sałatki serwujesz. Rozumiem z oliwą na bazie kapusty białej lub czerwonej, z sosem winegret na bazie pekińskiej albo lodowej, buraczki gotowane też z oliwą, mizeria ze śmietaną, pomidorowo paprykowa tez oliwny sos kapusta kiszona z oliwą, sałatka z ogórków kiszonych z cebulką tez z oliwą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a ja na diecie
Sałata lodowa lub mix sałat z vinagretem (6łyżek oliwy ja używam olej kujawski ,2 łyżki octu winnego ,łyżeczka musztardy ,szczypta cukru lub miodu ,odrobina soli ,pieprzu -wszystko dobrze wymieszać najlepiej w zakręcanym słoiczku -można przechowywać parę dni) ,Sałatę polać sosem tuż przed podaniem .Buraczki tarte marynowane- z cebulką ,pieprzem ,odrobiną octu i oliwy,kiszona kapusta z cebulą ,marchewką ,i oliwą ,ogórki w sosie jogurtowo -koperkowym ,wszelkie marynaty .Sałatka z 3 kolorowych papryk pokrojonych w kostkę ,ogórkiem kiszonym ,cebulą czosnkiem ,oliwą i pieprzem .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Farafel
Dzieki,te papryki możę,możę....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lepiej trochę zdrowiej
Kapusta kiszona+jabłko na grubej tarce+cebulka w kostkę+szczypior + natka pietruszki.Doprawione pieprze,cukrem do smaku z dodatkiem oleju. Sałata lodowa+szpinak+szczypiorek+jogurt bałkański.Doprawiane solą i odrobiną cukru. Kapusta na gęsto:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wszystkie surówki do obiadu robię bez majonezu majonez daję do niektórych sałatek, ale to na kolację czy śniadanie, nie do obiadu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sorry Ewa 33 ale
Pytanie nie jest co Ty robisz, Ty już masz swoj topik co masz na obiad i tam się opowiadaj Tu nikogo to nie interesuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sory szlajo, ale już spałam i nie wyczytałam twoich wynurzeń no i drugie sory, ale będę sie wypowiadac tam, gdzie mam ochotę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
U mnie do obiadu też są surówki/sałatki bez majonezu. 1. Z kapusty pekińskiej lub kapusty białej - kapusta+cebula+marchew+ papryka + olej/oliwa+sól+pieprz 2. Z sałaty lodowej - sałatka grecka 3. Z kapusty kiszonej - kapusta kiszona+cebula+marchew+olej/oliwa + sól+pieprz 4.z ogórków kiszonych - ogórek + cebula+olej/oliwa+sól+pieprz 5.z selera -seler+jabłko+marchew+jogurt naturalny wymieszany z chrzanem ze słoiczka Inne dodatki do obiadu to oczywiście tradycyjna mizeria,buraczki, groszek z mizerią,fasolka szparagowa lub kalafior z bułką i masełkiem oraz brokuły z wody.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ARA196
a może marchewka z jabłkiem + cytryna, oliwa ja ostatnio do chińszczyzny robię prostą kapusta biała, marchewka starta na tarce jarzynowej i do tego dodaję sos słodko -kwaśny taki przezroczysty z ziarenkami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mala mala lulu
07:37 [zgłoś do usunięcia] Ewa, 33 sory szlajo, ale już spałam i nie wyczytałam twoich wynurzeń no i drugie sory, ale będę sie wypowiadac tam, gdzie mam ochotę Kultura :D nie ma co

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mnie sie podobają
U ewy taka kultura to norma,ona nie potrafi inaczej:p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oliwę z oliwek użyć zamiast majonezu - np: ogórek, pomidory, oregano, oliwa Extra V. ogórka i pomidora pokroić - ogórek w kostkę, pomidora też tak mniej więcej w kostkę - można półksiężyce jeszcze na 3 części ale w poprzek a nie na cieńsze półksiężyce, posypać oregano i nieco posolić, polać oliwą. można też od razu przygotować sobie oliwę wsypując do małej butelki oliwy oregano i zostawić na kilka dni, tygodni... na długo :) do tego trzeba użyć dobrej oliwy (najlepiej wg. mnie z Krety) i dobrego oregano sam wypróbowałem z tej firmy, można kupić ich produkty w dobrych sklepach ze zdrową żwynością: http://www.ethnicworldproduct.com/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ewaff
Salatka ostatnio u mnie na topie: 400 g kus-kus 2 pomidory ogorek papryka natka pietruszki Warzywa siekamy drobno, natka cala idzie mieszamy z napecznialym juz kus-kus dodajemy oliwe, sok z pol cytryny i vegete i jest super salatka!!! Pozdr, http://ewalazinska.blogspot.com/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×