Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość kkiinnggaa789123

Chirurgiczne usuwanie zębów

Polecane posty

Gość kkiinnggaa789123
no być może , nie znam się :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja mialam usowana osemke chrurgicznie i nic nie bolalo:) najgorsze to chyba bylo znieczulenie:P pytanie do stomatolozki z powolania; czy kazdy zlamany zab po leczeniu kanalowym mozna nadbudowac tak zwana lampa??? bo ostatnio zlamalam i tego zeba zostal doslownie milimetr no a na korone to mnie niestety nie stac w tym momencie:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie wiem co to znaczy "lampą". To chyba jakieś lokalne określenie. Oczywiście najlepsza byłaby korona, ponieważ obawiam się że jeżeli został jedynie 1mm zęba, to nie bardzo będzie na czym odbudowywać. Trudno mi sobie wyobrazić takie leczenie. Problem do rozpatrzenia na fotelu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tak mowi moj stomatolog ze utwardza sie lampa:P ja sie nie znam:O a jaki jest mniej wiecej koszt takiej korony dodoam ze chodzi o gorna 5:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 3423423423
kkiinnggaa789123 ja słyszałam ze narkoza dentystyczna jest jakaś tam inna i ze jest nieszkodliwa ... no ale to tylko jakieś tam pogłoski pewnie nieprawdziwe Moze byc bardzo niebezpieczna, przecież w tv słyszałam o kilku przypadkach, że pacjentka zwyczajnie nie wybudziła się z niej - musiała byc chyba uczulona. Niedawno to była jakaś dziewczuna ok. 17 lat... :( Tyle że znieczulenie jest przy zębie znacznie słabsze niż np. przy normalnej operacji, człowiek wybudza się tez prędzej. Ale zasadniczy to wszystko moze zaszkodzic, nawet serce nie wytrzymac znieczulenie miejscowego...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kkiinnggaa789123
ja też Wam bardzo dziękuje za wypowiedzi :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zębowa weteranka
usuwałam cztery ósemki u chirurga szczękowego. Były to skomplikowane przypadki, trzeba było rozcinać dziąsła i w jednym przypadku rozwiercać kość szczęki. Pod znieczuleniem nie czuje się nic, co najwyżej ciągnięcie, które jest dziwne, ale nie bolesne. Gorzej jest po zabiegu: kilka dni opuchlizny i bólu, czasem szczękościsk, trudności w jedzeniu. Powodzenia!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kkiinnggaa789123
no narkoza i tak u mnie w grę nie wchodzi , będę musiała zmierzyć się ze strachem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kkiinnggaa789123
trochę mi lepiej bo większość wypowiedzi to "nie boli" :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kkiinnggaa789123
warmińsko-mazurskie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zębowa weteranka
jeśli zęby są chore i ich nie usunięcie stanowi zagrożenie zdrowia, NFZ w całości refunduje taki zabieg (no chyba, że się idzie prywatnie). Zabieg trwa ok. pół godziny, w tym ok. 10 minut czeka się aż znieczulenie zacznie działać. Zależy też czy trzeba zakładać szwy, ja miałam szwy przy wszystkich czterech: ściąganie też nie boli, tylko nitki w buzi denerwują.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kkiinnggaa789123
mi dentysta polecił chirurga więc zamierzam się do niego wybrać (prywatnie)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zębowa weteranka
ja byłam w prywatnej klinice, która ma umowę z nfz na wyrywanie zębów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rreennaa1
Czy słyszałyście o usuwaniu zębów ultradzwiękami (piezosurgery) to rewelacyjna metoda w Krakowie jest już kilka gabinetów które to stosuje. W innych miastach myślę ze podobnie,poszukajcie w internecie .Jest rewelacyjna dużo mniej stresu, bólu itp. a cena równa lub nieco większa od normalnego usunięcia. Dziwię się więc dlaczego jest jeszcze tak mało rozpowszechniona

