Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

mama2626

Alimenty z funduszu a drugie małżeństwo

Polecane posty

Witam mam taki mały problem mam dwoje dzieci z poprzedniego małżeństwa na które mam przyznane alimenty ... były mąż oczywiście mi ich nie płaci do ręki a otrzymuje je z funduszu alimentacyjnego jest tego 600 zł na dwójkę , mam obecnie partnera z którym chcielibyśmy mieć ślub cywilny .. tylko czy jak już go weźmiemy to czy nie zabiorą mi tych alimentów z funduszu .. myślimy o rozdzielności majątkowej gdyż on ma udokumentowane duże dochody ( ale tylko na papierze) i mogłabym dochód rodzinny sporo przekroczyć na rok , ja nie pracuje stale tylko dorywczo a zimą to mam ciężko bo nie mam tej pracy sezonowej i potrzebne mi są te alimenty ,czy jak wezmę ślub to po rozdzielczości nasze dochody będą liczone razem czy osobno

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anastai
rozdzielnosc majątkowa Ci nie pomoze. Jesli wyjdziesz za mąż to w referacie swiadczeń bedziesz musiała złozyc dokumenty o zmianie stanu cywilnego. Wystapia wtedy o dostarczenie przez Ciebie zaświadczenie o dochodach męża. Twoje mają,zsumuja z męża podzielą na Waszą czwórke i Cie udupia w sensie według prawa Twój nowy ma obowiązek łozyc na dzieciaki i nie musi ich wcale przysposobic. pojebane to,ale prawdziwe. znam osobiscie dziewczynę,która jeszcze musiała zwracac do funduszu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam, jestem prawnikiem, specjalizuję się w prawie rozwodowym i rodzinnym. Mam duże doświadczenie praktyczne w wyżej wymienionych sprawach. Udzielam nieodpłatnie porad w prostych sprawach. Inne usługi oferuję w przystępnych cenach. Udzielam porad przez e-maila. Wypowiadam się na różnych forach, pomagam kobietom. Uwzględniając dobro wspólnych dziecie. Masz pytania pisz na : zapytajmnieoswojeprawo@gmail.com lub zadzwoń na 728464501 z poważaniem kancelaria ,,ZAPYTAJ MNIE O SWOJE PRAWO''

