Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość aykarramba...

Jak zrobić sos serowy do nachos? Jakie inne sosy? :)

Polecane posty

Gość aykarramba...

Kiedyś jadłam taki domowy sos serowy który zrobiła (już była, więc nie mam jak spytać) dziewczyna kolegi, o wiele lepszy niż ze słoika :) Jak taki sos zrobić? Plus co jeszcze można zrobić do nachos? Salse próbowałam zrobić, ale jakoś tak nie wychodzi smaczna... Ja np.robię takie praiwe-guacamole z awokado i papryczkami :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja robię taki sos serowy
możesz spróbować: do miseczki wkładam serek topiony i podgrzewam go trochę w mikrofali, żeby zmiękł, mieszam, dodaję łyzkę majonezu , łyzkę jogurtu greckiego, mieszam, i wstawiam znów do mikrofali, zeby się podgrzało i łatwo wymieszało na jednolita masę. Dodaję przyprawy: granulowany czosnek, paprykę w proszku, kurkumę dla kolorku, oregano, ewentualnie trochę soli, pieprzu wszystko mieszam i cieple podaję do nachosów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja robię taki sos serowy
albo pomidorowy - najprostszy i pyszny - również jako sos do pizzy :) przecier pomidorowy z kartonika dosmaczam świeżym czosnkiem, cukrem, solą, bazylią, oregano, papryka chilli, pieprzem (czym chcesz w sumie, tak żeby był smaczny, odrobina cukru do pomidorów jest wg mnie obowiązkowa) albo z greckiego jogurtu - dodajesz ulubione zioła i czosnek - ale tym razem świeży wyciskany i przyprawy jeśli nie masz wprawy, to spróbuj zrobić tak jak moja koleżanka - wsypuje po prostu tz sos sałatkowy z małej torebeczki znanej firmy :) włoski chyba

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anusia33
A z gotowych nachos które polecacie ?Ja odkryłam jakiś czas temu te z Lidla,są dobrze doprawione i cena też bardzo spoko:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×