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
moj dentysta zrobil przeswitlenie i od razu skierowal mnie do kolejki w szpitalu na chirurgiczne usuniecie 2 osemek , zabieg odbyl si pod znieczuleniem ogolnym, trwal ponoc 45min jak dla mnie 2 h mi ucieklo, super sen mialam podczas znieczulenia, ,mam szfy w tej chwili i spuchniety jezyk ,policzki etc ale z kazdym dniem jest lepiej czy boli owszem dostalam antybiotyk nie jem normalnych twardych rzeczy duzo pije, mam zwolnienie bo smiesznie mowie :) powiem tak pol roku sie zastanawiam csy to zrobic bo sie balam znieczulenia ale jak sie poda wszystkie leki ktore sie bierze i ew na co jest sie uczulonym wszystko bedzie dobrze :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Zależy gdzie będziesz usuwała tego zęba. Ja w swojej historii usuwałam już chirurgicznie dwa zęby. No i to są zupełnie dwie różne historie :P O pierwszym razie rozwodziła się nie będę, bo to było w ramach nfz, znieczulenie średnio zadziałało i ból był ogromny... Drugi raz już zdecydowałam się usunąć ząb prywatnie. Korzystałam z usług kliniki Dental-Design w Pruszkowie. Różnica diametralna. W ogóle nie czułam bólu, wszystko przebiegło bezproblemowo. Także to czy boli czy nie, to jak widać kwestia lekarza ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość obawaaa
ja mam do usuniecia 3 pieńki zębów ktorych nawet juz nie widac tylko czuc minimalnie czy za jednym zamachem da rady ?? znajomy opowiadal ze 2 za jednym razem poszly i ze bolalo go z 2 tygodnie nie mogl jesc nic twardego tylko zupy zmiksowane itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Anitaxd
Dzień dobry! :) Mam 13 lat, pewnie większość z was zastanawia się, co dziecko w tak młodym wieku robi na fotelu u chirurga. Szłam na NFZ. Czekałam w kolejce 1 miesiąc. No i nadszedł dzień zabiegu. Miałam usuwaną górną 6 po lewo, która była w tragicznym stanie. Znieczulenie nie bolało w ogóle, ale już sam zabieg tak. Nie miałam rozcinanego dziąsła, tylko stomatolog grzebała mi w tym zębie dłutem, czy tam jakimś haczykiem. Bolało mnie to bardzo, krzyczałam na fotelu, a pani asystentka mnie uspokajała i trzymała za głowę ;). Bardzo krwawiło i musiałam mieć 3 razy zmieniany opatrunek, ale pani w końcu uznała, że mi wsadzi tamponik. No i wsadziła, a ja przez 1 dzień ledwo co jadłam :/ Ale przeżyłam! Niech się pani nie boi! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bartisia
kwestia trafienia a dobrego specjalistę:) wyrywałam ząb u http://www.j-dent.com.pl/ - wcześniej się bałam niesamowicie, ale ostatecznie nie było źle, trzeba być dobrej myśli:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wędzik
Tak samo było w moim przypadku. Także miałem usuwany ząb, ale w gabinecie http://www.ewabzymek.pl/. I wszystko obeszło się bez większego bólu :) chociaż początkowo miałem nerwy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Anitaxd
Proszę pani/pana. Co ja na to poradzę, że miałam tak zepsuty tylko 1 ząb? Reszta była zdrowa, niech się pani/pan nie martwi. Poza tym, prosze się nie wtrącać w moje zęby, i zająć się swoimi. Nikt tu pani/pana nie prosił o zbędne komentarze. Temat dotyczy ogólnie chirurgii, a nie moich zębów. Jeśli tak bardzo panią/pana interesują moje zęby, to niech pan/pani wie, że są wyleczone.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lona78
Wiesz, chirurgiczne usuwanie zębów to już nie przelewki, lepiej iśc do konkretnych specjalistów, ja słyszałam że ta klinika jest bardzo dobra http://www.declinic.pl/ , ja na szczęśce jeszcze nie musiałam korzystać z takich usług ale wole pozyskiwać takie informacje na przyszłość.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Zależy gdzie będziesz usuwała tego zęba. Ja w swojej historii usuwałam już chirurgicznie dwa zęby. No i to są zupełnie dwie różne historie :P O pierwszym razie rozwodziła się nie będę, bo to było w ramach nfz, znieczulenie średnio zadziałało i ból był ogromny... Drugi raz już zdecydowałam się usunąć ząb prywatnie. Korzystałam z usług kliniki Dental-Design w Pruszkowie. Różnica diametralna. W ogóle nie czułam bólu, wszystko przebiegło bezproblemowo. Także to czy boli czy nie, to jak widać kwestia lekarza ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
moja kolezanka miala usuwane 8 tu www.truszel.pl potem chodzila troche spuchnieta, ale ogolnie na plus, znieczulenie dzialalo i byla zadowolona

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A ktoś był na usuwaniu zęba w Katowicach u doktora Krywulta?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ScotyS
W piątek miałam wyrywana szóstkę chirurgicznie z zapaleniem to był dopiero ból znieczulenie w ogóle nie działało, a ja prawie wbilam się w fotel jak sobie przypomnę to uczucie wyciągania korzenia to mnie ciary przechodzą po zabiegu lezalam jeszcze z 15 min bo nie mogłam dojść do siebie. Jeszcze byłam cała we krwi normalnie jakbym u rzeźnika była. Jak dobrze ze już po wszystkim i ładnie się goi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×