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kallliiinnaaa
Udupisz się tak jak ja.Drugi maż nie chce pomagać mi finansowo.A na fundusz się nie łapie bo wliczyli jego dochód.Chore prawo,myślą ze faceci będą utrzymywać nie swoje dzieci.Takich chętnych jest mało niestety.U mnie wszystko dobrze się układało puki ojciec dzieci płacił kase,i mąż nie musiał dokładać.Nie bierz ślubu,bo tak skończysz jak ja,a utrzymanie dzieci kosztuje.Skąd na to wziąść,jak się mało zarabia.Ja nawet nie mam na kurtke dla dziecka.Zycie chciałam sobie ułożyć,i znowu porażka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mooonnnnaaaaa
To jest chore prawo.Dziwią się że jest tyle rozwodów,i że ludzie zyją w wolnych związkach.A jak zycie sobie chcesz ułożyć, to wliczą dochód męza i po alimentach z funduszu.A nie każdy chce być jeleniem do zapierniczania na nie swoje dzieci.A tatusie ,prawni opiekunowie mają się dobrze ,pracują na czarno,alimenty nie płaca i śmieją się znowych mężów byłych żon.Dług alimentacyjny po latach jest anulowany,bo sprawa przedawniona,i tacy mają się dobrze.. Znam takiego jednego ,nie płaci od 12 lat,samochodem jeżdzi zapisanym na mame.Fundusz płaci,a do wiezienia go nie zamkną,prawojazdy nie zabora.Mała szkodliwość.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mooonnnnaaaaa
Do hannyM Gdzie autorka napisła że utrzymuje się z alimentów. Kto utrzyma się za 600 zł w 3 osoby.Chyba o chlebie i wodzie.Masz marne pojęcie o utrzymaniu dziecka.Ja na jedynaka wydaje na utrzymanie minimum 800. Pewnie jesteś tym jednym z tych alimenciarzy nie płacących,pracujących na czarno,jakich wiele, zabolało w serducho.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kmno
To dlaczego bierzesz od starego dzieci 1500 alimentów? Obniż mu na 600 wystarczy ci bez odkładania na konto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Z Zniecierpliwiony
bo hannaM jest wlasnie takim leniem i pasowzytem, gdyby bylo inaczej sama by odkładala dzieciom na konto a tak woli ciagnac os ex meza pieniadze ktore maja inne przeznaczenie. alimenty sa na bierzace potrzeby dzieci ale ten leń woli z nich odkladac niz sama zarobic na to by im odlozyc. bo obowiazkiem ojca nie jest oidkladanie im na konto a zapewnienie bierzacych wydatków.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kmno
Ah i jeszcze coś piszesz że nieraz całe rodziny utrzymują się z takiej kasy a wiesz może dlaczego? Bo to są najlepsi klienci mopsu właśnie chcieli by więcej ale wstawać do roboty się nie chce. Autorka powinna oczywiście pracować ale powiedzenie dziwka to chamskie przegięcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Z Zniecierpliwiony
Uważam że takie dzieci a raczej ich matki które chcą aliemntów powinno się.. topić. Intytucja alimentów powinna zostac całkowicie zlikwidowana.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość instytucja alimentów
rzeczywiście powinna być zlikwidowana, ale najpierw ta połowa, która odeszła bez dziecka DOBROWOLNIE powinna w połowie łożyć na bieżące wydatki swojego dziecka! I nie, że 300 zł, tylko jesli w tym miesiącu wyjdzie 300, to każde z rodziców po 150zł, ale jeśli kolejnego razu wyjdzie 1000zł, to też po połowie. A nie, że kobiety muszą leciec do sądu po to żeby SIŁA przysądzał alimenty, bo rodzic nie poczuwa sie do obowiązku! Bo problem jest w tym, że Wy tatusiowie kochacie swoje dzieci dopóki jesteście z ich matką, ewentualnie do czasu znalezienia sobie innej kobiety, wtedy już macie w d... a alimenty traktujecie jako bonus dla matki, a nie pomoc dla dziecka!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Z Zniecierpliwiony
Takich jak ty który uważa ze matkom należą sie jakieś alimenty na dzieci róznież należało by utopić. Trzeba zniszczyć to robactwo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość instytucja alimentów
uważam, że się dzieciom nalezy, zarówno ze strony matki jak i ojca! czytaj uważniej baranie i sam się utop, niedowartościowany tatuśku od siedmiu boleści. Kto ci każe mongole płacić MATCE?? SAM daj dziecku, kup to co potrzebuje, ale zmuszac to trzeba takich pikusiów, jak TY! Normalny ojciec dokłada się, by zapewnić dziecku podstawowe potrzeby, nie trzeba z nim biegac po sądach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hannaM
To dlaczego bierzesz od starego dzieci 1500 alimentów? Obniż mu na 600 wystarczy ci bez odkładania na konto. 15:44 [zgłoś do usunięcia] Z Zniecierpliwiony bo hannaM jest wlasnie takim leniem i pasowzytem, gdyby bylo inaczej sama by odkładala dzieciom na konto a tak woli ciagnac os ex meza pieniadze ktore maja inne przeznaczenie. alimenty sa na bierzace potrzeby dzieci ale ten leń woli z nich odkladac niz sama zarobic na to by im odlozyc. bo obowiazkiem ojca nie jest oidkladanie im na konto a zapewnienie bierzacych Widac,ze nie umiesz baranie czytac ze zrozumieniem leniem i pasożytem nie jestem bo pracuje a alimenty mój ex płaci DOBROWOLNIE bo tak ustalilismy,bez włóczenia po sądach na bierzące potrzeby dzieci zarabiam Ja, a alimenty wpłacam na konto by im zabezpieczyc przyszłosc,tak ustalilismy z byłym mężem,widac,ze nie mozesz tego pojąć no cóz kazdy wyznaje inne zasady

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hannaM
Z Zniecierpliwiony do twojej wiadomosci: ze swojej pensji utrzymuję dzieci i równiez odkładam im na konto widac,zal ci dupsko sciska ale szczerze? wali mnie to pisze takim językiem by był on zrozumiały dla ciebie,niedouczony tumanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Z Zniecierpliwiony
Te wpisy od 15:44 do 17:42 nie są moje. Po co to ktoś robi nie wiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość matacz..-.
alimenty są na dzieci , a nie na podwyzszenie standartu zycia , stad zamazpujscie nie ma nic do zreczy , były masz ojciec dzici musi dalej płacic jedynie ich wysokosc moze byc zmienna , a ze płaci fundusz , od tego jest jak ojciec sie myka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mezzaattkk
Musi płacić ojciec dzieci ,a jak nie płaci bo nie chce mu się pracować,albo pracuje na czarno to ma płacić drugi mąż bo jego dochód wliczaja do funduszu,a żadnych praw nie ma.Tatuś prawny może zawsze jak bedzie w niedostatku domagać się pomocy od dzieci w przyszłości,a drugi mąz jest tylko od płacenia.Nie wiem kto wymyslił tą ustawe,ale dla mnie to jest chore.Jak nie chce płacić drugi mąż ,co sie dziwić jak prawny się uchyla.To matka niech płacze nad swoją głupotą że ponownie próbowała sobie życie ułożyć, nie patrzyła szczęscia dzieci tylko swojego.To wszystko w tym temacie,dzieci powinny być na pierwszym miejscu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość samotny z dzieckiem
'' Tatuś prawny może zawsze jak bedzie w niedostatku domagać się pomocy od dzieci w przyszłości '' złóż wniosek o pozbawienie praw i tego kiedys unikna dzieci jak ojciec by chciał tak zagrac. ja tak zrobiłem i matka ma gówno do gadania w zyciu dziecka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mnjhg
A kiedy nie wezmę ślubu, bedę żyła w 'wolnym związku", ale urodze nowemu partnerowi dziecko, jego zarobki także zostana wliczone? Zmianę stanu cywilnego trzeba zgłosić, a urodzenie dziecka też? Orientuje sie ktoś może w takiej sytuacji?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marcin76
Nie wiem dlaczego tyle jest tutaj nienawiści. Jeżeli ojciec lub matka, chcą opuścić rodzinę to niech to zrobią. Ale niech pamiętają o dzieciach! Wszak związek małżeński to największe wyzwanie, ale jeżeli jedna ze stron nie wykazuje zainteresowania to powinna czuć się odpowiedzialna za losy dziecka. A ta osoba która zostaje z dzieckiem, niech zadba sama o swój byt. Czy przed zawarciem związku też ją utrzymywał? Chyba nie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tez nie płacę
Masz pecha haaaaaaa. A twój były jest sprytny. Co Ty myślałaś że Państwo będzie płacić na twoje dzieci? Jesteś w błędzie! Nie mam zamiaru żeby z moich podatków były wyżywiane twoje dzieci. Do pracy nierobie,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gucinka7
Co Wy wogóle piszecie biznesmeni. K***a jak zarabiacie po 5000 tys to dla was alimentow nie powinno byc a ja zarabiam 1200 i musze utrzymac dom i 2 dzieci a alimentow moj były mąż ma 600 zl i mu ciężko zaplacic i pracuje za granica.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Czy wy czytacie co piszecie , jest tu chocby jedna inteligetna osoba? Dzieci rodzicow maja dwoje! I obojga rodzicow obowiazkiem jest placic na utrzymanie i zapewnienie normalnego bytu.Panie ktore pobieraja alimenty- nalezy sie im to skoro ojcowie sa tak beznadziejni i nieodpowiedzialni ze nie poczowaja sie do obowiazku lozenia na swoje pociechy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mataol05
Gość ma świętą rację,czy jeden z drugim tatusiem ma świadomość ile rodzic będący przy dziecku ma wyrzeczeń,co czasami przez 24h przechodzą,wiecie chociaż 1/3 tego co wie matka o dziecku i co przechodzi?!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jak matka jest dobrą, czułą i mądrą żoną - to ma dobrego, czułego i dobrze zarabiającego męża. A jak jest głupią, podłą i wredną suką - to przechodzi!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A kiedy nie wezmę ślubu, bedę żyła w 'wolnym związku", ale urodze nowemu partnerowi dziecko, jego zarobki także zostana wliczone? Zmianę stanu cywilnego trzeba zgłosić, a urodzenie dziecka też? Orientuje sie ktoś może w takiej sytuacji? Chcesz suko zyc na koszt podatnikow ? Jesli zyjesz w wolnym zwiazku topodaj tatusia o alimenty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nnaatt
Dziewczyny jakie wy głupoty piszecie aż żal tego czytać wogle co nie których najbardziej to te co matki chcą topić i likwidacji alimentów .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
gość 19:11, Oskara za głupotę chcesz ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×